Skocz do zawartości
nvu

Serwer do kolokacji, jaka marka ?

Polecane posty

Wszystko zostało przekalkulowane.
jasne...

...tylko ciekawe dlaczgo wszyscy uwazaja ze KAZDYM kolejnym swoim postem udowadniasz ze NIC nie przemyslales i nie masz ZADNEGO planu

żal.pl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrick źle mnie zrozumiałeś, ja nie wydaje 10 tysięcy tylko daje orientacyjną cene że nikt poważny nie zainwestuje dojść sporej kwoty bez kalkulacji, ja akurat tyle nie wydaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Niestety nie możemy go zbanować tylko dlatego, że się 20 razy dziennie ośmiesza. Może to jakiś projekt socjologiczny badający ile jesteśmy w stanie wytrzymać tego bełkotu? ;) Poza tym to tylko WHT a nie Mensa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle - to skoro 10-15 maszyn chcesz kupić, to nie lepiej wybudować swoje DC? xD

 

Zaczynałeś od hostingu na Allegro, potem kolejny dedyk, potem dedyk firmowy, teraz już usługa kolokacji, następne wypada, że DC wypada wybudować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ... jednak co to wnosi do tematu.

Damian jak widac podjął już decyzje czy ostateczną czas pokaże ...

Jednak jaki sens mają takie komentarze?

 

Własnie taki:

 

To już nie kupujesz w iq.pl?
Nie ponieważ kupuje swoje sprzęty i daje je na kolokacje, a do tego będe oferował jeszcze serwery dedykowane. Myśle że opcja 2 mb/s lub 1 mb/s do każdego serwera z możliwościa dokupienia łącza jest najlepszą opcją. Dzięki alien za wskazówki.

 

To raczej twój komentarz był nie na miejscu. Relax malu123 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ponieważ kupuje swoje sprzęty i daje je na kolokacje, a do tego będe oferował jeszcze serwery dedykowane. Myśle że opcja 2 mb/s lub 1 mb/s do każdego serwera z możliwościa dokupienia łącza jest najlepszą opcją.
Prosze, nie ;)

 

Na nephax serwer kosztuje 750 zl brutto.
699zl netto != 750zl brutto.

(chyba, ze mowisz o jakis serwerach z poza oferty na stronie)

 

Ja taki sam tylko że z procesorem intel dual core 2.xx zaoferuje za:

200 zł kolokacja plus 79 zl 1 mb lacze = 279 zl i dzierzawa za maszyne 300 zl = 579 zl za maszyne miesiecznie.

nephax oferuje 500GB, co przeklada sie na ~2,5mbps w 'normalnych warunkach uzytkowania'. Ty chcesz oferowac 1mbps. Dolicz sobie te 1,5mbps i cena wychodzi dokladnie taka sama ;) Tyle tylko, ze w przeciwienstwie do nephax'a Ty w swoich kalkukacjach zapomniales o czyms takim jak zysk :D

 

Jak coś padnie serwerownia odrazu wymienia, bo też będą mieli HP w ofercie. Więc nie ma problemu.
Chyba sobie zartujesz? Serwerownia bedzie diagnozowac i wymieniac Twoj sprzet (w dodatku wlasnymi czesciami zapasowymi)? Chyba nie wiesz na jakich zasadach dziala kolokacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze nie problem, mogę oferować też 2,5 mb/s ;). Jeżeli chodzi o wymiane części to dogadałem się z owa firma w taki to sposób. Więc znacznego problemu nie ma, myśle że za 3-4 miesiące już to ruszy, oni dopiero te serwery za 3 miesiące będą mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvu bez obrazy, ale czy Ty masz coś takiego jak honor ? Nie jestem specem od hostingu, nie znam się na administracji, ani nic z tych rzeczy, ale mówię jak odbiera to zwykły zjadacz chleba, który może być Twoim potencjalnym klientem. Zadajesz durne pytania, zakładasz tematy, strzelasz dużymi liczbami na prawo i lewo jakby to miało wzbudzić szacunek do Ciebie, podajesz jakiego masz profesjonalnego admina/administratorów za kilka kilo złotych miesięcznie.

Zero stabilności, co post, to inne myśli. Raz odchodzisz z livenetu, bo Ci nie odpisują, za chwile, bo poszukujesz lepszego sprzętu, za chwile wracasz, bo zaoferowali 4rodzeniowe procki, znowu za chwile złapałeś podnietka i idziesz do iq.pl a znów livenet.. Mając u Ciebie coś związanego z hostingiem, to czysty hardkor bo nie wiadomo czy jak sie rano nie wstanie, to sie nie przeczyta, że postanowiłeś przenieść swoje serwery na arktykę ze względu na lepsze chłodzenie.. Jednym słowem żenada. Tak jak posty w których pokazujesz jak zaplanowałeś swój biznes i wszystko jest zapięte na ostatni guzik, policzone i w ogóle.. A można to podważyć po przeczytaniu nawet tego jednego posta. Potrafisz nawet w jednym poście zaprzeczyć sam sobie.

