Skocz do zawartości
atsuki

Hosting dla grupy fansuberskiej

Polecane posty

W zasadzie do końca nie wiedziałem jaki nadać tytuł.. ale może jakiś fan anime sie znajdzie na forum, a jeszcze jakby miał jakąś swoja firmę to tym lepiej :P.

 

Jakie wymagania co do hostingu? W zasadzie chodzi o 4 zasadnicze kwestie:

1) na strone grupy - zwykła jakaś baza danych z naszymi subami, skład grupy etc. Wiec ze tak powiem wystarczy jakies 50 mega i 1giga transferu (duuuuzy zapas) :)

2) trackera grupy - trackery i torrenty sa legalne, zawartosc zas torrentow, no coz.. to jest sprawa dyskusyjna. Dla tych co sie nie interesują anime - jest to japońska animacja, wszyscy na pewno kojarzą dragon ball i czarodziejke z ksieżyca :). No, tylko my robimy nowsze i troszke ambitniejsze tytuły. W Japonii leci tego tyle że głowa mała, nie wielka część z tego jest wydawana po za Japonią jako DVD, a w Polsce to już w ogóle. Dlatego istnieją grupy które tłumacza, podkłądaja napisy, zgrywaja, przekodowuja i wogole. Jest taka nie pisana zasada że jak coś uzyska licencje grupy fansuberskie porzucają dany tytuł i już go nie robią. Czasem do grup zwracają się również studia aby zaprzestać subowania. Tak samo wygląda w Polsce. Jak jakies anime jest wydane w Polsce dana grupa usuwa torrenty etc z tego tytułu. W zasadzie ponieważ anime jest mało znane w Polsce nikt się do tego również nie przyczepia. A co do trackera: planowany na tym skrypcie . Ilośc wszystkich osób podłączonych do trackera: nie więcej niż 150 (w szczycie, gdzie jest wydawane coś nowego, co następuje tylko pare razy w miesiącu, więc obciążenie powinno być znikome)

3) ftp dla grupy - pojemność 5giga wystarczy, preferowane z 10, transfer - duzy, najlepiej 100 giga miesięcznie, jak jest liczony razem up i down, dostep www nie potrzebny

4) konto shellowe - mozliwosc postawienia bota irca z distro przez dcc, oraz klienta torrent - pojemość jak ftp, transfer też jakieś 50 do 100 giga.

 

Nie musi być wszystko na jednej maszynie. punkty 1 i 2 moga byc razem na jednej - zwykły dzielony napewno na to wystarczy. Zaś punkty 3 i 4?

 

Forma płatności: miesieczna/kwartalna

Cena: własnie to chciałbym sie dowiedzieć, bo nie wiem ile potencjalnie mam odłożyć na ten cel - wstepnie myślalem nad do 500 zł na kwartał, ale może być i więcej. - zakup początek lipca, czyli za miesiąc.

Lokalizacja: najlepiej w europie

 

Możecie coś zaproponować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk w OVH co najwyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OVH wyrzuci.

 

Bym nie powiedzial, ostanio ktos na forum ovh wlasnie rozpisywal sie odnosnie stron z torentami i nie tylko , chodzilo o serwery dedykowane, ktore znajduja sie w ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze tak powiem z definicji p2p nie ma mozliwosci nie udostepniania plikow :P

 

a niestety pliczki udostepniane beda.. i przez torrenta i przez xdcc na ircu (jakis taki zwyczaj). Narazie jestem zainteresowany leasawebem.. ze tak powiem spelnia moje oczekiwania, nawet z nawiazka na podstawowy, podstawowy u nich dedyk :). Wiec zapewne narazie tam sie ulokujemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesli ustawisz seed rate na 0 to download w ogole pojdzie i jesli tak to czy jest to traktowane jako udostepnianie? :( Nie wiem bo z torrentow nie doje, sa inne, szybsze opcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby..ale np jak na asiandvdclub.org .. wazne jest ratio, inaczej cie zbanuja na trackera. Wszystko zalezy skad sciagasz ;)

 

ja tez preferuje inne formy siagania.. dla mnie boty ircowe to cudowna rzecz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

liczac.. chce miec pewnosc ze nigdzie z dedyka nas nie wyeksmituja.. jak sie wrzuci cale archiwum na dedyka - blisko 60 giga co zajmie duuuuuzo czasu, plus kilka giga rzeczy zwiazych z aktualymi projektami, nie chcialbym po miesiacu czy dwoch znowu wszystkiego wrzucać gdzie indziej. OVH wychodzi taniej.. i korzystniej - dysk + nielimitowany transfer, ram etc. no ale.. zobaczymy, narazie wziolem na miesiac podstawowe kimsui (czy jak tam sie to nazywa..) 100 zl to nie majatek liczac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huh.. problem. Jak w OVH postawic bota irca ?_? .. z reszta sobie juz poradzilem ;)

 

Przypadkiem nie masz poblokowanych portow IRC? Domyslnie sa poblokowane, trzeba je odblokowac w panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś sobie tak śmigałem po necie i znalazłem coś co może niektórych zaciekawić:

 

http://news.p2p.info.pl/tag/demonoid

 

aktualnie znajduje się w Ukrainie, każdy może z traceroute sprawdzić :P

Jak widać co piszą w newsach z Malezji został wyrzucony (a podobno jeden z krajów gdzie mają w du*** torrenty i warezy :P )

 

Jak na razie śmiga tam, aż miło...

zauważyłem też, że największy (chyba?) katalog torrentów znajduje się też tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś sobie tak śmigałem po necie i znalazłem coś co może niektórych zaciekawić:

 

http://news.p2p.info.pl/tag/demonoid

 

aktualnie znajduje się w Ukrainie, każdy może z traceroute sprawdzić :P

Jak widać co piszą w newsach z Malezji został wyrzucony (a podobno jeden z krajów gdzie mają w du*** torrenty i warezy :P )

 

Jak na razie śmiga tam, aż miło...

zauważyłem też, że największy (chyba?) katalog torrentów znajduje się też tam :P

http://torrenty.org/ już dawno są na Ukrainie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×