Skocz do zawartości
scz

Hosting klasy biznes

Polecane posty

Adrian Szczepanik a Ty coś w OVH zamówisz czy nadal w Hetzner będziesz siedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian Szczepanik a Ty coś w OVH zamówisz czy nadal w Hetzner będziesz siedział?

Jak do tej pory nie mam żadnych powodów do narzekania na hetzner, a gdzie będę zamawiał nowe dedyki to okaże się w odpowiednim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian czemu zmieniłeś wygląd swojej strony? tamten bym fajniejszy i bardziej czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian czemu zmieniłeś wygląd swojej strony? tamten bym fajniejszy i bardziej czytelny.

Znowu OT?

Tobie może się niepodobać, a innym podoba się bardziej od poprzedniej - chyba normalne, prawda?

O gustach ponoć się nie dyskutuje, pomijając już oczywiście przyzwyczajenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu OT?

Tobie może się niepodobać, a innym podoba się bardziej od poprzedniej - chyba normalne, prawda?

O gustach ponoć się nie dyskutuje, pomijając już oczywiście przyzwyczajenie.

Jak już tak offtop'ujemy na temat strony to widzę, że Adrianowi spodobało się określenie "hosting klasy business" - tylko, że dodał jeszcze do tego słówko "profesjonalny" ;) Cieszymy się, że "konkurencja" się nas wzoruje... tzn. że zostaliśmy jednak zauważeni.

 

Poza tym... mnie osobiście bardziej podoba się obecna wersja strony niż poprzednia, ale jak to już Adrian napisał- o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już tak offtop'ujemy na temat strony to widzę, że Adrianowi spodobało się określenie "hosting klasy business" - tylko, że dodał jeszcze do tego słówko "profesjonalny" ;) Cieszymy się, że "konkurencja" się nas wzoruje... tzn. że zostaliśmy jednak zauważeni.

Na prawdę sądzisz, że trudno samemu wymyśleć tak proste zdanie, tylko trzeba się na kimś wzorować? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na prawdę sądzisz, że trudno samemu wymyśleć tak proste zdanie, tylko trzeba się na kimś wzorować? ;)

Sądzę Adrianie, że napisałem już co o tym myślę i nie był to wcale post który miałby kogokolwiek urazić. Cieszę się, że spodobało Ci się nasze hasło- my używamy go w zasadzie od początku naszego istnienia, bo od samego początku stawialiśmy na obsługę firm, czyli klientów biznesowych a nie indywidualnych. Trochę inni klienci, trochę inne potrzeby- stąd takie a nie inne hasło.

 

Nie wiem, czy trudno jest takie zdanie wymyśleć czy też nie... ale jest w tym jednak jakiś dziwny zbieg okoliczności ;) W pozytywnym tonie pogratulowałem Ci zmian (moim zdaniem na lepsze) na stronie Twojej firmy i... tak ten temat pozostawmy. Koniec offtop'a... pewnie i tak pójdzie to do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian raczej te hasło zapożyczył gdyż on jest nastawiony na obsługuję klientów indywidualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz każdy kto będzie miał takie hasło na swojej stronie będzie odbierane jako "pożyczenie od kogoś".

 

Adrian raczej te hasło zapożyczył gdyż on jest nastawiony na obsługuję klientów indywidualnych.

Troszkę jesteś w błędzie gdyż jeżeli by tak było to na forach było by troszkę o nas głośniej a tak nie jest, prawda?

Jednak ponad 70% naszych Klientów to są właśnie firmy, no ale przecież osoba trzecia wie najlepiej jak to zawsze bywa ;)

 

 

Ok, skończy ten OT lub rozmawiajmy w odpowiednim do tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian to że obsługujesz osoby prywatne można po czym innym poznać ale nie chce już tego ciągnąć. Życzę Ci Adrian powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Hosting może "klasy biznes" ale strona rzeczywiście klasy "podrzędno-low-endowej" ;) co jednak podważa ten owy "profesjonalizm". Konkurent nie lepszy. Widać dramatyczne cięcia w budżecie w obu panów. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona Kaczego mi się podoba natomiast Adriana nie. Poprzednia była ładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hosting może "klasy biznes" ale strona rzeczywiście klasy "podrzędno-low-endowej" :) co jednak podważa ten owy "profesjonalizm". Konkurent nie lepszy. Widać dramatyczne cięcia w budżecie w obu panów. :/

Grafika jest tylko i wyłącznie kwestią gustu. Jeden lubi gruszki, drugi jabłka. Nie jest to w żadnym razie kwestia oszczędności firmy- po prostu taką mamy wizję dotyczącą wizerunku w sieci. Do tej pory dostawałem w zasadzie tylko pochwały w tej kwestii. Myślę, że klient biznesowy nie potrzebuje oglądać zbędnych "wodotrysków" - nie czujemy potrzeby stosowania na naszej firmowej stronie np. AJAX'a. Bardziej chyba liczy się jednak treść... a tę, łatwiej lub trudniej, lecz zawsze można zweryfikować.

