Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich czytam to forum już od dłuższego czasu i zastanawiam się w jakiej firmie wybrać hosting, czytam opinie ale tam jest kilka osób które polecają tą fimrę a inni drugą i ciężko jest mi się zdecydować.

 

Mam portal oparty na Extreme-Fusion zintegrowany z PHPBB By Przemo średnio unikalnych użytkowników według stat4u 1200/24h, stronka z forum waży jakieś 60MB a transfer miesięczny sięga około 30GB, strona hosotwana teraz jest u sponsora ale serwer łapie ostatnio dużo padów a Uptime spadł do 98,79%, Zastanawiałem się między Neteasy.pl a Prohost.pl jak narazie 2 oferty które mnie zaciekawiły, zaznacze że do wydania na serwer mogę przeznaczyć max. 150zł na 6 miesięcy. Chciałbym abyście pomogli wybrać najbardziej odpowiadającą ofertę pod moją www ;) i w miare możliwości opisali jak ze stablinością tych serwwerów oraz jakie są plusy i minusy.

 

Edit// zalezy mi aby na tych serwerach mógł także bez problemu działać seoadder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi plan starter to nie jest plan u nas do ciężkich sajtów/skryptów bo na nim jest limit cpu 1%.

 

Więc jak coś co ma ogłądalność/adder to minimum plan medium z max. 5% cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze hekko.pl MediumPack+ lub cal.pl ace pro . Jedyna roznica to troche cena ale rozne lokalizacje serwerów i na korzyśc cal.pl shh które może kiedyś będzie w hekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam portal oparty na Extreme-Fusion zintegrowany z PHPBB By Przemo średnio unikalnych użytkowników według stat4u 1200/24h, stronka z forum waży jakieś 60MB a transfer miesięczny sięga około 30GB,

Uuu Przemo i to w połączeniu z EF przy takich parametrach generuje spore obciążenie dla maszyny.

 

To nadaje się tylko na albo sooolidny shared albo VPS.

 

Nie patrz na to, że to "tylko" 30GB/m czy "tylko" 1200uu bo Twoim problemem jest wspomniane generowanie nadmiernego obciążenia procesora. Prohost, wg mnie raczej się nie zmieści w tych 5% :/

 

Schriker jaki masz budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS w pierwszym poście autor napisał:

zaznacze że do wydania na serwer mogę przeznaczyć max. 150zł na 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam naszą platformę hostingową Prime Extra.

Więcej informacji na stronie: http://3it.pl/?id=primeextra

Opłata abonamentowa roczna to 264 zł netto.

Jeśli aktywujesz pakiet i zgłosisz się że otrzymałeś ofertę z WHT otrzymasz rabat 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ty BOSS pytasz:P

mj pewnie wrzucił swoją ofertę w ogóle nie czytając tematu jak to ma w zwyczaju robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługujemy strony które mają po 300000 odwiedzin miesięcznie tak więc tego typu strona nie jest dla nas niczym wielkim czego nie moglibyśmy obsłużyć. A posty czytam wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Nic tylko udostępnić exploit(d)y do przema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak że strona nie przynosi mi aż takich kokosów żebym mógł opłacić jakiś VPS ;) . A i to Przemo nie bedzie generować aż tyle zapytań bo te 1200uu to są staty na portal czyli na EF na forum mam na pewno mniej wejść. W prohost.pl myślałem nad medium, albo nad pakietem Advanced w netarteria.pl . I teraz pytanie do was drodzy userzy ;) Który hosting bardziej pasował by do moich wymogów ? Który ma stabilniejsze i szybsze serwery ? I co myślicie o neteasy.pl ? Bo tamte ceny mi odpowiadają nie wiem jak tam ze szybkością i stablinością a na serwerach znam się tylko na poziomie "zrób backup bazy danych" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmien na joomla+SMF i powinien cię przyjąc każdy z takimi statystykami bo te systemy nie zjadaja prawie nic w porównaniu do tych co uzywasz i powinno mniej traffica zjadac bo np na joomli i smfie themy są złożone z mniejszej ilości obrazków większość to css.

 

 

 

neteasy.pl serwery w UK jakość to poszukaj tematu z opiniami o nich w dziale opinie ale ogolnie jest ok a jak sie na nich decydujesz to pamiętaj są kody promocyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmien na joomla+SMF i powinien cię przyjąc każdy z takimi statystykami bo te systemy nie zjadaja prawie nic w porównaniu do tych co uzywasz i powinno mniej traffica zjadac bo np na joomli i smfie themy są złożone z mniejszej ilości obrazków większość to css.

Tak trochę z deszczu pod rynnę jeśli o tę Joomlę chodzi. Wielu przedstawicielli różnych firm hostingowych już się na tym forum wypowiadało, iż Joomla to niestety, ale jeden z najgorszych systemów CMS (pod względem obciążenia) jakie można hostować i... wątpie, by po takiej zmianie każdy chciał go przyjąć na swoje serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joomla jest fatalna pod względem zabezpieczeń. W mojej firmie najwięcej włamań na strony występuje właśnie na tym CMS'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja dalej nie wiem ;)

Prohost.pl

Netarteria.pl

Neteasy.pl ? A i jak będziecie odpowidadać to dajcie jakieś argumenty dlaczemu ;) A skryptów raczej nie zmienie no może przemo ale dopiero za jakiś czas. A jeśli chodzi o EF wydaje mi się że jest to chyba jak na teraz najlepszy darmowy CMS. I wcale nie jest tak okrutnie cięzkim skryptem. Takie jest tylko moje zdanie mogę się mylić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joomla jest fatalna pod względem zabezpieczeń. W mojej firmie najwięcej włamań na strony występuje właśnie na tym CMS'ie.

 

Potwierdzam. Nawet przy mod_security co pare dni widzimy nowe sposoby haknięcia joomli.

 

Z darmowych to smf jest bardzo dobry - lekki. Innej alternatywy zbytnio nie widać - phpbb3 nie jest taki wspaniały chociaż jakieś postępy są. Punbb też dobry ale trzeba dużo dodatków instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee ja tam lubie wBB3 ;)

 

A tak na serio to mogę polecić z czystym sumieniem prohost.pl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Robi się offtopic ale może będzie twórczy ;) ale ja nie rozumiem skąd te ataki na mj z 3it.pl

Skoro powiedział, że takie serwis przyjmą to w czym problem?

 

schriker: wszystkie pytane o Ciebie firmy są na forum, myślę że wypowiedzą się odnośnie konta (np. prohost już to zrobił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obsługujemy strony które mają po 300000 odwiedzin miesięcznie tak więc tego typu strona nie jest dla nas niczym wielkim czego nie moglibyśmy obsłużyć. A posty czytam wszystkie :)

 

To nic dobrego o Was nie świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obsługujemy strony które mają po 300000 odwiedzin miesięcznie tak więc tego typu strona nie jest dla nas niczym wielkim czego nie moglibyśmy obsłużyć. A posty czytam wszystkie smile.gif

 

 

To są uu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to na prawdę uu to od dziś będziemy polecać 3it.pl wszystkim szukającym taniego hostingu dla tego typu stron "by przemo".

Tylko oby się później nie okazało, iż dalsza współpraca okazuje się być nie możliwa ze względu na obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300 tyś uu miesięcznie czyli około 10k uu dziennie, niech takich stron będzie 10 to jest 100k uu dziennie, no to niezłe serwery musicie mieć żeby to się wam opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×