Skocz do zawartości
Gość nrm

UWAGA: oszust

Polecane posty

Gość normanos

Na szybko bo mam mało czasu; pisze w imieniu mojego dobrego znajomego, który dał się niestety naciąć na forum przez usera "kuku", który zaoferował mu dedyka w holandii, "wystawił FV", wziął kasę i przestał się kontaktować. Ja nie wiem czy to milionowe wcielenie Rusela, prawdę mówiąc nie jestem w stanie pojąć co robi polska Policja, nie rozumiem też jak można mieć tak nasrane w czajniku - prędzej czy później i tak go zamkną (niestety wychodzi, że później). Tak czy inaczej piszę bo widzę, że gościu dalej lata po PW na forum więc pewnie okrada innych - ku przestrodze:

 

Dane z FV:

Sprzedawca: rackGO Sp. z o. o.

80-137 Gdańsk, Starodworska 3

NIP: 5832736211

Regon: 192478853

Bank: inteligo

Konto: 50 1020 5558 1111 150468000269

 

Dane są IQ.pl, podana firma nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mieszkam w małej wiosce niedaleko Gdańska, w Sopocie konkretnie ;) i jakoś nie przypominam sobie żeby tam taka ulica była, chyba że to jakieś małe zadupie gdzie są same ruiny bop żadna wielka i dobra dzielnica eto raczej to nie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Ulica jest bo to są dane IQ.pl (numer 3 zamiast 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IQ jako firma no nie powiem z doświadczeniem powina od razu zareagować i zgłosić sie na policje

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to budynek IQ - często sie zdaża, że pod jednym adresem jest kilka firm ;) Więc IQ nic do tego, bo nie podszywa się pod nią, tylko pod współdzielony adres siedziby... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaki to budynek IQ - często sie zdaża, że pod jednym adresem jest kilka firm ;) Więc IQ nic do tego, bo nie podszywa się pod nią, tylko pod współdzielony adres siedziby... :)

Jedna wielka bzruda.

 

W końcu jest coż takiego jak NIP lub REGON.

 

@Info-Cal czy miałeś kiedyś doczynienia z podszywaniem się pod zwłaszcza dane włanasnej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

@info-cal: jak słusznie zauważono nie masz racji :) adres adresem ale nip czy regon to nie jest rzecz do współdzielenia. :) Poza tym dla pewności dzwoniłem do IQ zapytać czy mają firmę-sąsiada o tych samych danych (co jest oczywiście nie możliwe ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIP i REGON jasne, że są unikatowe! A w swojej poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli tylko i wyłacznie brak unikatowego charakteru adresu działalności firmy, o czym napisałem i nie wspomniałem o współdzieleniu nip/regon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Na priv napisała do mnie osoba, która zakupiła serwer od tego osobnika (i o dziwo jest i działa!), ale dane firmy to:

 

Sprzedawca: Sp. z o. o.

80-137 Gdańsk, Starodworska 3

NIP: 812426939

Regon: 30141839

 

 

;) NIP/REGON to tym razem dane

KVK Nummer 30141839, Amsterdam

BTW Nummer NL.812426939.B01

Leaseweb :)

 

Btw: panowie oszukani: dostaliście prawdziwą FV z fałszywymi danymi? Bo te proformy co on wysyła to można sobie o kant tyłka rozbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest i działa.. a nagle przestanie.

Fałszywe fv..

Okolice pomorza

 

Czuje tu rękę Rusela ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam, a jak zaplacił ten koles za ten serwer?

Chyba przelewem bankowym tak? TO po prostu na policję z numerem konta i koleś idzie siedzieć proste i logiczne..

 

Moj kumpel kupil kiedys w firmie krzak serwer www przez cały czas, to nie dzialal to byly jakies rpzerwy w dzialaniu.Poszedl do US z numerem konta i falszywymi danymi i niestety osoba z tej "nibyfirmy" teraz, albo na na maksa dlugo do splacania, albo siedzi..

