Skocz do zawartości
xxxkowal

Domena .net

Polecane posty

Witam

 

Wiem, że to nie ten dział dlatego nie bijcie proszę ;!. Mam takie pytanko czy jest coś takiego jak tam mają lepszą (szybszą?) domene .net ?? Oraz gdzie najbardziej opłacalniej kupie domene .net. Jeżeli jest coś takiego jak jakościowo (szybkościowo?) mają lepszą domene od innych a mają większą cene to podawajcie te lepsze ; P.

 

Sorrki jestem zieloy w domenach pierwszy raz zakładam, dlatego sie pytam : )

 

edit: jakby co to się zastanawiam za domenami na nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepiej i najpewniej w:

http://www.ovh.pl/produkty/domeny.xml

 

W nazwa.pl płacisz taniej ale tylko za pierwszy rok, później to już zdzierają aż miło :/

http://nazwa.pl/domeny-cennik-domen.html

Sam się od nich wynoszę do ovh :D

 

Co do pierwszej części pytania to niestety kompletnie Cię nie rozumiem :) Jaka szybkość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.maddogdomains.com rulz :D niecałe 9 dolców, ale trza mieć kartę na przelewy internetowe.. czyli np. EKARTĘ z mBanku :) heh od 3-4 lat już tam mam com/nety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z Naszą ofertą - 23zł (+VAT) za domenę net ! Zarówno za rejestracje, jak i potem za odnowienie.

 

 

Nie ma podziału na "szybkość" domen - wybierasz tylko nazwę i u jakiego rejestratora chcesz ją wykupić. Zwykle kontakt z rejestratorem ma się raz do roku - przy płatności za fakturę :D i większej róznicy między rejestratorami nie ma, bo sytuacje awaryjne, gdzie zależy wszystkim na szybkim kontakcie zdażają się bardzo żadko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nazwa.pl płacisz taniej ale tylko za pierwszy rok, później to już zdzierają aż miło :/

 

a jak wezmę teraz na 1 rok a potem u nich juz nie wezme to zapłace tak jak tam pisze ?? ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, wtedy np. przetransferujesz domenę do innego rejestratora, i to jemu zapłacisz za kolejny rok użytkowania, niemniej jednak sama procedura transferu jednej małej domeny - jest nie warta zachodu.

Lepiej od razu kupić np. w cal.pl niż później się bawić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sonin - nie zgodze się do końca :) Domeny kupione w promocji w nazwa.pl home.pl mają klauzurę w regulaminie, że MUSISZ przedłużyć domenę u nich, albo zapłacić im równowartość przedłużenia, i dopiero wtedy możesz transferowąć do innego rejestratora i znowu u niego opłacać :) Dlatego dużo osób sie na tym łapie, a potem musi płacić.

 

Lepiej od razu kupić np. w cal.pl niż później się bawić.
Polecamy się :) taniej i zawsze można zrezygnować po roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak, święta racja, kompletnie mi to wyleciało z głowy.. kruczki regulaminowe - no cóż niestety to prawda, ja jakoś w swojej firmie zawsze staram się dostosowywać regulamin do klienta - wychodzę z takiego założenia, że zamiast znaleźć kruczek, lepiej aby doczytał się w nim miłej niespodzianki, typu: 'po roku zagwarantujemy Ci usługę o takich samych, bądź wyższych parametrach - w tej samej bądź niższej cenie'.

Niestety, prawdą jest, że wiele firm idących na masową sprzedaż łapie wszystkich tych którzy nie studiują całego regulaminu promocji punkt po punkcie.

Niemniej jednak, prędzej czy później taki klient - teraz czy za rok, zauważy różnice :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej będzie jak sam przeczytasz zasady/regulamin rejestracji domen... zwłaszcza tych w promocji, żeby później nie było... "dlaczego nie powiedzieliście".

 

Zresztą czy na prawdę opłaca się tak kombinować by oszczędzić parę złotych? eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak ciut offtopowo.. Masternet i reszta - wy też robicie przy transferze takie bzdury, jak "prosimy o przesłanie kserokopii dokumentów odpowiednich dla danego podmiotu" i tam "osoba fizyczna" itd. i 2-3 dokumenty.. i podpisy.. i marudzenie.. itd. itp.. tak komuchowo-zusowo-naskowo-onetowo?

 

mam ochotę w takich momentach powiedzieć co o nich myślę (wraz z podarowaniem mocnego kopniaka) jakimś szefom działów domenowych w NASK i w onecie, gdy chcę przenieść od nich domenę... ciekawe, czy to powszechne jest.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powodu powyżej mimo że to "nieładnie" wolę zawsze domeny globalne niż mieć cokolwiek wspólnego z kochaną polską biurokracją. Authcode, kilka klików i bye a nie bawić się w papierki, faksy. Inna sprawa że dla nic nie dającej końcówki .pl płacić 3x drożej to też mało przyjemna sprawa.

A tak na marginesie od dzisiaj jest podwyżka o kilkanaście centów na większości globalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ciut offtopowo.. Masternet i reszta - wy też robicie przy transferze takie bzdury, jak "prosimy o przesłanie kserokopii dokumentów odpowiednich dla danego podmiotu" i tam "osoba fizyczna" itd. i 2-3 dokumenty.. i podpisy.. i marudzenie.. itd. itp.. tak komuchowo-zusowo-naskowo-onetowo?

Jakbyś sam prowadził takowy biznes i spotkał się z próbami wyłudzenia to trochę inaczej byś na to patrzył.

Pomijając już fakt, iż w przypadku będąc "resellerem" partnera naska procedury takowe zależne są w większość od resellera z którym firma współpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian. A dlaczego to nie może wyglądać jak dla globalnych? Po co komu papierki biorąc pod uwagę że domena to jeden z niewielu hmm przedmiotów nie mających żadnego odniesienia w rzeczywistości? I w jaki sposób ma nastąpić przekręt? Osoba musiałaby włamać się na konto posiadacza domeny (po authcode) i zdobyć jakoś dostęp do skrzynki pocztowej właściciela na którą wysyłany jest link do potwierdzenia transferu. To już łatwiej ukraść dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to nie ten dział dlatego nie bijcie proszę ;!. Mam takie pytanko czy jest coś takiego jak tam mają lepszą (szybszą?) domene .net ?? Oraz gdzie najbardziej opłacalniej kupie domene .net. Jeżeli jest coś takiego jak jakościowo (szybkościowo?) mają lepszą domene od innych a mają większą cene to podawajcie te lepsze ; P.

Z doswiadczenia mogę polecić:

 

- directnic.com -- pewnie, ale stosunkowo drogo

- godaddy.com -- tanio i solidnie (jeśli chodzi o domeny)

- idotz.net -- tanio, wielkim plusem jest mozliwość rejestracji domeny w wielu .tld na jednym stronie, ale jakość pozostawia nieco do życzenia

- home.pl -- jeśli zależy Ci na fakturze, dobrej obsłudze, a cena jest drugorzędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×