Skocz do zawartości
BlueMan

Ile userów uciągnie serwer?

Polecane posty

AMD Athlon 64 X2 5600+ Dual Core

2 GB DDR2 RAM

2 x 400 GB SATA II

 

 

Ile teoretycznie userów (kont) można było by upchać na taki serwer w firmie hostingowej?

Koło 300, aby jakość świadczonych usług była jeszcze OK?

Jasne, że to zależy od userów i ich stronek, ale jakieś orientacyjne dane/statystyki na ten temat na pewno znacie :P

 

 

PS

Od razu mówię - nie zakładam kolejnego hostingu/hostinku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile teoretycznie userów (kont) można było by upchać na taki serwer w firmie hostingowej?

Koło 300, aby jakość świadczonych usług była jeszcze OK?

Jasne, że to zależy od userów i ich stronek, ale jakieś orientacyjne dane/statystyki na ten temat na pewno znacie :)

To jest jedno z tych pytań, na które wprost nie da się sensownie odpowiedzieć,

bo hosting jest trochę jak lotto.

Inna sprawa, że dużo zależy od jej konfiguracji i na co od początku będziesz klientom pozwalał -

niestety zbytnia pobłażliwość wprost się przekłada na obciążenie infrastruktury,

a w trakcie działania już konta nie wolno/nie wypada/nie powinno się

klientom nadanych już wcześniej przywilejów odbierać.

300 kont? bez bólu... ja na niewiele lepszą "upchałem"(inaczej nie da się tego nazwać :)) ich tysiąc. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu mówię - nie zakładam kolejnego hostingu/hostinku !
To po co Ci takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1'000 to pierońsko dużo :P

Gdzieś tam podczas mojej przygody z WHT przewinęła mi się liczba 300 (ale to była wtedy wolniejsza maszyna z tego co pamiętam)

 

 

Co do kolejnego hostingu - nie precyzyjnie się wyraziłem :)

Wpadł mi na myśl pewien pomysł, a mianowicie: "Jak utrzymać moje BlueForum, bez własnego wkładu $$". W tym roku pewnie iPB zawita w nim, ale prędzej, czy później dedyk będzie potrzebny. Raczej chcę utrzymać charakter "anty bannerowy" na forum.

Więc tworząc hostink i sprzedając te ~200 kont (przez Allegro - jako najszybsze miejsce sprzedaży :)) rocznie po ~30 zł ma się akurat na utrzymanie serwera (admina mam). Więc było by to idealne wyjście z takiej sytuacji materialnej BF, bo całego serwera BF nie wykorzysta przecież :]

Hostin(g/k) tylko dla własnych potrzeb... .

Ale tak, czy siak - pomysł ma więcej wad, niż zalet. (działalność gospodarcza, backup danych, support, itp). Ładnie to wygląda w teorii, ale aby wcielić to w życie, to po prostu trzeba się tym zająć na poważnie, a nie "studenckimi" siłami próbować to rozgryźć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu temat tego typu poruszany był wiele razy jak nie tu to na innym forum, natomiast odpowiedź padała jedna i ta sama:

Zmieścisz nawet i 4000 wizytówek w html lub 2 duże fora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

BlueMan: myśl nad reklamami, lub innym źródłem dochodu bo to jest złe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dużo słabszym serwerze (jeden rdzeń, połowa z tego RAM-u, jeden dysk SATA) swego czasu skonfigurowałem usługę darmowego hostingu i po jakimś czasie było tam założonych 20 tyś kont. Tak więc, jak wszyscy wyżej, uważam iż to po prostu zależy od za wielu czynników żeby móc odpowiedzieć na to pytanie wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a gdybys dal uzytkownikom forum mozliwosc wykupienia miejsca pod wizytowke w adresie strony + konto mailowe w tej samej domenie..? Przyznam, iz nie wiem jak zzytych masz uzytkownikow, ale u znajomego to poszlo wrecz jak woda, a bylo to na zasadzie zrzutki na serwer, w zamian za miejsce pod strone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dużo słabszym serwerze (jeden rdzeń, połowa z tego RAM-u, jeden dysk SATA) swego czasu skonfigurowałem usługę darmowego hostingu i po jakimś czasie było tam założonych 20 tyś kont. Tak więc, jak wszyscy wyżej, uważam iż to po prostu zależy od za wielu czynników żeby móc odpowiedzieć na to pytanie wprost.

eee... 20 K kont? to "zero" może się przypadkiem wkradło? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee... 20 K kont? to "zero" może się przypadkiem wkradło? :>

