Skocz do zawartości
dusker

konto mail

Polecane posty

Cześć,

 

moj znajomy potrzebuje rekomendacji providera oferującego konta mailowe. odrazu zaznaczam że odpadaja darmowe konta typu wp/o2/onet itp konto musi być niezawodne, coś w stylu home.pl (najtańsze konto mail)

jaka firma oferuje coś podobnego do home.pl, może troche taniej?

 

pozdrawiam

pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konto musi być niezawodne, coś w stylu home.pl (najtańsze konto mail)

jaka firma oferuje coś podobnego do home.pl, może troche taniej?

 

1. dHosting.pl ( http://dhosting.pl/oferta/poczta.html ) - dKonto Personal. (opinię o tym koncie / firmie napisałem w tym temacie: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?s=&...ost&p=88964 .

 

2. IQ.pl ( http://iq.pl/oferta/konto/ ) - Konto e-mail - chociaż tutaj już doszukałbym się kilku poważniejszych "wad", chociażby braku skrzynki SPAM lub braku możliwości określenia białej / czarnej listy antyspamu.

 

Oba serwery, stabilne do bólu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ma własną domenę to może warto zainteresować się Google Apps?

 

niestety to musi byc platne rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a fakt, racja. ale już w tym wypadku zainwestowałbym prędzej w home. ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Mam home.pl od ponad 10 lat, kiedyś może to była dobra poczta ale od lat nic się praktycznie nie zmieniło, a spamu pełno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam home.pl od ponad 10 lat, kiedyś może to była dobra poczta ale od lat nic się praktycznie nie zmieniło, a spamu pełno :/

a jak wyglada sprawa z niezawodnoscia? dostepnoscia webmaila? dodatkowymi ficzerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wyglada sprawa z niezawodnoscia? dostepnoscia webmaila? dodatkowymi ficzerami?

Niezawodność i dostępność ok, ale brak rozbudowy od ładnych paru lat i archaiczne podejście do tematu wg mnie skreśla home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może warto od razu zaproponować zakup pakietu hostingowego z możliwością dodawania skrzynek w obsługiwanych domenach? Takie rozwiązanie może okazać się przyszłościowe w przypadku gdy za miesiąc lub dwa Twój znajomy dojdzie do wniosku że np. potrzebuje kolejną skrzynkę w tej domenie, lub będzie chciał prostą stronę www uruchomić w tejże domenie.

 

Proponuję: Serwer Start z dołączonym rozbudowanym funkcjonalnie WebMailem

 

Dane do testowej skrzynki prześlę od razu na PW.

Polecam również założenie bezpłatnego pakietu testowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie rozwiązanie może okazać się przyszłościowe w przypadku gdy za miesiąc lub dwa Twój znajomy dojdzie do wniosku że [...] będzie chciał prostą stronę www uruchomić w tejże domenie.

Przecież będzie mógł to zrobić nie posiadając skrzynki na koncie hostingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziś wziąłem na niby ten test 30 dniowy ;) A z karty i tak zabezpieczyli sobie już $

 

O tym, ze z gory zabezpieczaja pieniadze pisze przy rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Bardzo dziwna praktyka ;) Osobiscie wolalbym kupic sobie VPSa i postawic na nim serwer poczty, jest mnustwo howto tego typu, czasami wystarczy same kopiuj wklej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziwna praktyka ;) Osobiscie wolalbym kupic sobie VPSa i postawic na nim serwer poczty, jest mnustwo howto tego typu, czasami wystarczy same kopiuj wklej ;)

 

ty umiesz, ja umiem ale moj znajomy nie umie a co wiecej nie ma czasu sie uczyc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

To mu zrob raz, a porzadnie (po znajomosci ;) ), a bedzie musial tylko umiec dodawac konta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mu zrob raz, a porzadnie (po znajomosci ;) ), a bedzie musial tylko umiec dodawac konta ;)

 

niestety do wrzesnia jestem zajety (doslownie), pozatym ten czlowiek szuka rozwiazania out-of-box od firmy ktora albo SLA albo swoim stazem zagwarantuje jakosc uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to kup mu domenę .com lub .pl i podepnij pocztę google dla domen i tyle. Lepiej i pewniej nigdzie nie będzie miał (Pokażcie mi jakąkolwiek firmę z gwarancją dostępności 99,9% !!!). 50$ za taką pocztę to na prawdę śmieszna wręcz cena. Z domeną wyjdzie odpowiednio więcej. Nie oszukujmy się google jest póki co bezkonkurencyjne.

