Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Problemy z forum

Polecane posty

Witam.

Nie wiem czy tylko mnie sie to przydarzylo, czy to coś z forum, ale zauwazyłem że gdzieś przepadlo mi kilka PW wysłanych wczoraj, dostałem powiadomienie z 5 grudnia o nieprzeczytanym PW i osóglnie wcieło troche postów.

W nocy nie mogłem sie wbić na forum z komorki.

Jakaś awaria sie przydarzyła, czy to tylko moje konto zwariowalo?? :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko był pad bazy danych i został przywrócony z wczoraj z godziny około 2 w nocy więc poleciało sporo postów i PMek też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że serwer ma jeszcze kaca po grillu bo co jakiś czas pojawiają mi się komunikaty, że ma problemy z bazą danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Tomka - błędy MySQL'a co jakiś czas się pojawiają.

O 2 serwer nie działał. Mtr nie był w stanie zlokalizować hosta, więc to nie kwestia padu serwera SQLowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Trwa przywracanie i poprawianie błędów po kopii zapasowej, momentami są problemy ze spójnością danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masakra, ale teraz będziemy wiedzieć jak ważne są aktualne kopie zapasowe :)

ja robię średnio raz na 24h kopię całych serwisów i bazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi usunęło konto te z którego teraz piszę musiałem raz jeszcze założyć teraz już wiem dlaczego nie działa mi stare konto pewnie też "się" skasowało:P i mój temat który założyłem zniknął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przydałby się kiedyś jakiś soft w php który sam robi kopie i umieszcza ją na zewnętrznym hostingu albo coś.

Tylko, że często ją robiąc pewnie mocno obciążałbym serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co w PHP?

Prosty skrypt shellowy robiący mysqldump. Pakowanie i wysyłanie rsynciem na zewnętrzną maszynę. Wrzucasz w cron i gra i buczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mówi się trudno i żyje dalej. Czasami się tak zdarza i nic na to nie poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek: wdrożenie prostego, a skutecznego (i dość bezpiecznego, jeśli zastosujesz połączenia kodowane z kluczem) systemu backupu można zrobić w kwadrans. Nie wiem na co czekaliście... No ale mądry Polak po Škodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, zrzut paru tabel, spakowanie do tgz i wysłanie rsynciem nie zżera za wiele ani procka, ani RAMu, transfer też da się znieść. Przetestowałem takie rozwiązanie wrzucając jako zadanie crona co godzinę i tani VPS z jednym rdzeniem nawet nie odczuł (eksportowałem kilkanaście baz o łącznej wielkości ok. 200 MB). Ze względu na niską odwiedzalność w godzinach nocnych można pokusić się o oszczędności między np. 24 i 8 rano i robić backup co 2 czy 3 godziny. Tutaj nie chodzi o pełen backup bazy, tylko niektórych tabel - postów, PM-ek i userów, co zapewni sporą oszczędność czasu procka i transferu. Całą bazę można backupować spokojnie raz na dzień albo i rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@d.v: skąd wiesz jak duże są bazy ?

Zakładając, że używasz mysqldump mając wielkie tabele to nie pomoże wiele nawet xtradb, bo i tak zablokujesz skrypty zrzucając rekordy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v: skąd wiesz jak duże są bazy ?

Zakładając, że używasz mysqldump mając wielkie tabele to nie pomoże wiele nawet xtradb, bo i tak zablokujesz skrypty zrzucając rekordy..

 

snapshot, montujesz i sobie robisz co chcesz nic nie blokując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
snapshot, montujesz i sobie robisz co chcesz nic nie blokując

Naprawdę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie no, dałoby się technicznie to zrobić bez wielkich strasznych problemów. Po prostu trzeba to poprawić i już. Na tym serwerze też trzymam różne swoje wynalazki i rsync trwa 3h smile.png Już to zostało poprawione.

 

Natomiast dobrze, że Marcin ma zapasowe maszyny na takie akcje. Dzięki temu nie trzeba się teraz zastanawiać nad szukaniem nowego serwera albo czekaniem na paczkę z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×