Skocz do zawartości

Polecane posty

VestaCP-PL.png

W pełni bezpłatny i spolszczony panel hostingowy.

Kompatybilny z systemami operacyjnymi: Debian, Ubuntu, RedHat, CentOS.

Działa z serwerami dedykowanymi oraz VPS.

W sam raz dla osób początkujących oraz doświadczonych administratorów.
Poradniki krok po kroku.

Polski instalator.

Więcej o możliwości instalacji pod adresem: http://vestacp.pl/instalacja-i-konfiguracja.html

 

http://vestacp.pl

Edytowano przez Stilly (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklej screena :)

 

edit

 

Wszystko masz napisane :)

 

wbij w konsole:

sudo ./vst-install-pl.sh --force

i powinno zadziałać :)

 

 

Edytowano przez Stilly (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż całą konsole

 

wklej polecenie:

sudo ./vst-install-pl.sh --force

musi być--force lub -f jeżeli masz już jakieś pakiety (u Ciebie apache2 i mysql-server)

 

 

Edytowano przez Stilly (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale nie widzę możliwości edycji poprzedniego postu.

 

Odnośnie pytania z jakimi serwerem http VestaCP pracuje:

 

instalacja5.png

 

Czyli mamy: Apache2 i na to nakładkę w postaci Nginx'a.

 

Nie ma możliwości na tę chwilę zmiany na inny silnik np. lighttpd (chyba, że we własnym zakresie - otwarty kod).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem chyba, z tego co widzę, to że nie wysyła maila z danymi dostępu, chodziaż jest informacja, że zostały wysłane.
Jakiś pomysł, jak skonfigurować / naprawić? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zainstalujecie to zobaczycie bolączke tego panelu :)

Ja bym polecam jak już zpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zainstalujecie to zobaczycie bolączke tego panelu :)

Ja bym polecam jak już zpanel.

Mozesz cos wiecej powiedzieć, bo nie rozumiem ? Jakie bolaczki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno konto ftp na użytkownika lub dodatkowe konta ftp do każdej domeny.

 

Panel jest prosty bo takie były założenia aby miał jak najmniej zbędnych rzeczy.

Zmiany w panelu zawsze można z czasem wprowadzać pomijając oficjalne źródło wydawcy.

Kwestia czasu i ilości testerów/

Edytowano przez Stilly (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co tworzyć spolszczenia do panelu który służy administrowaniu usług tak prostych że aż boli. Oczywiście fajnie że ktoś zajął się trochę samą popularyzacją i poświęcił czas by dodać Polski język chodź jak już wspomniałem jest on najmniej istotny biorąc pod uwagę możliwości panelu w zastosowaniach produkcyjnych i nie mam na myśli odsprzedaży usług hostingowych w tym przypadku. O ile pamiętam to poruszałem już temat związany z tym panelem - miesiąc czy dwa wstecz. Obecnie na rynku jest sporo ciekawych zabawek ale zupełnie nie spopularyzowanych. Jak będę miał czas w co jest mało prawdopodobne uda mi się skończyć witrynę poświęconą tylko tematyce panele hostingowe. A jest tego naprawdę dużo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz co czasem jakaś głupia pani kierownik życzy sobie mieć dostęp do wszystkiego. Sam pracowałem w firmie gdzie szanowna pani kierownik nie dała mi dostępu do hostingu gdzie była poczta itp. ale strone to trzeba było ogarnąć... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co czasem jakaś głupia pani kierownik życzy sobie mieć dostęp do wszystkiego. Sam pracowałem w firmie gdzie szanowna pani kierownik nie dała mi dostępu do hostingu gdzie była poczta itp. ale strone to trzeba było ogarnąć... :D

 

Dobra rada - zacznij zawsze od ogarnięcia pani kierownik. Reszta już tylko będzie na fakturze, którą jej przekażesz z uśmiechem na twarzy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten panel no i mogę powiedzieć ze bardzo fajnie to śmiga.

Akurat pojedyńcze konto ftp to dla mnie nie problem. Brakowało dwóch wpisów do stref dns do poprawnego działania poczty ale tyle to już każdy ogarnie. Bardzo zdziwiło mnie też zużycie zasobów no no 90mb ramu niezły wynik. Obecnie przy nim zostanę zobaczymy jak się bedzie sprawował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian FTP jeszcze nie wiem. Co do bezpieczeństwa to tak jak napisałem na forum wsparcia; priorytetem: zabezpieczenie oraz antyspam na nasze realia. Do większego bezpieczeństwa byłoby trzeba jeszcze doinstalować kilka mechanizmów na skanowanie itd. kwestia indywidualna każdego instalującego. Jak znajdę trochę czasu to na pewno pojawi się dodatek do panelu w postaci pakietów zabezpieczeń, zmienionych i dodatkowych konfiguracji.

 

 

Zapraszam do rejestracji na forum wsparcia wszystkich, którzy instalują i pracują na VestaCP: http://forum.vestacp.pl

Edytowano przez Stilly (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×