 

Domenę musisz kupić tam gdzie oferują w panelu zarządzanie wpisami MX i cname bez konieczności podpinania domeny pod hosting. Na pewno jest tak w ovh.pl, które ma notabene i tak najtańsze domeny.

 

Lepiej jest kupować z języka US bo wtedy cena 50$ http://www.google.com/a/help/intl/en/admin...itions_spe.html, po Polsku to już 40E http://www.google.com/a/help/intl/pl/admin...itions_spe.html ;)

 

Zwolennicy teorii szpiegowskich google niestety tracą argument, bo google w wersji płatnej nie śledzi treści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym momencie gmail coś straaaasznie muli i potrafi wywalić error 502 ;) . A google apps płatne chodzi fajniutko :D

 

 

@BOSS, potem i tak masz do wyboru czym chcesz płacić czy w dolcach, euro czy w funtach (wychodzi o 8 zł taniej niż w dolcach ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funt wychodzi jeszcze taniej?? Można dowolnie zmieniać w trakcie, raz euro raz dolar itd.?

 

Czy można mieć indywidualny plan dla domeny? Czyli na domenie X jest np. jedno konto płatne a reszta free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa na tym forum, szukacie kont "super" hostingowych w cenie szkrzynki piwa,

a nagle wszyscy chcą płacić po 100 zł rocznie za 1 konto e-mail... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funt wychodzi jeszcze taniej?? Można dowolnie zmieniać w trakcie, raz euro raz dolar itd.?

 

Czy można mieć indywidualny plan dla domeny? Czyli na domenie X jest np. jedno konto płatne a reszta free?

 

 

1. Tak. Można zmieniać, ja robiłem upgrade z wersji podstawowej na premium, screeny poniżej:

 

69349301wp6.jpg

 

57754923mx6.jpg

 

88721786tl9.jpg

 

 

czyli:

48.40 EUR = 166.04 PLN

60.50 USD = 130.09 PLN

30.25 GBP = 128.47 PLN

 

Hm... chyba Funt się podniósł bo wczoraj było około 8 zł... :D

 

liczone wg:

http://www.money.pl/pieniadze/kalkulator/

 

Co do 2. to nie mam pojęcia ;)

 

Dziwna sprawa na tym forum, szukacie kont "super" hostingowych w cenie szkrzynki piwa,

a nagle wszyscy chcą płacić po 100 zł rocznie za 1 konto e-mail... ;)

 

Kto jak kto... ale 100zł rocznie to nie tak dużo za dobre konto e-mail'owe :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj znajomy potrzebuje rekomendacji providera oferującego konta mailowe. odrazu zaznaczam że odpadaja darmowe konta typu wp/o2/onet itp konto musi być niezawodne, coś w stylu home.pl (najtańsze konto mail)

jaka firma oferuje coś podobnego do home.pl, może troche taniej?

Zainteresuj się również wspomnianym dhosting.pl http://dhosting.pl/oferta/poczta.html ;)

 

Dzisiaj zaktualizowali webmaila:

 

Nowa odsłona dPoczta.pl - 2008-04-18 01:01
Dziś oddajemy do Państwa dyspozycji nową, ulepszoną wersję webmaila - dPoczta.pl. Nowa wersja to nowe możliwości, takie jak:

* wbudowany edytor HTML - teraz możesz komponować i wysyłać swoje maile w formacie HTML prosto z webmaila
* panel podglądu wiadomości - można podzielić ekran webmaila w stylu znanym z programów pocztowych - po lewo foldery, po prawo na górze lista wiadomości, a na dole podgląd wybranej wiadomości
* zliczanie ilości wiadomości w folderach (w panelu ustawień folderów)

A oprócz tego wszystkie zalety dotychczasowej wersji:

* ładny i intuicyjny interfejs
* drag'n'drop wiadomości umożliwiający przenoszenie wiadomości do folderów
* możliwość dostępu do wiadomości o każdej porze z każdego miejsca
* zmiana ustawień konta e-mail: autorespondera i hasła
* ksiązka adresowa, która przechowa wszystkie Twoje kontakty

Wg mnie najciekawiej się prezentuje funkcjonalność w zakresie:

 

Powiadomienia na telefon kom. i komunikatory:
Jabber, Gadu-Gadu lub Tlen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×