Skocz do zawartości

Polecane posty

Tak się Adrianie śmiejesz a ja mam Core 2 Duo i mi te reklamy go zamulają bo ja lubię używać wielu zakładek przy przeglądaniu forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pleple gdzie ja się śmieje?

Ja mam Core Duo i również nigdy nie mam tylko jednej zakładki uruchomionej, a problemów z przeglądaniem nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND

9278 xxx 15 0 222m 59m 21m S 29.2 11.7 0:52.19 navigator-bin

 

WHT z jedna zakladka. No ale coz, zawsze mozna wylaczyc flasha w ustawieniach przegladarki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pleple gdzie ja się śmieje?

Tak zinterpretowałem to ";>"..

 

Ja mam Core Duo i również nigdy nie mam tylko jednej zakładki uruchomionej, a problemów z przeglądaniem nie ma.

U mnie odpalenie jednej instancji strony wymaga 20-30% mocy rdzenia przy włączonym flashu i około 0% z wyłączonym. Nie wiem z jakiego systemu operacyjnego korzystasz być może nie z Linuksa i w systemie używanym przez Ciebie odtwarzacz flash jest lepiej zoptymalizowany (np. lepiej sobie radzi kiedy na wielu zakładkach są te same obiekty). Tak czy siak, z mojego doświadczenia wynika iż reklamy flashowe na WHT powodują ogromne zużycie CPU w porównaniu z całą resztą strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Wojtek jaki masz sprzęt ;>

 

Moj komp to nie TopTrendy bo kupowany juz kawaleczek czasu temu i tylko Centrino 1.7 no ale bez przesady :-)

Jak mam otawrtych kilka zakladek na webhostinfgu to przelaczenie zakladki trwa dwie sekundy...

 

EDIT: AdBlock zalatwil sprawe. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zinterpretowałem to ";>"..

U mnie odpalenie jednej instancji strony wymaga 20-30% mocy rdzenia przy włączonym flashu i około 0% z wyłączonym. Nie wiem z jakiego systemu operacyjnego korzystasz być może nie z Linuksa i w systemie używanym przez Ciebie odtwarzacz flash jest lepiej zoptymalizowany (np. lepiej sobie radzi kiedy na wielu zakładkach są te same obiekty). Tak czy siak, z mojego doświadczenia wynika iż reklamy flashowe na WHT powodują ogromne zużycie CPU w porównaniu z całą resztą strony.

Nie mam flasha i innych wyłączonych, system debian lenny, 512 ram'u, core duo 1.86GHz 2MB cache (lapek LENOVO) i na prawdę nie widzę takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam flasha i innych wyłączonych, system debian lenny, 512 ram'u, core duo 1.86GHz 2MB cache (lapek LENOVO) i na prawdę nie widzę takich problemów.

Tzn kiedy masz otwartą tylko stronę WHT z flashem to jak dużo CPU zużywa proces firefox? Jeśli możesz to podaj też wersję pluginu jakiej używasz (ja mam 9.0.115) może przeglądarkę używasz jakąś inną. Strasznie to dla mnie ciekawe bo tez chciałbym żeby mi flash tak nie obciążał procesora. Mi już przy otwartych 8-9 zakładkach firefox zużywa ponad 100%, zapycha się rdzeń i dalsze używanie przeglądarki staje się niemożliwe. Moje rdzenie są trochę wolniejsze (1.66 GHz) ale za to to Core 2 więc nie mam raczej wolniejszego procesora. Ramu dwa razy tyle, cache też 2MB i lapek też od Lenovo - Thinkpad R60 a distro to Gentoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no bo mam dwa rdzenie a firefox jest wielowątkowy. Są dwa bardzo aktywne wątki (jeden średnio 70% a drugi średnio 60%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też na swoim lapku z ubuntu 7.10 mam ten problem.

I to głównie właśnie na tym forum... .

A przecież plugin flash-nonfree jest taki sam dla wszystkich zainstalowanych przeglądarek w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod win... działa dobrze a pod ubuntu sprawdzę jak kupie sobie apka, na razie nie mam dostępu do netu pod laptopem a na domowym pc ubu nie odpalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jarek - fajnie ;) Tylko napisz coś więcej i jak sobie z tym poradziłeś.

 

 

już ci piszę.. bardzo prosto ;)

 

Adblock +no script + fasterfox

 

i wszystko tyra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×