Skocz do zawartości
XABan

Przeprowadzka - ale dokąd?

Polecane posty

Cześć.

 

Potrzebuję Waszej rady/podpowiedzi.

 

Chcę się wynieść z ProFuturo/Netii, gdzie od kilku lat korzystam z usługi FlexoPartner.

To opcja resellerska, ale wykorzystuję ją dla siebie - dość wygodnie definiuje się osobne serwisy jako odrębnych klientów.

 

Niestety, od zawsze były problemy z uptimem. Kiedy ProFuturo było przejmowane przez Netię, z nadzieją wierzyłem obietnicom, że jakość usług się poprawi.

Nic takiego się nie stało - według monitoringu dostępności z www.sitemonitor.pl nie ma dnia bez padu/restartu a niektóre przerwy w działaniu sięgają kilkunastu a nawet kilkudziesięciu minut.

 

Mimo tego, że przeniesienie kilkunastu serwisów i sporej ilości domen to nie przyjemność, postanowiłem się wyprowadzić.

Tylko jeszcze nie wiem dokąd - i liczę, że coś mi zasugerujecie.

 

Moje potrzeby chyba nie są wygórowane:

  • przestrzeń dyskowa: min. 15GB
  • transfer: min. 50GB miesięcznie
  • nielimitowana ilość domen, subomen, baz MySQL, kont FTP, kont e-mail i aliasów
  • nielimitowana ilość serwisów / własnych subserwerów wirtualnych (konto reseller?)
  • minimalna awaryjność
  • panel administracyjny o dużych możliwościach
  • porządny webmail
  • rzetelna obsługa klienta
  • serwer w Polsce
  • elastyczność (np. możliwość uruchamiania skryptów z crona częściej niż co 5 minut, dostęp do komend systemowych np. ping itd.)
  • koszt - nie więcej niż 1200 zł. netto rocznie (najchętniej mniej).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.S. Post umieścilem również na http://www.forum.optymalizacja.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych to webh.pl , neteasy.pl, proste.pl, masternet.pl

 

Z średnich półki cenowej: prohost.pl

 

Z droższych: kei.pl, iq.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

gościu szuka czegoś za 1200zł rocznie plus VAT na kupę serwisów, do tego widać z jakimi wymaganiami co do supportu, bezawaryjności itd... a wy mu polecacie prohost, proste, webh.pl? : ) zaraz ktoś rzuci shou.pl : )

 

KEI, IQ już lepiej.. ale chyba co do KEI to raczej Luna? a tu już tak różowo nie jest... tja ..raczej na pewno Luna tu będzie droga.. heh

 

XABan .. tak naprawdę to masz problem, który często mają webmajstrzy (tak jak ja albo BOSS) - gdzie "usiąść raz, a dobrze".. oszczędzę Ci przynajmniej części szukania i podpowiem, że to, czego szukasz nie istnieje.. : ) niestety! heh... może i Luna w KEI, ale ona jest piekielnie droga (przy np. 10-20 procentach proca).. do tego pogadaj z BOSSem, on już przestał polecać i mówić o Lunie jako wyznaczniku jakości za porządną kasę...

 

można resellera w Sisco na panelu DA... ale to ciągle będzie tak, że siedzisz gdzieś z kimś... nie wiem, czy zarabiasz na tych serwisach, ale jesteś właśnie na takiej granicy, że 1200zł plus VAT nawet to tak "ni wte ni we wte".. heh.. za mało na VPS-a z adminem, a za dużo, by wyrzucać kasę w błoto na jakiś shared..

 

zainteresuj się IQ (może pakiet negocjowalny, ale trzeba pamiętać, że jeśli musisz pokonfigurować mejle "pani krysi z sekretariatu" a ten sekretariat jest 200 km od Twojej miejscowości, to będzie problem - bo tam są prefiksy w mejlach i takie tam).. IQ to na pewno jakość, no ale i ja ze swoją ładniutką stopką muszę trzeźwo myśleć : )

...co do alternatyw, to ja delikatnie zaczynam polecać też dhosting.pl (od 2 miechów jestem ich klientem, firma z "plecami"), ew. nq.pl

 

jeszcze pewnie SSH by się chciało, nie? : ) no to witamy w klubie... heh.. niestety, będzie ciężko...jakiś VPS w Polsce + DirectAdmin może.. heh.. ale to będzie już ponad 1200.. bo sam VPS to powiedzmy 60-90zł, do tego DA raz 200-250zł.. no i jakiś admin chociaż z doskoku za stówkę miesięcznie... czyli wychodzi 2400-2600 rocznie tak szybko kalkulując, heh...

