Skocz do zawartości
Forma Życia

VPS/Dedyk pod stronę fanklubu zespołu z audio/video + inne (mediawiki, SMF, Drupal)

Polecane posty

Witam

 

Potrzebuję informacji o ofercie VPS/dedyk spełniającej następujące wymogi:

  • Portalik pod jakichś 300-500 użytkowników z limitem 100mb/użytkownik na wgrywanie plików możliwych do przeglądania/odtwarzania online:
    • audio (odtwarzanie a'la wrzuta.pl)
    • wideo (odtwarzanie a'la google video, YouTube, dailymotion itp)
    • zdjęcia i artykuły

    [*]Portalik na php/mysql/flash (obsługa multimediów)

    [*]Dodatkowo obok portaliku będzie stało forum postawione na SMF wraz z małym wiki opartym o mediawiki i blogiem na drupalu niezwiązane z owym fanklubem oraz mała plikownia (np teledyski zespołu w formacie rmvb/avi), bez możliwości oglądania online

    [*]Łącze ~100mbit (będzie limitowane przez tc aby nie wygenerować większego ruchu)

    [*]Budżet: około 200zł / mc (brutto)

Zatem jaką ofertę byście mi polecili? Ja myślę nad ovh i kimsufi XL (przy czym mają tam adnotację o braku mozliwosci streamingu audio/video - czyzby chodzilo o cos innego

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do budzetu dolicz konfiguracje przez administratora (100 - 150 euro setup fee) no i serwer unmetered, okolo 70 euro, do tego opieka administratora okolo 60 euro miesiecznie. Oczywiscie mowa o dedyku, i nie byle jakim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do budzetu dolicz konfiguracje przez administratora (100 - 150 euro setup fee) no i serwer unmetered, okolo 70 euro, do tego opieka administratora okolo 60 euro miesiecznie. Oczywiscie mowa o dedyku, i nie byle jakim...

 

z konfiguracją raczej sobie poradze, poza tym w razie czego mój znajomy jest administratorem i fanboyem systemów unixopodobnych więc, jak sądzę, te koszta odpadają (poza jakimiś nieprzewidzianymi ewentualnościami oczywiście).

Jeżeli zaś chodzi o tzw unmetered - czytawszy w necie i zasięgłszy języka - wygląda że to mit, bo łącze 100mbit i tak może wygenerować circa 30 tb transferu na miesiąc(?), więc zawsze w jakiś sposób jest to limit? (pomijając)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis jest, oczywiscie, preferowany limit dla ciebie to 100mbps .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę nikt nie da 100mbitów. Liczyć trzeba kilkaset euro miesięcznie. Te serwerownie mają takie zapisy w regulaminach aby tacy jak ty im nie wysycali łącz. Jak będziesz im używał to cię wywalą. Policz to 200 x 20 lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Witam.

Możemy Panu zaoferować małego dedyka wystarczy w 100 %

O to jego parametry:

Pentium IV 1600 MHz, 512MB RAM, 40GB HDD

2000GB Transfer/M

 

200 zł m-c. Umowa na 12 m-c

W cenie możemy wgrać VHCS2 darmowy panel zarządzania serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za taką cenę nikt nie da 100mbitów. Liczyć trzeba kilkaset euro miesięcznie. Te serwerownie mają takie zapisy w regulaminach aby tacy jak ty im nie wysycali łącz. Jak będziesz im używał to cię wywalą. Policz to 200 x 20 lepiej.

 

zatem jak sądzisz, jakiej konfiguracji sprzętowej i jakiego łącza wymagałaby taki portalik (zgodnie z wspomnianymi przezemnie wcześniej parametrami typu liość użytkowników, quota itp) aby względnie to śmigało?

piszac 100mbit nie mam na myśli ciągłego jego zapchania i priorytetowego traktowania łącza - chodzi mi o coś fajnego, małego, "z duszą" co jednocześnie nie będzie wkurzało powolnością działania.

poza tym zamierzam to limitować przez tc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatem jak sądzisz, jakiej konfiguracji sprzętowej i jakiego łącza wymagałaby taki portalik (zgodnie z wspomnianymi przezemnie wcześniej parametrami typu liość użytkowników, quota itp) aby względnie to śmigało?

piszac 100mbit nie mam na myśli ciągłego jego zapchania i priorytetowego traktowania łącza - chodzi mi o coś fajnego, małego, "z duszą" co jednocześnie nie będzie wkurzało powolnością działania.

 

Myśle, że starczy ci spokojnie vps w hosteurope za 30 euro. Tyle, że oni support mają niezbyt fajny - zwykle na załatwienie czegoś można czekać kilka dni.

 

W pl to w granicach 200zł dużo transferu nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mogę zaoferować

 

 

Procesor - AMD Athlon 3200+

Pamięć - 1 GB DDR

Dyski - 1 x 80 GB SATA II

Direct Admin

Transfer 500 GB

Cena 170 PLN brutto

Serwer w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do streamingu w ovh to sprawa była poruszana na ich oficjalnym forum kilkakrotnie (np. tu)

Ogólnie streaming jest dozwolony do póki nie przekraczasz 100mbit. Potem przenoszony jesteś na ich pakiet noSLA i zaleca sie wykupienie specjalnej usługi pod streaming. Do tego prędkość 100mbit jest tam realna do osiągnięcia (testowane na rps'ach i wszystko bylo ok :D )

 

Co do przycinania nikt sie jeszcze nie skarżył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Potrzebuję informacji o ofercie VPS/dedyk spełniającej następujące wymogi:

  • Portalik pod jakichś 300-500 użytkowników z limitem 100mb/użytkownik na wgrywanie plików możliwych do przeglądania/odtwarzania online:
    • audio (odtwarzanie a'la wrzuta.pl)
    • wideo (odtwarzanie a'la google video, YouTube, dailymotion itp)
    • zdjęcia i artykuły

    [*]Portalik na php/mysql/flash (obsługa multimediów)

    [*]Dodatkowo obok portaliku będzie stało forum postawione na SMF wraz z małym wiki opartym o mediawiki i blogiem na drupalu niezwiązane z owym fanklubem oraz mała plikownia (np teledyski zespołu w formacie rmvb/avi), bez możliwości oglądania online

    [*]Łącze ~100mbit (będzie limitowane przez tc aby nie wygenerować większego ruchu)

    [*]Budżet: około 200zł / mc (brutto)

Zatem jaką ofertę byście mi polecili? Ja myślę nad ovh i kimsufi XL (przy czym mają tam adnotację o braku mozliwosci streamingu audio/video - czyzby chodzilo o cos innego

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

Mogę polecić serwer o parametrach:

 

Intel 1x Core Duo T2450 CPU

1GB DDR2 RAM

1 x 160GB SATA II Harddisk

Debian Operating System

1 x 100Mbps Full-Duplex Uplink Port

2 IP

Transfer 2000GB

 

Cena netto: 199 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz OVH i sie nie cykaj. Lepszej ofert nie ma na rynku. Jeśli cię nie stać (albo chcesz zaoszczedzic) to możesz sobie wziąć duzy VPS z hosteurope.de i tez będzie sie dobrze spisywał. Najwięcej będza ci ciążyć pewnie biblioteki konwertujące filmy. Do tego opotrzebny jest po prostu duzy procek i sporo RAMu. Transferem to ja bym sie na twoim miejscu nie martwil bo i tak go raczej nie przekroczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pewnie, nawet w reklamówce drukowanej się chwalą "streaming audio/video" jako możliwe zastosowanie.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×