Skocz do zawartości
bold

Szkółka Admina - Zagadki I Nietypowe Pomysły.

Polecane posty

Może sie Wam spodoba - bede zadawał zagadki, a wy będziecie podsuwać odpowiedzi - przy okazji uczestniczy się czegoś nauczą - po paru zagadkach moich, ten który rozwiąże pierwszy, zadaje następną ;)

 

Zagadka na dziś:

 

Mam na dysku tylko 3 giga wolnego, mam katalog który waży 10 giga, chce go spakować i wysłać na serwer backupowy - jak to zrobić najszybciej, a jak najwygodniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój typ: spakować tarem, wysłać pipem przez ssh i odebrać na zewnętrznym serwerze również z pipe. Coś w tym stylu (wersja "najprostszy"):

tar -czf - /katalog/ | ssh serwer.bakapowy.pl 'cat > /katalog/na/bakapy/plik.tar.gz'

 

Jeśli nie ma po drugiej stronie SSH to można "pipnąć" to innym protokołem, np. FTP.

 

Co do wersji "najszybszy", pytanie pomocnicze: muszę spakować PRZED wysłaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć o takie oskarżenia proponuje, jak wam pomysł odpowiada, żeby zagadkę zadawała osoba która rozwiązała poprzednią - w ten sposób, nawet jeśli ktoś zada pytanie któę będzie jego realnym problemem - to jego prawo, bo wcześniej rozwiązał zagadkę kogoś innego ;) Więc 'odpracował' ;) To niech następne pytanie zada pleple, ja bym z lenistwa puscil pewnie netcatem i sweryfikowal sume na koniec, albo wyeksportowal sobie po nfsie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z netcatem jest taki, że trzeba by pewnie otworzyć jakiś dodatkowy port na serwerze no i trzeba najpierw się na niego zalogować żeby tam odpalić proces słuchający. NFS natomiast kiepsko nadaje się do komunikacji w Internecie (a nie w LAN), jego postawienie wymaga uprawnień roota a portmap kojarzy się raczej z dziurami niż z bezpieczeństwem. Jakimś rozwiązaniem jest niby wersja 4 protokołu... Co do zagadek to nie mam pomysłu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×