Skocz do zawartości
Debian

Jak To Z Tymi Hostingami Jest... ;)

Polecane posty

Też mi sie tak wydaje. Ale domeny to ciężki kawałek chleba i konkurencja ogromna, chyba gorzej niż z hostingiem jest Pożyjemy, zobaczymy...
ale koszta stale sa bardzo male, nie musisz nad tym siedziec itd

 

Moim zdaniem łatwiej będzie znaleźć klientów na hosting niż na takie kompleksowe usługi. I zdecydowanie szybciej. Ale może się mylę... Jakie jest Wasze zdanie? Oferując tworzenie stron czy pozycjonowanie trzeba mieć silną pozycję w wyszukiwarkach, w innym przypadku raczej ciężko wybić. A Wy jakie macie o tym zdanie?
jak bedziesz dobry to firmy beda cie polecac dalej :)

zauwaz ze jak dostaniesz zlecenie na strone to proponujesz od razu hosting i pozycjonowanie - promujesz jedna usluge a reszta idzie za nia

przy zlecaniu wykonania innym nie masz kosztow stalych wiec czemu w to nie wchodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hmmz tego co zrozumialem 3.000 - 5.000 na poczatek w skali miesiecznej, ale zeby kasa zaczeła sie zwracać, i powoli zaczeło to na ciebie zarabiac, trzeba miec mase klientów MIESIECZNIE, czy webhosting tak z reka na sercu jest oplacalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, te koszty są różne może masz już firmę i tylko zmieniasz profil (50zł) to :

-Serwer dedykowany (Najlepsza wersja na początek)

Nephax

# Intel Xeon 5405 2.0 GHz Quad Core, 1333MHz FSB (cztery rdzenie)

# 2 GB RAM ECC

# 2 x 160GB SATA

# zdalny restart serwera

# łącze 100Mbit

# 500 GB transferu miesięcznie

# 5 adresów IP

# kolokacja serwera w Data Center

Koszt Abonament: 599 zł netto miesięcznie - bez możliwości wykupu umowa na 12miesięcy

Jest w tym już DA czyli panel z głowy

Administrator - koszt ok. 400zł miesięcznie przy admnie zdalnym działającym na zasadzie jak coś pójdzie i uaktualnianie serwera

domena 10zł

Strona www- około 2 000zł ale to koszt jedno razowy

Biuro obsługi klienta - Ja zatrudniam osoby niepełnosprawne i dobrze na tym wychodze. Pracują one w systemie zdalnym w domu również są zarazem matkami. Taki koszt jest niszy ponieważ osoby mogą zajmować sie kilkoma projektami naraz co daje nisze koszty per jeden klient stawki są negocjowane indywidualne bo ciężko tak określić

Hmm i co jeszcze chyba wszystko

Suma =4200 zł z stroną bez 2200zł czyli nie tak dużo

 

Zastrzegam sobie możliwość pomyłki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domena 10zł
Chyba jak ktoś chce się zwinąć po roku ;)

Domena kosztuje ~90+VAT

Witrynę dobrą można mieć za około ~ 1 tys. PLN.

Zapomniałeś o transferze 0,5 GB to tylko na rozruch potem trzeba więcej.

Serwer Backupu / albo krzyżyk i modlitewnik?

~ 1,5 tys na założenie firmy

i wiele wiele innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że stosunkowo się nudzę to pozwolę sobie zrobić swój mały cenniczek ;)

Pomijam tutaj koszt założenia własnej firmy bo to już było liczone nie jeden raz :D

http://www.sisco.com.pl/hosting-dedykowane.html

HP Proliant

DL 140 G3 - Ten serwer można bardzo ładne rozszerzyć ;)

700 zl - opłata miesięczna

700 zl - instalacja

Zdalny Admin ,który pracuje na zasadzie zleceń to koszt około 400 zl miesięcznie

Panel Administracyjny - np. Direct Admin (250zl dożywotnio)

Panel do obsługi hostingu - billing,i inne pierdółeczki (350-450 zl)

http://www.adminpanel.pl/index.php?strona=3

Grafika + Pocięcie - przyzwoitą grafike można dostać już za 1000 zl

Support - tutaj rodzi się pytanie czy będziesz zatrudniał ludzi do obsługi supportu czy sam będziesz próbował podołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ile ile trzeba miec miesiecznie klientow zeby pewne koszta zaczely sie zwracac :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile ile trzeba miec miesiecznie klientow zeby pewne koszta zaczely sie zwracac :|

Trudno policzyć?

Zależnie oczywiście od cen i innych czynników no ale w końcu podstawą jest biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie.. serwery tak - w Polsce drogo.. admin tyle, backup tyle, transfer tyle... ale hola hola, zapominamy o jednym.. w tym kraju nie jest opłacalne zaczynanie firmy (chyba, że się przez jakiś czas działało na czarno i ma się już tylu klientów, że można "wyjść na zewnątrz")... NIGDY nie będzie tu dobrze dla firm, nie będzie warunków do zakładania firmy i nikt nie zrobi porządku z ZUSem, US i innymi złodziejami - wbijcie to sobie do głowy *

każdy tylko wyciąga kasę z góry, każdy urzędas będzie dążył do wykrycia luki, przekrętu, znajdzie sposób, by wyciągnąć łapska po dodatkową kasę...