 

Wszystkie zdjęcia prezentowane na stronie zrobiłem osobiście w grudniu, przy okazji wizyty w serwerowni i upgrade'u serwera bazodanowego (wymienialiśmy wtedy z administratorem procesory i dyski w macierzy). To czy tak to wszystko wygląda nie trudno jest zweryfikować- nasz sprzęt widział choćby bellerofont, który był kiedyś w serwerowni eTOP.

 

Można się przyczepić to tego, że strona jest zbudowana jeszcze na tabelkach, lecz jej szkielet powstawał kilka lat temu, kiedy to liczyło się dla nas jedynie, by była ona zgodna z Validatorem (HTML 4.01 Transitional). Testujemy i wprowadzamy w tej chwili wiele nowych rozwiązań, pracujemy również nad poszerzeniem oferty (szczegółu już w maju), przyjdzie zapewne czas, by pociąć stronę do postaci beztabelkowej zgodnej z XHTML 1.0 Strict.

 

Nie trzeba daleko szukać, aby wskazać dużo bardziej znane firmy z branży informatycznej/hostingowej, które nadal jeszcze mają strony na tabelkach, a ilość czy jakość grafiki również nie poraża. Czy w przypadku tych firm również napiszesz, że wynika to z ich oszczędności i cięć w budżecie... ? Nie sądze (biorąc pod uwagę ich obroty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Grafika jest tylko i wyłącznie kwestią gustu. Jeden lubi gruszki, drugi jabłka. Nie jest to w żadnym razie kwestia oszczędności firmy- po prostu taką mamy wizję dotyczącą wizerunku w sieci. Do tej pory dostawałem w zasadzie tylko pochwały w tej kwestii. Myślę, że klient biznesowy nie potrzebuje oglądać zbędnych "wodotrysków" - nie czujemy potrzeby stosowania na naszej firmowej stronie np. AJAX'a. Bardziej chyba liczy się jednak treść... a tę, łatwiej lub trudniej, lecz zawsze można zweryfikować.

minimalnie nie znaczy biednie. przejrzyj sobie popularne 'css gallery' a zobaczysz strony, które nie mają nawet w ogóle grafiki ale nie wyglądają tak biednie jak wasze (szczególnie masternet). więc jest to zupełnie nietrafiony argument (a co ma ajax do tego to nie wiem).

 

Czy w przypadku tych firm również napiszesz, że wynika to z ich oszczędności i cięć w budżecie... ? Nie sądze (biorąc pod uwagę ich obroty).

Nie, wtedy napisze, że w dziale za to odpowiedzialnym pracuje wyjątkowo nie kompetentna osoba, która albo marnuje pieniądze firmy albo nagrywa robotę dla stefka od ciotki majki chrześniaka :)

 

--

Nie chciałem się czepiac tych stron - brzydali w sieci jest ogrom, nie komentuje wszystkiego. Tyle, ze nie moglem sie powstrzymac czytając tutaj jak 2 panów kłóci się kto wymyślił 'profesjonalne hasla' dla 'profesjonalnych hostingow' które nie potrafia zadbać o projesjonalny wizerunek firmy :) tylko tyle.

 

będziecie kiedyś chcieli zainwestowiać w identyfikacje wizualna to zapraszam do siebie :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy tak to wszystko wygląda nie trudno jest zweryfikować- nasz sprzęt widział choćby bellerofont, który był kiedyś w serwerowni eTOP.

Potwierdzam, widzialem. Jak sie tylko kaczy pojawil ze swoim hostingiem na forum

(zeby nie bylo ze znowu to krzakiem nazywam :) ), poznalem ten zestaw Delli PE,

ktory faktycznie sobie stoi sobie w ostatniej szafie od drzwi liczac na przeciwko

pomieszczenia z agregatami i UPSami.

