Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

planuje zakup/zmianę serwera. Jako że większość topiców odnośnie propozycji i opinii serwerów dedykowanych jest przestarzała postanowiłem napisać ten temat.

Obecnie posiadam serwer w SoftLayer (2GB RAM, 2xIntel Xeon-Woodcrest 5130-DualCore [2GHz], Western Digital WD Caviar RE 16 WD2500YS) i byłoby wszystko ok gdyby nie częste pady, przeciążenia serwera. Chciałbym zmienić ten serwer, na coś podobnego albo lepszego (do 280$) i tu właśnie mam problem gdzie się przenieśc: zostać w SoftLayer, wybrać HostEurope, zostać w USA czy przenieść się do Europy czy może wgóle wykupić serwer gdzieś indziej. Co drodzy forumowicze polecacie. Na serwerze znajduje się spora ilosć "noramlych" stron, klikanaście CMS-ów i kilka stron wysyłających codziennie sporą ilosć maili (nie mylić ze spamem ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie ok 500-600 GB, lecz przewiduje dużo większy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że wydajność dysków się skończyła i trzeba pomyśleć o SCSI/SAS. Ja bym wybrał HostEurope. Zawsze to jednak bliżej domu i porządna firma z ofertą markowych serwerów. Proponuje nie patrzeć na standardową ofertę tylko pobawić sie konfiguratorem na ich stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak u nich jest z supportem?? W SoftLayer nie chcąc tracić czasu na instalowanie samemu jakiś komponentów / podstawowych optymailzacji wystarczyło że zlece to suportowi i oni za 3$ wykonywali to za mnie. Jak jest z tym w HostEurope i innych firmach? I mam jeszcze nadzieje że support jest anglojęzyczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500Gb transferu jak na taką maszynę to b. mało. Mam jedną maszynę która ma o wiele większy transfer i load nie dochodzi do 0,4 wciągu dnia ;P A maszynka nie jest jakimś tam mega wypas sprzętem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja niestety już, można powiedzieć nie mam wyjścia. Serwer za często ma Load powyżej 5-9 CPU a czasami nawet powyżej 15. Support niby optymalizował Apacha i mySQl-a, ale to nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Spróbuj może jednak wykonać jakąś optymalizacje ? Może którąś stronę usunąć/zmienić.

 

Hosteurope to nie ta cena za maszynę która jest potrzebna. ok 200 euro/msc i ok 100 euro instalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś usług admina za 3 dolce (on chyba z Bangladeszu był :D) to to nie może dobrze chodzić. Zatrudnij prawdziwego informatyka. Najlepiej z polski. A najlepiej złóż ofertę na tym forum. Tak jak ktoś wyżej napisał. Przy takiej maszynie i ruchu powinno ty chodzić płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webh.pl to zależy jak on ma zoptymalizowane te skrypty. Ja mogę ci polecić hosteurope, konfiguracją serwerów również się zajmujemy zapraszam do kontaktu pomoc@firehost.pl ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe, nie no faktycznie konfiguracja z 3 $ musi byc ciekawa :D pewnie jakiś automat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a którą serwerownie polecilibyście mi, tak abym mógł w dowolnym momencie upgradowac serwer??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

softlayer ma 2 typy ticketów - darmowe i płatne 3$ - darmowe są wszelkie tickety awaryjne (jak coś nie działa). Te płatne to np. zainstalowanie kernela nowgo czy jakiś update - nic skomplikowanego. To nie jest, że za 3$ ci zrobią co zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
softlayer ma 2 typy ticketów - darmowe i płatne 3$ - darmowe są wszelkie tickety awaryjne (jak coś nie działa). Te płatne to np. zainstalowanie kernela nowgo czy jakiś update - nic skomplikowanego. To nie jest, że za 3$ ci zrobią co zechcesz.

Miałem okazję zerknąć na robioną przez nich "optymalizację",

tj. przeglądać tworzone przez nich poprawki w plikach konfiguracyjnych,

delikatnie mówiąc - radzę unikać jak ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem okazję zerknąć na robioną przez nich "optymalizację",

tj. przeglądać tworzone przez nich poprawki w plikach konfiguracyjnych,

delikatnie mówiąc - radzę unikać jak ognia.

 

Może i tak - nigdy nie klikałem tam do nich. Ale hosteurope to bym nie polecał jeśli ktoś potrzebuje supportu i nie może sobie pozwolić na kilkudniowy padzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz nie wiem, zastanawiałem sie na hosteurope, a po poście ProHost jestem w kropce. A jak w hosteurope jest z wymiana sprzetu(czyt. upgradem) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ktoś korzystał z usług firmy którą wymienił jarek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może: http://a2b2.com/hosting/dedicated / a ktoś korzystał z usług firmy którą wymienił jarek??
Możesz być beta testerem jeśli chcesz.
Może i tak - nigdy nie klikałem tam do nich. Ale hosteurope to bym nie polecał jeśli ktoś potrzebuje supportu i nie może sobie pozwolić na kilkudniowy padzik.

 

Nie strasz @reci@n bo support w Hosteurope ogranicza się do sprzętu który jest wysokiej klasy i tam nie ma co porostu padać bo to są markowe DELLe. A obsługę administracyjną "ZAŁATW SOBIE W POLSCE" w postaci zdalnego admina.

 

P.S.

@Prohost - jak możesz sie wypowiadacie ze mają słaby support jak sie z nim nigdy nie kontaktowałeś? Jesteś wróżką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to już lepiej :P a jak w hosteurope z upgradem sprzętu jest?? można wogole upradować?? Jeszcze jedna rzecz mnie dręczy: mianowicie: czy są tam jakieś kontrakty, czy moge sobie spokojnie po 2 miesiącach zrezygnować bez żadnych problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S.

@Prohost - jak możesz sie wypowiadacie ze mają słaby support jak sie z nim nigdy nie kontaktowałeś? Jesteś wróżką

 

Pewnie dlatego, że przez piątek/sobotę/niedzielę/poniedziałek mój prywatny vps u nich nie działał po tym jak w piątek zrobili upgrade. W weekend u nich nie ma nikogo kto by miał dostęp do serwerów. Jest tylko gość który odpowiada na pytania które można w faq znaleźć. Jakbym nie miał z nimi doświadczenia to bym nie pisał. Takiego padu na 4 dni i to z ich winy to jeszcze nigdzie nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ProHost dziwne, bo ja posiadam u nich maszyne i w niedziele chciałem podłączyć firewalla, wysłałem prośbe z ugarde po 1 h firewall był już podłączony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mnie dręczy: mianowicie: czy są tam jakieś kontrakty, czy moge sobie spokojnie po 2 miesiącach zrezygnować bez żadnych problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×