Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

serwer zakupiony 02.05, dzis dostalem

 

at /proc/cpuinfo
processor	   : 0
vendor_id	   : GenuineIntel
cpu family	  : 6
model		   : 22
model name	  : Intel(R) Celeron(R) CPU		  220  @ 1.20GHz
stepping		: 1
cpu MHz		 : 1200.076
cache size	  : 512 KB
fdiv_bug		: no
hlt_bug		 : no
f00f_bug		: no
coma_bug		: no
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 10
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss tm pbe nx lm constant_tsc up arch_perfmon pebs bts pni monitor ds_cpl tm2 ssse3 cx16 xtpr lahf_lm
bogomips		: 2401.76
clflush size	: 64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na download znajomego się nadaje :)
Miałem na myśli fakt, że jest to gorszy z procesorów, jakie OVH oferuje w ramach platformy Kimsufi. qmesso dostał lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem że qmesso dostał lepszy, ponieważ nie liczy się tylko procesor w serwerze. A Celerony 220, sprzedawane są przeważnie tylko z płytami gdzie są zintegorwanym procesorem (http://www.allegro.pl/item357818493_intel_plyta_z_celeron_220.html). A taka zintegrowana platfoma ITX, będzie na pewno dużo gorsza niż starsza zbydowana nastandardowej płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem że qmesso dostał lepszy, ponieważ nie liczy się tylko procesor w serwerze.
Ale my cały czas piszemy właśnie o procesorach :) A ten dostał lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na najtańszego Kimsufi czeka się już 3-4 tygodnie. Pozostałe z oferty (Kimsufi) są instalowane raczej na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qmesso

Mógl Byś podac ip swojego dedyka chciał bym sobie pingi zobaczyc z Gory Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na najtańszego Kimsufi czeka się już 3-4 tygodnie. Pozostałe z oferty (Kimsufi) są instalowane raczej na bieżąco.

 

nie prawda

Kimsufi XXL - 18 dni opoznienia

Kimsufi 08 i XL - tez tak okolo

 

Superplan 08 - 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPSy do 24h.

Wczoraj zadzwonila do mnie sympatycvzna pani z ovh z przeprosinami za opoznienie z kimsufi i z pytaniem czy sie nie rozmyslilem :P

Mile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimsufi XXL - 18 dni opoznienia
Niekoniecznie, do mnie Pani z OVH dzwoniła i mówiła że dostane serwer 20 maja (13 dni po zamówieniu) a otrzymałem dzisiaj :P U nich to loteria :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, jak przeczytalem 31 stron - poswięcilem na to 2 godziny - to nie wiem czy brać RPSa. chciałbym tam postawić fedore+webmin i forum dyskusyjne + pliki jakieś moje.

 

problemy z dyskami na RPS, na dedyku nie ma...

 

48,69 miesięcznie to nie jest majątek jakiś wielki (nie chcialbym tych 50 złotych zmarnować), lecz 97,59 to już jest jakaś kasa.

 

przeczytałem równiez, że RPS nie ma SLA, dedyk ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS v1 chyba nie ma co brac.

Moze zastanow sie nad RPS II ktore wkrotce zapewne pojda jak swieze bulki.

 

EDIT: Nie zauwazylem; wycofuje sie ze swiezych bulek :P Cena 99,90 odstraszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by się nie opłacało... jak za 99,90 mogę miec dedyka i znikim nie dzielić dysku.

 

wieć wybór nadal pozostaje. kurcze nie wiem - z jednej strony na jedno forum starczy RPS, z drugiej stronie może być awaria duża i OVH może w ciągu tygodnia naprawić dajmy na to bo nie ma SLA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam ja podobny dylemat. Z jednej strony fajnie bo w miare tanio, z drugiej strony brak 100% gwarancji działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Cena podobna. 15 GB pojemności i 1000 GB transferu miesięcznie (z czego wykorzystam może jedną piątą). Do tego ta gwarancja o której mówisz. Tylko pytanie: Kupując ten serwer muszę instalować system i panel czy mogę od razu przystąpić do działania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej ofercie HE masz napisane;

- Virtuozzo Power Panel

- inne OS'y z lub bez Pleska.

 

W ovh (bo tego dotyczy watek) OVHm / webmin w release 2 standardowo z Gentoo lub sam OS do wyboru do koloru. Amen :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem cos "dziwnego"Wczoraj okło miedzy 1 a 4 w nocy do serwerów ovh niektorych mialem ping 28 MS do 35 MS , pingi tez takie szly od kolegi , ktory jest w innej sieci ale mieszka w tym samym miescie, i pingowal te same serwery co mu podawalem.Pingujac serwer kika minut po 4 w nocy ping standardowy od 40 do 60 MS. Dziwne jeszcze nigdy takiego malego pingu do ovh nie mialem .COś ktos wie w tej sprawie czy poprostu u nas w miescie sieci powariowały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest support, jest pomoc, wszystko pisze jakie sa prowadzone prace... oblukaj to;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niemieckiego i nie lubie niemców, nie chce dawać im zarabiać.

Dobra, znalazłem kolegę, który się dołoży do kimsufi i będziemy tylko razem :]

 

Teraz czekam na 1 czerwca ; P bo chce miec równy okres rozliczeniowy ;)

mam nadzieje, że do tej daty będzie ustabilizowana sytuacja z serwerami kimsufi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zapłacisz, to będą Ci liczyli od momentu uruchomienia serwera, czyli od przesłania danych do roota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×