 

Ja tam uwazam, ze jako webmaster 2.0 jestes normanos juz po prostu zboczony,

tak samo jak i ja do wszystkiego bym serwery HP najchetniej kupowal

i mialem ich swego czasu w domu 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimalnie nie znaczy biednie. przejrzyj sobie popularne 'css gallery' a zobaczysz strony, które nie mają nawet w ogóle grafiki ale nie wyglądają tak biednie jak wasze (szczególnie masternet). więc jest to zupełnie nietrafiony argument (a co ma ajax do tego to nie wiem).

Znam tego typu serwisy jak CSS Gallery, czy CSS Zen Garden. Bardziej ubolewam w swoim przypadku na brak oddzielenia warstwy treści od prezentacji. Niestety nie rozumiem pojęcia "biednie" wg Twojego słownika. Jedyne co zaciekawiło mnie z Twojej sygnaturki to Twój blog... lecz jest to dla mnie również idealny przykład tego, że grafika wydaje się być na nim zdecydowanie ważniejsza od treści. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym uzyskać na swojej stronie jest właśnie podobny efekt- chciałem aby strona firmy była przede wszystkim prosta i czytelna. Jeśli Ty pojęcie "prosto" rozumiesz jako "biednie" to dla mnie "bogato" oznaczno nieuzasadniony "przerost formy nad treścią". Zapewne gdybym tworzył stronę dobrej restauracji, kawiarni czy hotelu, gdzie najważniejszą sprawą byłaby dobra prezentacja wizualna (wtedy odciągnięcie czyjegoś wzroku od treści strony, które jest niewiele jest wskazane) podszedłbym do tematu inaczej.

 

Nie chciałem się czepiac tych stron - brzydali w sieci jest ogrom, nie komentuje wszystkiego. Tyle, ze nie moglem sie powstrzymac czytając tutaj jak 2 panów kłóci się kto wymyślił 'profesjonalne hasla' dla 'profesjonalnych hostingow' które nie potrafia zadbać o projesjonalny wizerunek firmy :) tylko tyle.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale porównujesz dwie zupełnie inne firmy kierujące swoją ofertę do zupełnie różnej grupy klientów. Myślę, że żaden z moich klientów nie skorzystałby nigdy z usług firmy Adriana, podobnie jak żaden z jego klientów nigdy nie przeszedłby do mojej. Nie oznacza to jednak, że uważam iż oferta jego firmy jest zła, a moja dobra. Po prostu, aby coś porównywać, musi to być przynajmniej trochę do siebie podobne- a jak napisałem wyżej, mam zupełnie inny target. Stąd też określenie "klasy business" w przypadku taniego hostingu wydało mi się w tym przypadku śmieszne. Nie chcę, aby Adrian odebrał te słowa jako jakąś osobistą krytykę- gdybym sam nie prowadził firmy i szukał taniego hostingu na domową stronę brałbym pod uwagę oferty w zasadzie tylko trzech firm z tej półki cenowej i jedną z nich na pewno byłby właśnie masternet.

 

będziecie kiedyś chcieli zainwestowiać w identyfikacje wizualna to zapraszam do siebie :)

Nie wpadłeś może przypadkiem w zbytnie samouwielbienie? Na chwilę obecną firma ma zupełnie inne inwestycje na głowie... jeśli jednak masz ochotę i się oferujesz- wykaż się na pw i podeślij nam swoją ofertę. Byleby rozsądną- jeśli uda Ci się nas przekonać, byćmoże "pomarnujemy" sobie trochę pieniędzy na prawdziwie "profesjonalną identyfikację wizualną" i zmienimy tę "biedną" i "brzydką" stronę, aby świat mógł stać się lepszym :)

 

Potwierdzam, widzialem. Jak sie tylko kaczy pojawil ze swoim hostingiem na forum

(zeby nie bylo ze znowu to krzakiem nazywam :) ), poznalem ten zestaw Delli PE,

ktory faktycznie sobie stoi sobie w ostatniej szafie od drzwi liczac na przeciwko

pomieszczenia z agregatami i UPSami.

Mój "krzak rośnie" w 3 szafie od drzwi wejściowych do serwerowni (w tej samej co sprzęt sieciowy, w tym Cisco Catalyst 5505).

 

Ja tam uwazam, ze jako webmaster 2.0 jestes normanos juz po prostu zboczony,

tak samo jak i ja do wszystkiego bym serwery HP najchetniej kupowal

i mialem ich swego czasu w domu 6.