 

 

* - no, chyba, że Korwin dojdzie do władzy, ale to jest tak samo niemożliwe, więc mamy pętelkę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie.. serwery tak - w Polsce drogo.. admin tyle, backup tyle, transfer tyle... ale hola hola, zapominamy o jednym.. w tym kraju nie jest opłacalne zaczynanie firmy (chyba, że się przez jakiś czas działało na czarno i ma się już tylu klientów, że można "wyjść na zewnątrz")... NIGDY nie będzie tu dobrze dla firm, nie będzie warunków do zakładania firmy i nikt nie zrobi porządku z ZUSem, US i innymi złodziejami - wbijcie to sobie do głowy *

każdy tylko wyciąga kasę z góry, każdy urzędas będzie dążył do wykrycia luki, przekrętu, znajdzie sposób, by wyciągnąć łapska po dodatkową kasę...

* - no, chyba, że Korwin dojdzie do władzy, ale to jest tak samo niemożliwe, więc mamy pętelkę : )

 

Przesadzasz. Jak zakładasz teraz działalność to około 300zł zusu płacisz i normalny podatek. Jak chcesz to jeszcze vat. Więc sama firma kosztuje cię 300zł/m + ewentualny podatek jeśli zarabiasz (do tego od podatku zus sie jakoś odlicza - nie wnikam ja się tym nie zajmuję). Sama firma dużo nie kosztuje. Inna sprawa sprzęt/łącza/support. Zależy w co idziesz takie masz wydatki. Wiadomo, że desktop jest tańszy od della. Wiadomo, że dobry provider (dc) kosztuje. Ludzie do supportu kosztują (jak czaisz o co biega możesz oszczędzać trochę na tym). To już zależy ile chcesz wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prohost ta.. pierwszy rok? dwa... tyle.. potem już normalnie 8 stówek i "dodatki".. heh..

nie wiem.. mnie przeraża założenie firmy, choć jeśli mi nie wyjdzie w UK (za rok próbuję : ) to pewnie wrócę i informatyczno-językową firmę założę.. heh akurat pomysł jest, ale.. no właśnie... ten kraj jest chory - a to wysoka poprzeczka, heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost ta.. pierwszy rok? dwa... tyle.. potem już normalnie 8 stówek i "dodatki".. heh..
Z takim podejściem nigdy się do niczego nie dojdzie.

Jeżeli przez dwa lata człowiek nie potrafi dobrze rozkręcić firmę to widocznie powinien zająć się czymś innym.

Aktualnie minimalny ZUS dla kontynuujących działalność to 680zł a nie 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję jakąś akcje "Niech Sponsi pokocha Polskę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrze na ceny dedyków, które tutaj podaliście i na średnie ceny kont hostingowych w firmach i nie widzę zbytnio tej opłacalności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Patrze na ceny dedyków, które tutaj podaliście i na średnie ceny kont hostingowych w firmach i nie widzę zbytnio tej opłacalności ;)

 

x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie jak w tej chwili wygląda opłacalność prowadzenia działalności hostingowej?

 

Patrzac po wynikach finansowych home.pl jest to bardzo oplacalna dzialalnosc. Nalezy jednak pamietac aby dokladnie postawic sobie priorytety i nie stracic ich z oczu, moja rada jest nastepujaca aby skupiac sie na rzeczach najwazniejszych:

 

1. sprzedaz

2. sprzedaz

3. sprzedaz

....

 

pozniej zacznij sie interesowac wszelkimi innymi kwestiami :-)

 

Pozdrawiam,

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzac po wynikach finansowych home.pl jest to bardzo oplacalna dzialalnosc.

 

Tak, tylko, że home.pl to potentat hostingowy, z ogromnym stażem, nie wiem czy w najbliższym czasie ktoś jest w stanie zagrozić ich pozycji na rynku. A mi chodzi właśnie i opinie nt. otworzenia działalności hostingowej obecnie, od podstaw, jako nowa firma nieznana na rynku. Teraz patrząc na te koszta, jakie podaliście ciężko się zastanawiam jak to wszystko może się opłacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;) teraz tak sobie policzymy.

Dajmy na to że sprzedaż w pierwszym roku 200-300 kont hostingowych w średniej cenie 60-70 zl.

 

200 kont

200*60 = 12 000

200*70 = 14 000

300 kont

300*60 = 18 000

300*70 = 21 000

 

W najlepszym wypadku (z tych które tutaj rozważałem) będzie to ... 21 000 / 12 = 1750 zl

Wnioski nasuwają się same ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było jak liczysz to by nas - usługodawców nie było ;) A przecież trzeba mieć pieniążki na inwestycję, zanim się zacznie zwracać bo przecież po roku część abonentów zostanie i przedłuży i będą nowi więc zakładając najbardziej optymistyczny wariant w Twoim wyliczeniu daje to nam 300 kont przedłużonych i 300 kont nowych czy li 2*21k ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale ja liczyłem jeden rok abonentowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak bym miał brać 60-70zł za konto, to bym w ogóle się za to nie zabierał.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jednak tutaj całkowicie teoretyzuje ;) ,przecież można sprzedać 100 kont za 300-400 zl dla firm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×