Skocz do zawartości
outmc

rezygnacja z usług netii

Polecane posty

Witam.

Należy jeszcze dodać, że jeżeli spóźnisz się przed upływem 30 dni przed końcem umowy, a w dalszym ciągu będziesz chciał zrezygnować z ich usług to będziesz musiał opłacić kolejny miesiąc.

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Netia pokazała co potrafi.

Wysłałem coś takiego :

 

 

Kraków, 23.03.2014.

Moje dane

Netia SA
skr. poczt. nr 597
40-950 Katowice S105

Z dniem 03.07.2014 roku wypowiadam umowę nr XXXX na świadczenie usługi Bitstream zachowując 30 dniowy okres wypowiedzenia.

Podpis.

 

i sie okazało że chcą mi wyłączyć sygnał 3 czerwca i doliczyć wyrównanie .

Jak mi tłumaczono .. moja rezygnacja jest niezrozumiała ale dalej mi oferowano przedłużenie abonamentu z prędkością do 10 mb :)

 

Pani z netii wprost mi również poradziła napisać prostą rezygnację bez nr umowy i bez " 30 dniowy okres wypowiedzenia " , napisać tylko numer telefonu na którym świadczona jest usługa internetu.

 

Nie miałem pojęcia że tak utrudniają rezygnację ,heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do stacjonarnego BOK, mowisz o co chodzi, dostajesz druk albo recznie piszesz rezygnacje i koniec.

 

Nigdy nie zalatwiam takich spraw listownie, chyba ze dana firma nie ma biura w moim miescie; wlasnie m.in. przez radosna tworczosc osob ktore gmatwaja czesto tresc rezygnacji/wypowiedzenia.

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałem ręcznie rezygnację , wysłałem na ich adres email który mi podano i czekam do 5 dni, potem idę do punktu netii bo to paranoja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze firma dopuszcza wyslanie tresci rezygnacji na e-mail nie ma znaczenia w ewentualnym postepowaniu dowodowym.

 

W razie problemow udowodnij, ze e-mail do nich dotarl.

 

Ile Ty masz lat? 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wysłałem wczoraj 19 maja, zaczekam do jutra i wtedy zadzownię czy dotarła rezygnacja.

 

wiek moj tutaj nie ma znaczenia, na szczęście wszystkie rozmowy są nagrywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co CI chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią, praktyka praktyką.

 

Poczytaj sobie historie ludzi ktorzy rozwiazywali umowy przez e-mail, fax, telefon.

 

Dobrze, ze ślepo wierzysz tym czy tamtym konsultantom z infolinii. Powodzenia.

 

Tylko, w przypadku problemow nie placz prosze tutaj na forum, ze masz jakies problemy z dostawca ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za cenne sugestie.

Jeśli możesz nie zabieraj już głosu w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

 

Dla mnie troche dziwna sytuacja - prosta sprawa a trzeba sie radzic ludzi z forum... Mijaja 2 miesiaca od napisania pierwszego posta a sprawa dalej niezalatwiona... stad tez bylo moje pytanie o wiek.

 

Zmieniam ubezpieczyciela (sprawa z wczoraj). Zadzwonilem dzis do agenta z pytaniem czy ma wzor wypowiedzenia (maja) i zaraz jade zakonczyc wspolprace. Prosto, szybko i przyjemnie.

 

Nie musze pisac posta na forum, wysylac e-maili do biura, dzwonic na infolinie itp.

 

Ciao.

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Idziesz do stacjonarnego BOK, mowisz o co chodzi, dostajesz druk albo recznie piszesz rezygnacje i koniec.

To Netia ma gdzieś stacjonarny BOK?

 

 

W razie problemow udowodnij, ze e-mail do nich dotarl.

Wystarczy w programie pocztowym włączyć opcję śledzenia wiadomości.

IIdąc tym tropem udowodnij, że wysłałeś rezygnację listem poleconym

(rezygnację, a nie kopertę z białą kartką), czy też że nie podrobiłeś pieczątki BOA.

 

A to, że Netia ma niezły bajzel w swoich systemach to akurat fakt ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rezygnację wysłałem w punkcie netii faksem - nieprawidłowa

Drugą rezygnację wysłałem na ich adres email - czekam 5 dni roboczych i idę do punktu netii wysłać kolejny raz faksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Netii wszystko co nie jest na piśmie, to nie istnieje ;) W dodatku zawsze to musi być za potwierdzeniem odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OD czasu złożenia rezygnacji na adres mailowy Netii zero kontaktu z ich strony o ewentualnym przyjęciu rezygnacji.

wkurzyłem się i wysłałem rezygnację w punkcie netii także liczę że to koniec zabawy z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zajrzeć do regulaminu:

 

 

§ 7
Zmiana, rozwiązanie i wygaśnięcie Umowy
1. Zmiana Umowy wymaga formy pisemnej, chyba że w Regulaminie lub Umowie wskazano inaczej.
2. Każda ze stron może rozwiązać Umowę lub zmienić taką Umowę w sposób powodujący ograniczenie
zakresu świadczonych Usług w drodze wypowiedzenia ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego
następującego po Okresie Rozliczeniowym, w którym zostało dokonane wypowiedzenie. Za dzień
dokonania wypowiedzenia przyjmuje się dzień wpływu wypowiedzenia do Operatora. W okresie
wypowiedzenia Usługa świadczona jest na zasadach Umowy do daty jej rozwiązania.