Swoją firmę zacznij budować od wizerunku. Póki zarobki w Polsce nie będą takie, że zwykłą przeciętną osobę będzie za 1 dniową pensje stać na dedyka, to przed zakupem znajdzie to forum i poprosi ludzi bardziej od niej obeznanych w temacie, żeby jej doradzili. A kto o zdrowych zmysłach doradzi Ciebie ? Na tą chwile możesz liczyć na klientów w stylu:

 

-Siema ziomuś, spuścisz mi ten serwer za 50 zł mniej i będę ci płacił 3 razy za niego w miesiącu w ratach, bo wiesz jak to w gimnazjum jest,a trzeba jeszcze jakiegoś browarka strzelić. NareczQ

 

I to nie jest dogryzanie Tobie, tylko czyste fakty. Ośmieszasz się prawie w każdym temacie i poście. i to co Ci BlueMan napisał, to czysta prawda. Teraz czeka Ciebie wybudowanie własnego DC. W końcu pewnie masz na to kilkadziesiąt tysięcy, jak nie więcej. ;)

 

Mnie to jeszcze dziwi, że LiveNetowi chce się z Tobą użerać. Na miejscu Pana Grześka już dawno bym z Ciebie zrezygnował, bo śmiem twierdzić, że to tylko takie psute gadanie, z którego nic nie będzie a zajmujesz im tylko czas, który mogliby spożytkować jakoś bardziej wydajnie.

 

 

Pozdrawiam i sugeruje, żebyś skończył to trolowanie, póki jeszcze nie stałeś się totalnym po śmiechem dla forum. Albo niech ktoś z administracji będzie tak dobry dla Ciebie i zrobi Ci ferie od forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko, to w tej cenie wolałbym złożyć platformę intela 1U ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak W tej cenie nowej sie nie uda. Ale nie tak wiele trzeba bedzie dolozyc. W tym przypadku na pewno lepszy porzadny Intel niz byle jaki HP. Ale to moja opinia :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj najprostszą platformę intela pod 1 procesor (socket 775) można kupić za 1300 zł.

Do tego procesor np. Xeon 2.33 Ghz(HP ma 1,86 Ghz) za 550 zł.

Dysk 160 GB za liczmy 200 zł.

1GB DDR2 ECC też liczmy 200 zł.

 

Daje to nam łącznie 2250 zł, z czego cenę za dysk jak i pamięć dałem zawyżoną. HP kosztuje 2099 zł, więc różnice w cenie jest minimalna, a np. tutaj procesor wyszedł by o 25% szybszy... Do tego mamy sprzęt 1U, co przy kolokacji w profesjonalnych DC ma dość duże znaczenie:

a. Cena za 1 U

b. Nie każda serwerownia akceptuje sprzęt w obudowach Tower

 

Wiadomo, że platformy 2 procesorowe, już takie tanie nie są... Tutaj przyjdzie nam zapłacić już około 3 tyś za samą platformę z SAS:) Do niektórych zastosowań nawet bardziej będzie się opłacało rozwiązanie 1 procesorowe, ze względu na możliwość włożenia dość dużej ilości ramu małym koszem. Do intela którego wymieniłem możemy włożyć zwykłe pamięci DDR2 i uzyskać 8Gb pamięci w cenie 400-500 zl. Co jest dość dużą różnicą, biorąc pod uwagę że dla platformy 2 procesorowej(socket 771) za taką kwotę będziemy mieli 2x1GB FB-Dimmów ...

 

Jeszcze jedno:

 

Na pewno bym nie inwestował w sprzęt jak wyżej, z jednego powodu. To są jednordzeniowe Xeony na jądrze p4, co z tym związane pobierają znaczne ilości prądu, oraz wydzielają dużo ciepła. Przekłada się to między innymi na czas, jaki serwer wytrzyma bez prądu na zasilaniu z UPS'a. Do tego wcale te procki nie są wydajne w stosunku do tego co mamy dostępne obecnie.

 

Warto też pamiętać, iż w przypadku zakupu nowego sprzętu mamy gwarancje. A to dość dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelić. NareczQ
SebastianO

No comment.

