Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sklep internetowy a reklama tradycyjna

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 marit

marit

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 09:55

Mam sklep internetowy i zastanawiam się czy go nie wspomóc reklamą lokalną w moim mieście. Myślicie, że to dobry pomysł? Jakie formy najlepiej się sprawdzą?

• 0

#2 OneDistrict

OneDistrict

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 10:15

Chcę sprzedawać skarpetki i myślę, aby wystawić reklamę lokalną. A nie, bo to tego nie jest warte.

Rozpisz szczegóły dot. twojego pomysłu na sklep internetowy, a tym bardziej przedstaw nam target, do którego będzie nastawiony - bo inaczej ciężko wywróżyć, czy to jest warte reklamy lokalnej. I czy może jednak warto pójść w reklamy na większą skalę, np. kampaniaęGoogle Adwords, która (wbrew pozorom) jest bardzo skuteczna. Głównie dzięki personalizacji reklam, jaką zapewnia Google, oraz zliczaniu jedynie osiągniętych klików, w stosunku do efektywności.

• 0

#3 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 10:30

Czym handlujesz? Jaki procent klientów jest z Twojego miasta teraz?
  • 0

#4 marit

marit

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 10:57

mam w ofercie używane ubrania. Sporo osób jest z mojego miasta lub okolic (chodzi o Lublin), ale dokładnie nie wiem, jaki procent. Tak na oko to ze 30%. 

• 0

#5 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 11:14

To może zamiast zwykłej reklamy spróbowałbyś partnerstwa z lokalnymi ciucheksami? Ty wystawiasz ich rzeczy na swojej stronie za niewielki procent, a oni wieszają baner z adresem Twojej strony u siebie, albo wykładają ulotki przy kasie?
  • 0

#6 jkaminski

jkaminski

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 10:43

Może być taka reklama. Tylko zależy od tematyki.

• 0

#7 jkaminski

jkaminski

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 14:30

Tak, tak. regionalna reklama więcej orientowana jest na lokalnych klientów, niż reklama na cały kraj

• 0

#8 pasmarat

pasmarat

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 5 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 10:33

Moja znajoma sprzedawała ubrania używane przez facebooka i olx. Stamtąd miała największy ruch na własny sklep. Najważniejsze, to aby trafić tam gdzie są osoby, które kupują ubrania używane lub są gotowe na taki zakup. Nie każdy bowiem jest zwolennikiem używanych ubrań. Współpraca z ciucholandami jest ok, ale musiałbyś przedstawić im dobre warunki, bo jakby nie było, to jesteś teraz ich konkurencją. 

• 0

#9 jermaczek88

jermaczek88

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 3 postów
  • Imię:Patrycja
  • Nazwisko:Jermakowska

Napisany 28 sierpień 2015 - 08:27

dobrze sprawdzają się social media. Może FP na facebook'u. Jeśli chcesz sprzedawać tylko lokalnej klienteli to może reklama  na przyczepie samochodowej. Samochód w taką przyczepą mółby jeździc po mieście. Zawsze można dać reklamę w lokalnej gazecie. Jak masz zamiar sprzedawać poza miastem to wypróbuj social media. Strona internetowa też przyniesie korzyść. Wtedy warto ją pozyzjonować.

• 0

#10 maniakk87

maniakk87

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 14 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 14:53

Wszystko zależy od tego co chcesz sprzedawać. Jeżeli mieszkasz na jakiejś wiosce, to może polecić się w jakiejś lokalnej/gminnej gazecie i wtedy ludzie będą Ci zamawiać przez stronę. Jeżeli w dużym mieście, to tradycyjna reklama może nic nie dać. 

• 0

#11 jkaminski

jkaminski

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 10:03

Wszystko zależy od tego co chcesz sprzedawać. Jeżeli mieszkasz na jakiejś wiosce, to może polecić się w jakiejś lokalnej/gminnej gazecie i wtedy ludzie będą Ci zamawiać przez stronę. Jeżeli w dużym mieście, to tradycyjna reklama może nic nie dać. 

Zsadzam się całkowicie. W malej miejscowości reklama przez internet nie da się takiego efektu jak marketing szeptany oraz tradycyjna reklama wewnętrzna.