Chyba tak bo za lekko za dużo i każdy php-nuke ;) lub joomle :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrik - nie chcę reklam. To będzie można powiedzieć "ostateczność" :/ Druga sprawa, że na forum tematyczne łatwiej ściągnąć sponsorów, sklepy chętne do reklamy, itp, niż na forum "o wszystkim i o niczym"

@Raffuss - raczej na takim forum wielotematycznym mało jest osób, które chciały by takie coś założyć i przede wszystkim "umieli by" się tym zająć... Zresztą ile $ bym musiał im krzyknąć, abym ja nie stracił na tym, ale żebym wyciągnął także na tego dedyka :/ Raczej takie coś odpada... . Tylko garstka ludzi zna się na webmasterce.

@Prohost - pewnie masz rację :lol: sprawdzę to za niedługo (piszę pracę licencjacką nt. porównania wydajności for :] ), ale vB ma jeden duży minus u mnie - nie znalazłem jakiejś fajnej skórki, która by mogła mnie "zszokować". Nie ma co ukrywać - ludzie, którzy udzielają się na takim forum patrzą przede wszystkim na wygląd, dodatki, wodotryski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wodotryski są ale zwykle takie lepsze skiny to na zamówienie.

 

Wystarczy popatrzeć na

 

http://forums.epicgames.com/forumdisplay.php?f=21

http://www.4design.tv/talkfreelance-skin/index.htm

http://www.4design.tv/forum-skin-funny/main.htm

http://www.4design.tv/chatusa/

 

Co do dodatków to ostatnio nawet na swoje forum wiki całkowicie zintegrowane z forum wrzuciłem :lol: W pełni działające na silniku forum. vb ma dużą bazę dodatków. vbulletin.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Relayed - że niby darmowy hosting, a na nim płatne kampanie reklamowe umieszczam? Sporo jest darmowych hostingów, a każdy ucieka od reklam... chyba średnio rentowny pomysł wg. mnie... .

Ale z drugiej strony - takie linki pozycjonerskie w stopce każdej strony nieźle by mogły chodzić :lol: 50zł/miesiąc - 10 linków i można żyć :]

 

@Prohost - Jasne, że wiem, że trzeba wyłożyć trochę $$ na skórkę, ale ogólnie do vB jest mało takich "ciekawych"... . Przynajmniej ja nie widziałem... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz jest dużo ale każdy ma ruch wiem coś o tym :lol: ale na linkach też można nieźle pojechać ale na całego dedyka ci chyba nie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee... 20 K kont? to "zero" może się przypadkiem wkradło? :>
Chyba tak bo za lekko za dużo i każdy php-nuke ;) lub joomle :lol:

Nie wkradło się żadne "zero", tyle właśnie było. Z tym, że to jest całkiem co innego niż płatny hosting. W darmowych dużo ludzi zakłada konta żeby wrzucić coś raz i zapomnieć (a tam usuwane były chyba dopiero po 2 miesiącach) albo tylko wystawia trochę plików czy stawia statyczną stronę. Ja za bardzo nie przejmowałem się tym co tam jest, tylko skonfigurowałem serwer (a właściwie to razem z koderem PHP stworzyliśmy pakiet, który teraz nawet jest dalej sprzedawany, jak ktoś się postara to sobie wygoogla). Również konfiguracja oczywiście znacząco odbiega od tej typowej dla normalnych hostingów ale chodzi mi o to, że w zależności od tego jak dokładnie ma wyglądać ten hosting, liczby mogą mieć (lub nie) jakieś dodatkowe "zero" na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMD Athlon 64 X2 5600+ Dual Core

2 GB DDR2 RAM

2 x 400 GB SATA II

Ile teoretycznie userów (kont) można było by upchać na taki serwer w firmie hostingowej?

Koło 300, aby jakość świadczonych usług była jeszcze OK?

1. To 'desktop' jako serwer, procesor serwerowy to Opteron (jeśli mowa o AMD). ;)

2. Nie da jednoznacznie odpowiedź na tak postawione pytanie. W zależności od tego co robi serwer czasami load na poziomie 2.0 go zabija a czasami ta sama maszyna znakomicie znosi load 16.0. Od czego to zależy? Od ilości RAM niezbędnej do wykonania danego procesu, od transferu chwilowego na i z dysków niezbędnego do wykonania tego procesu, w końcu od ilości procesów przypadających na użytkownika. Jeśli określisz się, co rozumiesz po pojęciem user (ilość procesów i jakiego typu) spróbuje Ci w przybliżeniu określić ile takich użytkowników zniesie ta maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×