Skocz do zawartości
nvu

Serwer do kolokacji, jaka marka ?

Polecane posty

Witam, mam takie pytanie. Jakie serwery warto kupić do kolokacji. Narazie mam na oku HP kosztują po 2000 zł więc nie tak źle, jednak firma w której się bede kolokował wrzuca do oferty również HPki. Co byście polecili ? interesują mnie tylko deskopy 4 U. Proszę oszczędzić sobie postów w stylu "Kolokacja się nie opłaca" " nie masz tyle pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer HP - 2000 zl ? Nowy? Wolaj gdzie ;-).

 

A powaznie. Generalnie HP moge polecic, mam bardzo dobre zdanie o tym sprzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nvu Ale ja tu widze jeden dysk i brak systemu lights-out, 1 zasilacz (to moze najmniej istotne jesli masz DC z magazynem czesci pod reka)... Czyli brak podstawowych rzeczy, ktore z peceta robia powazny serwer. Dobrze, ze chociaz w markowe czesci sa. Nie pakowalbym sie w ten sprzet. To tak jak z seria DL 145 bodajze. Niby serwer HP, a jednak to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alien podałem przykład, serwerownia dostanie podobne sprzęty. Ceny mógłbym mieć mniejsze bo kupie z 5-10 sztuk serwerów.

Dogadałem się z serwerownia i polegało by to tak:

Dostaje switcha, jak padnie jakiś dysk czy coś to mi wymieniają i dopisują koszty do faktury, jeżeli chodzi o łącze to najbardziej odpowiada mi opcja że rozliczam się ile zużyłem w szczycie mb. Jest to lepsze bo mam wpiecie do 100 mb, i na switchu mogę ustawić limity łącza dla poszczególnych serwerów a wpięcie jest 100 mb, myśle jeszcze czy do serwerów dawać łącze czy transfer, zobaczymy teraz musze wszystko przekalkulować i zobaczyć jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, podales przyklad to sie odnioslem ;-). Abstrakcyjnie ciezko mowic, jeden model HP moze byc lepszy albo gorszy od innego modelu np. Della. Co do marek - mozesz patrzec na rozwiazania technologiczne (np. systemy lights-out, systemy monitorowania usterek itp. itd.). Tak naprawde sila marek (poza czesciami markowymi) jest serwis, ale jak rozumiem akurat z tego elementu zamierzasz korzystac najmniej. Wiec poszczegolni producenci beda do siebie podobni. Slyszalem pozytywne opinie o HP, Dellu, IBMie, Sunie. Jesli twierdzisz, ze bedziesz mial zamienniki do HP pod reka to bierz HP.

 

Co do modelu, w taki sposob jak mowisz najlepszy model 95-tego percentyla. Nie wiem co rozumiesz przez rozliczenie "ile zuzyjesz w szczycie", ale jak nie odrzucisz probek skrajnych to sie szybko moze okazac, ze jakis inny serwer ci transmitowal "ile fabryka dala", choc jego transmisja byla chwilowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alien wiem dlatego myśle czy kupić łącze ale wtedy jak kupie łącze 10 mb pobierze 2 gości z neo 6 mb i serwer zamulony, a druga opcja to do serwera dawać np. 2-3 mb z mozliwoscia dokupienia i wtedy jest dobrze. Trzeba nad tym pomyślec;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jesli nie wykupisz tyle lacza, zeby wystarczylo na szczyt to bedzie przytkanie, w tym aspekcie roznicy nie ma. Jesli wezmiesz lacze bez limitu, mierzone za pasmo wykorzystane to i tak za okreslone pasmo zaplacisz, ostatecznie dla dostawcy kluczowym kosztem jest ruch w szczycie wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, albo poprostu będe dawał łącze do serwera 2 mb/s z możliwościa dokupienia ? jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ponieważ kupuje swoje sprzęty i daje je na kolokacje, a do tego będe oferował jeszcze serwery dedykowane. Myśle że opcja 2 mb/s lub 1 mb/s do każdego serwera z możliwościa dokupienia łącza jest najlepszą opcją. Dzięki alien za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ponieważ kupuje swoje sprzęty i daje je na kolokacje

Z tego co się orientuje to Pan Krzysztof sprzedaje również serwery Della.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuje to Pan Krzysztof sprzedaje również serwery Della.

 

Tak ... jednak co to wnosi do tematu.

Damian jak widac podjął już decyzje czy ostateczną czas pokaże ...

Jednak jaki sens mają takie komentarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ponieważ kupuje swoje sprzęty i daje je na kolokacje, a do tego będe oferował jeszcze serwery dedykowane. Myśle że opcja 2 mb/s lub 1 mb/s do każdego serwera z możliwościa dokupienia łącza jest najlepszą opcją. Dzięki alien za wskazówki.

 

Zeby nie bylo, ja ww. nie doradzalem :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem biznes plan, niestety dellów nie będe brał bo nie będzie się to opłacało, chce oferować dobre serwery w dobrych cenach. W serwerowni za 3 miesiące bedą serwery HP, serwerów biore 5, jeżeli chodzi o serwerownie to livenet.pl jeszcze muszę zrobić kalkulacje ile brać za serwer.

Wychodzi tak: 200 zł brutto kolokacja

łącze 1 mb 79 zł

i reszta za dzierwe sprzetu, w zaleznosci od parametrow serwera bede dawal 1-3 mb/s na sam poczatek. Dodatkowe 1 mb/s łącza 79 zł, załatwiłem sobie już prywatnego switcha. Teraz czas szukać klientów.

Jeżeli chodzi o parametry serwerów to będa to:

Dual Xeon

2 GB ram

160 GB razy 2.

w/w parametry są orientacyjne. Serwery oczywiście markowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś padnie serwerownia odrazu wymienia, bo też będą mieli HP w ofercie. Więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego w livenecie to zrobie. Narazie szukam klientów na większą ilość serwerów żeby kupić odrazu z 10-15 sztuk.

Na nephax serwer kosztuje 750 zl brutto.

Ja taki sam tylko że z procesorem intel dual core 2.xx zaoferuje za:

200 zł kolokacja plus 79 zl 1 mb lacze = 279 zl i dzierzawa za maszyne 300 zl = 579 zl za maszyne miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedą serwery HP, serwerów biore 5
żeby kupić odrazu z 10-15 sztuk.

Znowu mieszasz się w tym co mówisz? :|

 

Łącza nie za małe? 1Mbit/s to przecież bardzo mało... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blueman szukam osób które by były chętne bo chce jak najwięcej sprzedać ;) żeby nie stały puste. 1 mb/s w zależności od serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem biznes plan, (...)serwerów biore 5, jeżeli chodzi o serwerownie to livenet.pl jeszcze muszę zrobić kalkulacje ile brać za serwer.
jestes smieszny...

 

 

mozecie go znowu zbanowac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moron, jeżeli uważasz że ktoś wywali około 10 tysięcy bez kalkulacji to się grubo mylisz. Wszystko zostało przekalkulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Lepiej weź sobie to 10 tyś i się pobaw za to,a nie pisz po raz setny swojego budżetu i planów firmowych ...

Dla mnie możesz kupić kontener IBM'a i go postawić sobie w ogródku. Otwierasz firmę, coś próbujesz, setki pytań na froum publicznym - żal.pl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×