 

i co za problem sprawdzic dane konta bankowego?

 

DEL

 

I mamy oszusta? proste..Na policję i z głowy.. pełne dane adresowe mogę Podac na PW, albo cos..

 

I chyba teraz już wszystko jasne, czyż nie ? Pan Rusel..

 

profil Rusela

 

 

rusel.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kumam, a jak zaplacił ten koles za ten serwer?

Chyba przelewem bankowym tak? TO po prostu na policję z numerem konta i koleś idzie siedzieć proste i logiczne..

Przepraszam, że to napiszę ale.. naprawdę w to wierzysz? To takie naiwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że to napiszę ale.. naprawdę w to wierzysz? To takie naiwne...

 

co, że ktoś pojdzie siedziec? wątpie :) .. ale zawsze można odzyskać pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Dane najprawdopodobniej fałszywe !

Po pierwsze na półwiejskiej nie ma firmy pod tym adresem, owszem pod 23 jest ale bez "D".

No i kod pocztowy nie pasuje do tej lokacji :)

 

Tragizm... widać, iż historia "rusela" opisywana dogłębnie na forum nie pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie wszyscy wszystko czytają :)

 

podaje jego pełne dane (prawdziwe) skoro już prosicie..

 

DEL

 

Nie ma co podawac innych numerow kont itp.. Jak ktoś chce i mu zależy może cos z tym fantem zrobić, przejechać się.. popukac do drzwi :)

 

przy okazji : DEL

 

fajny blok Rusel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

 

(Dz. U. z dnia 29 października 1997 r. Nr 133, poz. 883)

 

(wyciąg)

 

Rozdział 8

 

Przepisy karne

 

Art. 49. 1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

54. Kto administrując zbiorem danych nie dopełnia obowiązku poinformowania osoby, której dane dotyczą, o jej prawach lub przekazania tej osobie informacji umożliwiających korzystanie z praw przyznanych jej w niniejszej ustawie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno?ci albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

Jeżeli dane te nie znikną do godziny 14, zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

A, jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem, zapraszam do Englewood w Colorado.

 

Jeżeli jednak ktoś ma głębszy problem, zapraszam do prokuratury, na pewno wyjaśnię i rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Nie mam zamiaru komentować tu czegokolwiek, dlatego też, jeżeli ktoś jest zainteresowany, może sie ze mną skontaktować poprzez telefon/mail.

 

Dla chcącego nic trudnego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

 

(Dz. U. z dnia 29 października 1997 r. Nr 133, poz. 883)

 

(wyciąg)

 

Rozdział 8

 

Przepisy karne

 

Art. 49. 1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

54. Kto administrując zbiorem danych nie dopełnia obowiązku poinformowania osoby, której dane dotyczą, o jej prawach lub przekazania tej osobie informacji umożliwiających korzystanie z praw przyznanych jej w niniejszej ustawie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno?ci albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

Jeżeli dane te nie znikną do godziny 14, zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

A, jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem, zapraszam do Englewood w Colorado.

 

Jeżeli jednak ktoś ma głębszy problem, zapraszam do prokuratury, na pewno wyjaśnię i rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Nie mam zamiaru komentować tu czegokolwiek, dlatego też, jeżeli ktoś jest zainteresowany, może sie ze mną skontaktować poprzez telefon/mail.

 

Dla chcącego nic trudnego.

 

Pozdrawiam.

I co przyjedziesz z Colorado na rozprawę? Nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem, zapraszam do Englewood w Colorado.

 

.... przed edycją postu była Francja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem napisać, że tylko w Stanach jest możliwe, że osoba która ponoć* oszukała X osób może "grozić" innym osobom prawem.

 

*) czy coś zostało już udowodnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A jeżeli dane są fałszywe to kto pójdzie do kicia ? Chyba ten który sie fałszywymi posługuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×