 

Oczywiście jeśli mowa o wysokiej jakości na serwerach w Polsce (ale nie jakiś tam Livenet czy coś heh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi VPS managed z DA o parametrach 500Mhz / 256-1024 MB ramu / 10GB HDD / 200GB transfer to koszt około 100 zł miesięcznie. Więc nie przesadzaj z cenami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze dhosting.pl ? (mam na razie kilka dni.. ale nie będę się wypowiadać :P )

 

sponsi... proste = iq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował coś z rozwiązań typu VPS Managed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sebak tja... + administrator + jakiś panel = całkowity brak przesady...

 

jarek no tak.. ale przy takich wymaganiach lepiej wklepać "www.iq.pl" niż "www.proste.pl" poszukując oferty... heh

 

Adrian noo.. ale to dwie stówki miesięcznie w takim wypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian noo.. ale to dwie stówki miesięcznie w takim wypadku
Czy na pewno zapoznałeś się do końca z postem autora?
koszt - nie więcej niż 1200 zł. netto rocznie (najchętniej mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Sponsi

oczywiście jeśli mowa o wysokiej jakości na serwerach w Polsce (ale nie jakiś tam Livenet czy coś heh) [/quota]

 

Jak jakieś uwagi czy coś to zapraszam na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrian piszę, że to dwie stówki - w domyśle "a autor chciał do 1200".. w ogóle cały mój post o tym jest wyżej, heh

ja nie polecam opcji managed, wyżej wręcz trąbię, że to 2 stówy, czyli 2400 rocznie.. co Sebak też skontrował jakoś dziwnie..

...o co Wam chodzi Panowie?

 

kisiek - wystarczy poczytać to forum, moja opinia tutaj bazuje na opiniach innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Sponsi
oczywiście jeśli mowa o wysokiej jakości na serwerach w Polsce (ale nie jakiś tam Livenet czy coś heh)

 

Jak jakieś uwagi czy coś to zapraszam na PW

 

 

hahahahaahha,.... a co jest wysoka jakość?? lol2... poczekajmy na kolejny pad.. albo na nową promocję livenetu..

 

 

pozdr.

 

tyle ode mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ci się sponsi w mojej firmie nie podoba :P

Z tańszych to webh.pl , neteasy.pl, proste.pl, masternet.plZ średnich półki cenowej: prohost.plZ droższych: kei.pl, iq.pl
Plany reseller które są takim odpowiednikiem kont w iq (reseller) są u nas droższe. Kei nie ma chyba planów reseller tylko vpsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra, gość prosi o pomoc, a wy sobie żale wyrzucacie dlaczego ktoś uważa ze firma jest w klasie tanich zamiast w średniej, i w średniej zamiast w drogiej. Jak jakieś stare baby, które się kłócą o to, która jest młodsza choćby o 1 dzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, myślałem, że sobie poczekam i w poniedziałek pojawi się pierwsza odpowiedź, potem we wtorek może druga...

A tu taka dyskusja. Super. :P

 

Sporo propozycji, jest o czym myśleć.

 

Tak naprawdę mógłbym podnieść kwotę, o której wspominam.

Ale ja nie potrzebuję SSH. VPS z adminem wygląda fajnie, ale to raczej już trochę za dużo.

 

Prawda jest taka, że ja potrzebuję czegoś w rodzaju dowolnej ilości łatwo i szeroko konfigurowalnych wirtualnek, z dobrym uptimem i obsługą oraz odrobiny elastyczności.

Większość serwisów, które u mnie są, to serwisy korporacyjne klientów w trakcie realizacji. Czyli docelowo pewnie znajdą się np. w home.pl, bo tak zdecydował klient.

Wyjątkiem jest kilka moich własnych serwisów "eksperymentalnych", w przypadku których własnie przydaje się ta odrobina elastyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja menaged VPS o której mówi Sebastian, naprawdę jest do osiągnięcia.