/.../

10. Przepisy niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio w przypadku zmiany Umowy, w szczególności
przy rezygnacji ze świadczenia Usług poprzez część Zakończeń Sieci lub Łączy przez którąkolwiek ze Stron.

 

http://www.netia.pl/files/pomoc/2013/regulamin_swiadczenia_uslug_przez_spolki_grupy_netia.pdf

 

Jednoznacznie stwierdzają, że przymują wypowiedzenia umów tylko na piśmie, chyba że w umowie promocyjnej masz inaczej określone. Wysyłanie faksem, emailem nie przyniesie skutku, jedynie poczta polska i list polecony z potwierdzeniem odbioru pozostaje.

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wysłane w oddziale Netii i potwierdzenie odbioru nic nie daje ?

 

 

PS. a wysłanie faksu nie jest dostarczeniem w formie pisemnej ?

To pisemna rezygnacja przecież , tylko że wysłana faksem do Netii w ich oddziale.

Edytowano przez outmc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wysłane w oddziale Netii i potwierdzenie odbioru nic nie daje ?

 

 

PS. a wysłanie faksu nie jest dostarczeniem w formie pisemnej ?

To pisemna rezygnacja przecież , tylko że wysłana faksem do Netii w ich oddziale.

 

Wszyscy Ci piszą co należy zrobić żeby zakończyć umowę z Netią, a ty dalej zastanawiasz się czemu nie akceptują innych form.

 

Więc powtórzę po innych tylko i wyłącznie wysłanie listu poleconego z potwierdzeniem odbioru zakończy umowę. Wysłanie maila ,faksu nic Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby autor watku od poczatku przeczytal regulamin i umowe ktora podpisal nie byloby tego tematu a tak... wyszlo jak wyszlo... i pozniej sie z nas smieja na zachodzie, ze Polak jest madry po szkodzie.

 

Niniejszy caly temat dobrze ilustruje opis tej sytuacji: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,15873206,Awantura_na_Oporowie__Pierogarnia_i_MPK_kloca_sie.html#ixzz30CQR91Md#LokWrocTxt

 

@outmc: poczytaj sobie co mowi kodeks cywilny nt sposobow rozwiazywania umow a nie zadawj znowu glupie pytania.

 

Zaraz wysle faksem pisemne wypowiedzenie wszelkich uslug kolegi bo znam jego dane i wiem co ma... bedzie ok?

 

@robson345: kolejna twoja "zlota" rada ktora nie do konca jest sensowna.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345: kolejna twoja "zlota" rada ktora nie do konca jest sensowna.

 

Jak masz coś do mnie zapraszam na PW. Jak nie masz to skończ te swoje prywatne wycieczki w moim kierunku i przestań się ośmieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson345: mialem nic nie pisac... ale... ta twoja powyzsza rada jest w polowie kretynska. Bredzisz piszac "tylko i wylacznie".

 

Przyklad: Wysylasz poleconym + zpo wypowiedzenie umowy OC. Operator gubi/dostarcza przesylke po terminie. Jak myslisz? Liczy sie data stempla czy data dostarczenia? Jak nie wiesz, polecam google - jak masz pare znajdziesz wyjasnienie.

 

Przyklad: zabukowany bilet lotniczy za ocean (pacjent z gdanska, ambasada jest w stolicy). Wysylka dokumentow odbywa sie za posrednictwem operatora (nie Inpostu). Polecone nie docieraja... nie pamietam czy gina czy sa po terminie, wizy brak, bilet przepada. Myslisz, ze nalezy jakies odszkodowanie?

 

Takze... wysylaj sobie dokumenty tylko i wylacznie poleconym z zpo.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson nie spinaj się już

 

Odpowiedź od Netii po wysłaniu rezygnacji na ich maila.

 

 

Dobry wieczór Pani,

dziękuję za kontakt z Netią.

Odpowiadając na Pani zgłoszenie uprzejmie informuję, że rezygnację z usług zarejestrowałam i przekazałam do Centrum Zarządzania Danymi celem realizacji.
Usługi zostaną wyłączone 3 lipca 2014 r.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson nie spinaj się już

 

Nikt się tutaj nie spina tylko jak ktoś ma jakieś osobiste wycieczki do mnie to niech wali na PW.

 

Jednakże po poście #46 widzę że czytanie ze zrozumieniem co niektórzy mają kiepsko opanowane i wkręcają w temat jakieś historie rodem Bollywood, a przecież rozmowa jest tylko o rezygnacji z usług Netii, które mam nadzieje że udało Ci się w końcu pozytywnie zakończyć ;)

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taką nadzieję że to koniec :)

Chociaż to dotyczyło internetu ale został mi też telefon do przeniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Napisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. W dniu 08.04.2015 kończy mi się umowa z netią i chce rozwiązać z nimi umowę. Prosiłbym o ocenę czy tak napisana rezygnacja będzie dobra?

 

Oświadczam o braku woli przedłużenia umowy nr xxxxxx zawartej w dniu 08.04.2013.

W związku z powyższym rozwiązuję umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych (telefon stacjonarny i Internet) z dniem 08.04.2015 z zachowaniem okresu wypowiedzenia wskazanego w umowie.

Proszę o przesłanie pisemnego potwierdzenia rozwiązania umowy na adres:

 

A może coś jeszcze dodać albo inaczej napisać? Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×