 

Wreście jedna osoba wypowiedziała się na temat, Sebak dzięki za info. Bardzo dobry pomysł bo kolokacja serwera 1U w livenecie 100 zł brutto. Do tego łącze 3 mb/s 237 zł = 337 zł za samą kolokacje dołóżmy 300 zł za wynajem sprzętu = 537 zł brutto miesięcznie oferta chyba była by dobra ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego łącze 3 mb/s 237 zł = 337 zł za samą kolokacje dołóżmy 300 zł za wynajem sprzętu = 537 zł brutto miesięcznie oferta chyba była by dobra ?;)
1) 337 + 300 = 637, a nie 537 ;)

2) Wczoraj kolokacja kosztowala 200zl, dzisiaj juz tylko 100zl? Po ile bedzie jutro?

3) Znowu zapomniales o zysku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No comment.

 

Wreście jedna osoba wypowiedziała się na temat, Sebak dzięki za info. Bardzo dobry pomysł bo kolokacja serwera 1U w livenecie 100 zł brutto. Do tego łącze 3 mb/s 237 zł = 337 zł za samą kolokacje dołóżmy 300 zł za wynajem sprzętu = 537 zł brutto miesięcznie oferta chyba była by dobra ? ;)

 

No nvu, faktycznie trafiłeś z tym swoim argumentem. Z całego mojego postu wybrałeś jeden wyraz całkowicie odbiegający od głównego wątku i porównałeś go do pierwszej litery mojego nazwiska. Pogratulować intelektu. ;) Czy może na reszte pytań/oskarżeń nie potrafiłeś się stosownie obronić ?

 

No oferta "dobra, dobra", ale tak jak pisze p gdzie zysk ? Gdzie amortyzacja sprzętu ? I zasadnicze pytanie, dlaczego mam wziąć to od Ciebie, jak mogę kupić np. bezpośrednio w livenecie podobny serwer za niższe pieniądze i nie z łączem 3 mb/s ?

To nie czasy, że ktoś szukający serwera za 600 zł kupuje go w pierwszej lepszej firemce jaka mu sie nawinie. Dlatego IMHO kolokwowanie sprzętu i sprzedawanie go jako serwery dedykowane średniej klasy, to biznes nieopłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NVU: zgadzam się niestety w 100% z Sebastianem O.

wciąż serwujesz nam to samo,

następne wakacje będą trwały nie 3, a 7 dni - ostrzegam lojalnie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebastian.

Bo w livenecie masz serwery w obudowie Tower ? i nie wszyscy wiedzą o livenecie ?

Jeżeli chodzi o argumenty to nie chce mi się odpisywać, zajęty jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blagam zamknijcie ten watek... forum zaczyna powoli schodzic na psy, z powodu takich właśnie watkow i prezentowanej nagminnie chorej mentalnosci niektorych osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blagam zamknijcie ten watek... forum zaczyna powoli schodzic na psy, z powodu takich właśnie watkow i prezentowanej nagminnie chorej mentalnosci niektorych osob.

Biję się strasznie z myślami, mam ochotę go wrzucić do kosza od dawna już,

ale boję się o swoją skrzynkę PW...

namow Fobiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu by sie przydala szybka inicjatywa obywatelska pierwszego swiadomego moderatora, ktory widze szerzącą sie patologię (postawa nvu) i podejmuje jedyną słuszną decyzję - zamkniecie watku. Na temat schowania nvu kalamarza na tydzien sie nie wypowiadam, bo ew. kara i jej wymiar powinien byc przedyskutowany z Bartkiem.

 

Ale to moim zdaniem tak zupelnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biję się strasznie z myślami, mam ochotę go wrzucić do kosza od dawna już,

ale boję się o swoją skrzynkę PW...

namow Fobiego ;)

Moderator heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bell, możesz mnie zablokować. Ale zamiast blokady, proszę usuń moje konto zrobisz mi wielką przysługe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bell, możesz mnie zablokować. Ale zamiast blokady, proszę usuń moje konto zrobisz mi wielką przysługe.

 

i nam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok niech bedzie...

Zamykam ten temat bo to jest żenujące. Proszę mi nie zawracać tyłka PW i po ew. otwarcie zwrócić się do Admina (Bartosz - Fobi). Ja tego na pewno nie zrobię.
;)
Bell, możesz mnie zablokować. Ale zamiast blokady, proszę usuń moje konto zrobisz mi wielką przysługe.
Pisalem Ci to juz via PW, powtorze i tutaj.Po pierwsze nie mam uprawnien do kasacji kont,niby mam dostep do serwera na ktorym to forum pracuje,nie mniej jednak nie po to by obchodzic nalozone mi tu restrykcjei manualne usuwanie Cie z baz danych.Dwa... my Cie wcale nie pietnujemy, ani nie chcemy bys sobie szedl,tym bardziej ze nie mamy do tego realnego prawa.Zachowuj sie tylko jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×