Mam podobne zboczenie, ale związane z DELL'em (od Latitude poprzez OptiPlex'y i Precisiony, aż na PowerEdge'ach i PowerConnectowych switchach kończąc). HP nie lubię po przejściach z laptopem koleżanki (już gdzieś na forum opisywałem), a jeśli chodzi o serwery to miałem styczność jedynie z bardzo starym HP netserver lp 1000r, który moim zdaniem nie dorasta nawet do pięt rozwiązaniom z Compaq DL360 (bo oba to dwuprocesorowe serwerki pod Pentium III w obudowie 1U- stąd moje porównanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Ja tam uwazam, ze jako webmaster 2.0 jestes normanos juz po prostu zboczony,

tak samo jak i ja do wszystkiego bym serwery HP najchetniej kupowal

i mialem ich swego czasu w domu 6.

hehe :) dzięki :) czyli sie rozumiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hosting klasy biznes lub serwery klasy biznes, sa to slagany home.pl ktore leca w w TV reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting dla stron które zarabiają to hosting z dobrym uptime i dobrym supportem. Co zapewnia dobry uptime? Dobra serwerownia i dobry sprzęt na pierwszym miejscu. Potem dobry support dokłada się do utrzymania uptime i pomocy klientom. Klienci nie sprawdzają walidatorem jaki jest kod strony. Biznesowi czy prywatni - nie obchodzi ich to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hosting klasy biznes lub serwery klasy biznes, sa to slagany home.pl ktore leca w w TV reklamy :)

 

kaczy ma business

a home biznes

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hosting dla stron które zarabiają to hosting z dobrym uptime i dobrym supportem. Co zapewnia dobry uptime? Dobra serwerownia i dobry sprzęt na pierwszym miejscu. Potem dobry support dokłada się do utrzymania uptime i pomocy klientom.

Klient biznesowy nie instaluje na swoim koncie "przemo" aby "zawładnąć światem". Bardzo często są to albo proste stronki/wizytówki (w PHP, ale nie wymagające bazy danych), albo bardziej rozbudowane projekty tworzone na indywidualne potrzeby. Taki klient nie połaszczy się na promocję w innej firmie- nawet gdyby ktoś dał mu konto na rok za złotówkę, a u nas ma za nie zapłacić 200zł (netto). Koszty migracji (oraz czas jaki trzeba temu poświęcić) byłyby niewspółmierne do zysków płynących z przeniesienia się. Tymbardziej, że u konkurencji zastaje się już nieco inne środowisko (inna wersja PHP, układ katalogów związany z tworzeniem subdomen, itd.) co dla systemów CMS pisanych "pod firmę" ma dość duże znaczenie.

 

Dobra serwerownia to przede wszystkim dobra infrastruktura sieciowa, łącza do kilku dostawców (w BGP4) oraz... dobry, realnie całodobowy kontakt z obsługą takiego obiektu. Liczy się głównie nadmiarowość i redundancja (zasilanie, łącze, dyski).

 

Klient faktycznie nie patrzy czy strona danego dostawcy usług hostingowych poprawnie się validuje, lecz czy jego własna strona jest dostępna zawsze wtedy kiedy tego potrzebuje. Nie obchodzi go nawet "cała ta technologia". Często potrzebuje też dedykowanego adresu IP (logowanie do panelu jego CMS po SSL, czy też dedykowany serwerek ftp na przyznanym mu adresie- w celu łatwej i szybkiej wymiany dokumentów/aplikacji z firmami współpracującymi). Wielu z tych wszystkich rozwiązań z jakich korzystają firmy nie potrzebuje klient indywidualny i nawet nie przyjdzie mu nigdy do głowy, aby o nie zapytać. Dlatego właśnie (moim prywatnym zdaniem) klientów indywidualnych z powodzeniem można lokować na serwerach we Francji, w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, bo z założenia są dużo bardziej "szablonowi" i technologicznie mniej wymagający. Jeśli jednak moja firma zdecydowała się na kolokację własnego sprzętu (o wiele taniej mielibyśmy serwery za granicą i to z procesorami 2x Core2Duo a nie 2x Pentium III) to znaczy, że były jednak ku temu jakieś powody. Właśnie te powody, nasz stosunek do prowadzenia firmy i do klienta, oraz usługi jakie oferujemy (a także ich jakość) sprawiają, że używamy hasła "hosting klasy business" obsługując przy tym taką a nie inną grupę klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×