500Mhz / 256-1024 MB ramu / 10GB HDD / 200GB transfer / Direct Admin - to koszt około 100 zł miesięcznie, jeżeli interesuje Cię taka "opcja" zachęcam do kontaktu z Sebastianem. Jestem wręcz przekonany że się dogadacie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje potrzeby chyba nie są wygórowane:
  • przestrzeń dyskowa: min. 15GB
  • transfer: min. 50GB miesięcznie
  • nielimitowana ilość domen, subomen, baz MySQL, kont FTP, kont e-mail i aliasów
  • nielimitowana ilość serwisów / własnych subserwerów wirtualnych (konto reseller?)
  • minimalna awaryjność
  • panel administracyjny o dużych możliwościach
  • porządny webmail
  • rzetelna obsługa klienta
  • serwer w Polsce
  • elastyczność (np. możliwość uruchamiania skryptów z crona częściej niż co 5 minut, dostęp do komend systemowych np. ping itd.)
  • koszt - nie więcej niż 1200 zł. netto rocznie (najchętniej mniej).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Przejrzyj ofertę http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html a dokładniej dKonto Enterprise. Co do większej pojemności musiałbyś się już z nimi skontaktować. Nie spełniają wszystkich Twoich wymagań (limit mysql czy skrzynek pocztowych z ich webmailem, ja to rozwiązuję np. poprzez pocztę google dla domen), ale za dopłatą można rozszerzać te opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra, gość prosi o pomoc, a wy sobie żale wyrzucacie dlaczego ktoś uważa ze firma jest w klasie tanich zamiast w średniej, i w średniej zamiast w drogiej. Jak jakieś stare baby, które się kłócą o to, która jest młodsza choćby o 1 dzień :P

 

Ja tylko prostuję info bo było nieprawidłowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prohost - za niskie ceny i krótki staż : ) ale ja marudny jestem, nie zwracaj na mnie uwagi : )

 

is wm nie ma co się dziwić, tu jest walka, nie bajka : )

 

malu123 - taki VPS w opcji managed za stówę? z DA? serio? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost - za niskie ceny i krótki staż : ) ale ja marudny jestem, nie zwracaj na mnie uwagi : )

 

is wm nie ma co się dziwić, tu jest walka, nie bajka : )

 

malu123 - taki VPS w opcji managed za stówę? z DA? serio? heh

 

Popatrz jeszcze raz http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=10 i http://www.prohost.pl/prohost_companyinfo.php :P

 

I koniec offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ProHost wygląda całkiem interesująco, szczególnie Reseller Platinium.

Co oznacza "Overselling"? Coś jak overbooking w samolotach - czyli sprzedawanie więcej niż się posiada?

 

Szymonie - czy pakiety są w jakimś zakresie negocjowalne?

 

Czy zgodzilibyście się na to, żebym na tydzień lub dwa włączył monitoring dostępności na sitemonitor.pl na jakiś przykładowy serwis WWW hostowany u Was na jednym z serwerów realizujących usługi resellerskie?

Widzę SLA na poziomie 99,9%. Ale mi bardziej zależy na niezawodności niż na zwrocie kasy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferta ProHost wygląda całkiem interesująco, szczególnie Reseller Platinium.

Co oznacza "Overselling"? Coś jak overbooking w samolotach - czyli sprzedawanie więcej niż się posiada?

 

Szymonie - czy pakiety są w jakimś zakresie negocjowalne?

 

Czy zgodzilibyście się na to, żebym na tydzień lub dwa włączył monitoring dostępności na sitemonitor.pl na jakiś przykładowy serwis WWW hostowany u Was na jednym z serwerów realizujących usługi resellerskie?

Widzę SLA na poziomie 99,9%. Ale mi bardziej zależy na niezawodności niż na zwrocie kasy. :P

 

Negocjować cen nie można. Możemy tworzyć plany większe niż w ofercie.

 

Overselling jest dla osoby która chce odsprzedawać miejsce - wtedy można tworzyć tyle kont ile się chce o sumarycznych zasobach większych od wykupionych ale limitowane jest ich użycie przez wykupiony plan. Bez oversellingu można stworzyć tylko tyle ile jest w wykupionym planie.

 

Można wziąć test - jest 14 dni i monitorować. Nie polecam monitorowania stron klientów bo ma to wpływ na ich statystyki (nie mówiąc o tym, że nie mogę wskazywać klientów bez ich zgody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Prawdopodobnie będę się kontaktował na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×