• 0

#12 slomko

slomko

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Słomczyński

Napisany 28 lipiec 2016 - 10:19

Moim zdaniem warto się promować lokalnie, zwłaszcza w okolicach popularnych lubelskich ciucholi. blfr podsuwa dobry pomysł - wejść w komitywę z jakimś ciucholem, jakaś współpraca nie jest złym pomysłem.

• 0

#13 jakubgrabowski

jakubgrabowski

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 26 październik 2016 - 13:05

Możesz pomyśleć o reklamie video , dzięki tej formie reklamy możesz przekazać najważniejsze informacje o produkcie i zachęcić klienta. Film można umieścić na stronie bądź portalu społecznościowym.

Edytowany przez jakubgrabowski, 26 październik 2016 - 13:05.

• 0

#14 Nemon

Nemon

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 13:47

Mi się wydaje, że jednak internetowa reklama najlepiej się sprawdza dla sklepów internetowych im użytkownik bliżej zakupu tym lepiej. Internetowe reklamy wg. mnie mają najlepszą relację między skutecznością a nakładami finansowymi.

Edytowany przez Nemon, 09 grudzień 2016 - 13:47.

• 0

#15 MurasPanda

MurasPanda

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 1 postów

Napisany 16 luty 2017 - 12:56

Każda forma reklamy jest dobra,o ile jest skuteczna. Szczerze mówiąc to bardziej postawiłbym na promocję przez Social Media. Możesz trafić do lokalnych klientów

• 0

#16 Czelik

Czelik

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2017 - 16:28

Dla różnego rodzaju asortymentu jak np. odzieży, polecam kampanie produktowe Adwords. Całkiem dobrze się sprawdzają, dla sklepu w którym można znaleźć wiele rożnych produktów. Najważniejszą rzeczą przy takich kampaniach jest plik z szczegółowo opisanymi produktami. Stawka za klik jest tutaj moim zdaniem drugorzędna.

• 0

#17 Gość_bhu89_*

Gość_bhu89_*
  • Goście

Napisany 15 lipiec 2017 - 18:15

po co odkopujesz stare tematy?

• 0

#18 justikplace

justikplace

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 1 postów

Napisany 31 lipiec 2017 - 21:16

dla mnie to bez sensu pomysł. jeśli masz sklep internetowy o potencjale globalnym to lepiej wydać kasę na kampanie sponsorowane w internecie p. google adwords. reklama tradycyjna jak dla mnie to tylko wyrzucenie kasy w błoto

• 0

#19 Stormwall.pro

Stormwall.pro

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 22 postów
  • Firma:StormWall s.r.o.

Napisany 18 sierpień 2017 - 13:46

dla mnie to bez sensu pomysł. jeśli masz sklep internetowy o potencjale globalnym to lepiej wydać kasę na kampanie sponsorowane w internecie p. google adwords. reklama tradycyjna jak dla mnie to tylko wyrzucenie kasy w błoto

Tu jest właśnie paradygmat działalności sklepów internetowych. Rynek jest przesycony ogólnodostępnymi hurtowniami dropshipping i praktycznie tymi samymi produktami wśród dużego odsetku ecommerce. Ceny również ustalane są odgórnie przez hurtownie, co oznacza dość niewielki pułap manipulacji marżą na etapie sprzedaży do klienta końcowego. Daje nam to, podobne ceny, podobne produkty i najważniejsze, łatwy biznes. Łatwy oznacza popularny. Powstaje wiele serwisów mogących uruchamiać za parę złotych polskich, pełne i zintegrowane sklepy, co jeszcze bardziej wzmaga konkurencję. Tak wiec wracając właśnie do meritum, sklep internetowy dziś to właśnie uderzenie w lokalnych odbiorców, gdyż ogólnokrajowe/międzynarodowe działania są właśnie prowadzone z zapleczem miliionów na działania marketingowe. Chcąc zacząć solidny biznes w internecie, najlepiej wspomagać się renomą budowaną wśród określonej społeczności. Mając możliwość priorytetowego dotarcia do klientów za pomocą marketingu lokalnego, jest to strzał w dziesiątkę, który wysunie twój adres internetowy na przód wśród przynajmniej tej określonej społeczności. Warto. 

Edytowany przez Stormwall.pro, 18 sierpień 2017 - 13:50.

• 0

#20 marionetka

marionetka

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 19:21

Dla sklepu internetowego najlepiej wykorzystać pozycjonowanie long tail + AdWords, remarketing. 

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników