Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Debata Tusk Vs Kaczyński

Polecane posty

Mam nadzieję, że wytknął wystarczająco dużo Kaczyńskiemu aby przekonać ludzi do PO.

:D

 

W poniedziałek odpisze na Twój komentarz,

teraz nie mogę - kibicuje Polakom

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może skoro i tak piszę to poruszę trochę inną kwestię - ucieczka jest na pewno najprostszym rozwiązaniem i niestety jak widać dużo osób to właśnie z tej drogi chce skorzystać. Co najciekawsze wszyscy chcą uciekać dopiero po studiach. Pomysł jest więc taki - niech państwo w nas zainwestuje te grube pieniądze przez lata, skończmy studia za darmo i wyjedźmy do innego kraju. Inne kraje zyskują darmowych absolwentów studiów wyższych a my (Ci co tu zostaną) wyrzucamy pieniądze w błoto... No ale każdy ma inną moralność.

 

 

No wiesz jak kto... ale ja studiuję zaocznie w prywatnej szkole i płacę za nią dość gruby $$ i nie Państwo tylko ja ze swojej wypłaty... a mi Państwo nic w życiu nie dało... sam musiałem zapracować na to co teraz mam... więc wiesz... nie oczekuje od nich niczego, oraz niech oni nie oczekują ode mnie ;p ja mam takie spostrzeżenie na świat i to co się dzieje .. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz jak kto... ale ja studiuję zaocznie w prywatnej szkole i płacę za nią dość gruby $$ i nie Państwo tylko ja ze swojej wypłaty...

OK, ja nie mówiłem o Tobie tylko o rzeszy studentów państwowych uczelni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, ja nie mówiłem o Tobie tylko o rzeszy studentów państwowych uczelni..

wiem wiem :) Tylko każdy wszystko uogólnia :) a często jest inaczej... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję, że jak PO wygra, to jakoś i tak dogada się z PiS :/ Takich obaw nie mam co do LiD.

 

Tak czy siak jestem w kropce.

Czy głosować tak jak większość (z moich badań, spostrzeżeń, itp) za PO i jeszcze umacniać im tą wygraną, ale jednocześnie ryzykować, że pogodzą się z PiS, czy postawić na LiD, który może nie wygrać wyborów... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a z tymi uczelniami to też u nas jest chora sprawa... heh.. na Zachodzie praktycznie wszystko płatne.. ale jak tam jest, a jak tu.. wiadomo... tylko inna sprawa, że trzeba oczyścić uczelnie z komunistycznych szumowin (choć jestem dość lewo nastawiony i nie mam manii oczyszczania, to jednak uczelnie polskie plus ZUS i tego typu placówki to miejsca, którym wietrzenie baaardzo by się przydało)...

 

najgorszy scenariusz to taki, jak teraz był.. tylko odwrotnie: PO np. 38 procent, 25 PiS, 15 LiD - i teraz PO zgaduje się z PiSem.. i tak chyba będzie.. (zaraz.. rok i 10 miesięcy? ee.. to niech się bratają kto chce z kim ; )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac kilka galezi dyskusji - wypowiedzieli sie:

 

- "dzieci" ktore boja sie PO "bo beda straszne podatki" - info dla was: jest wam to obojetne jakie beda podatki bo i tak wiekszosc z tego co zarabiacie jest kasa "na lewo" a od tego sie podatku nie placi

 

- "studenciaki" ktorym jest wszystko obojetne bo "i tak wyjade wiec co mnie to obchodzi": wiedz ze byc moze kiedys zechcesz tu wrocic (chocby rodzine odwiedzic) i wtedy warto zebys zastal to "ludzkie" warunki a nie trzeci swiat (teraz miala byc 4 rp a jest 3 swiat - sukcesy ktorymi chwali sie pis to efekt ostatnich kilkunastu lat a nie tak jak oni chca wmowic ostatnich kilkunastu miesiecy)

 

- niezdecydowani: "nie wiem moze zaglosuje na PO moze na LID": PO ma wieksze szanse na przejecie wladzy w calosci - jesli im sie nie uda to i tak niewiele te wybory zmienia bo beda sie musieli szarpac ze wszystkimi wokol, jedny + ze zmiany bedzie taki ze nie trzeba bedzie sluchac belkoczacego premiera

 

- "fanatycy pisiorow", tych nic nie jest w stanie przekonac do niczego co nie jest zgodne z JEDYNA SLUSZNA IDEOLOGIA BRACI K, wiec nawet gdyby pojawila sie jakas prawdziwie dobra alternatywa oni i tak zaglosuja na pis - bo to jedyny sluszny wybor i ksiadz tak kazal

 

 

ciekawostka jest brak glosow poparcia dla samoobrony czyzby na wsi wszystkie komputery padly ?

 

pawel_15: to ze lepper wali fajne teksty nie oznacza ze powinien byc w rzadzie, taka osoba bardziej pasuje do kabaretu, moze warto sie nad tym zastanowic i nie oddawac glosu na populistow ktorzy zrobia wszystko co im sie rozkaze / powiedza kazdy tekst byle by sie przypodobac i nie zostac odcietym od doplywu gotowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się boję, że jak PO wygra, to jakoś i tak dogada się z PiS :/ Takich obaw nie mam co do LiD.

 

Tak czy siak jestem w kropce.

Czy głosować tak jak większość (z moich badań, spostrzeżeń, itp) za PO i jeszcze umacniać im tą wygraną, ale jednocześnie ryzykować, że pogodzą się z PiS, czy postawić na LiD, który może nie wygrać wyborów... .

Oni określili się co do koalicji z PSL, więc jakby PO miała te ~40% i do tego PSL ~15% to już będzie większość do samodzielnego rządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni określili się co do koalicji z PSL, więc jakby PO miała te ~40% i do tego PSL ~15% to już będzie większość do samodzielnego rządzenia.

 

pamietaj o tym ze pis wczesniej sie okreslil co do koalicji z po i nic z tego nie wyszlo

 

choc psl bedzie zapewne "tanszy" wiec jest szansa ze to wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się niezmiernie cieszył z koalicji PO-PSL :D Zwłaszcza że w PSL może usiądzie osoba która wie co to internet (ten typek od gg :) ) PSL to fajna partia, skupiają się na rolnictwie na której PO się nie zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietaj o tym ze pis wczesniej sie okreslil co do koalicji z po i nic z tego nie wyszlo

To inna sytuacja. PO i PSL już współpracują w sejmikach więc do koalicji są już przygotowani. I tu diwe strony i PO i PSL mówią otwarcie o ich koalicji po wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To inna sytuacja. PO i PSL już współpracują w sejmikach więc do koalicji są już przygotowani. I tu diwe strony i PO i PSL mówią otwarcie o ich koalicji po wyborach.

 

teraz moga sobie gadac do woli, jak przyjdzie do "podzialu lupow" wtedy okaze sie czy zalezy im na tym zeby w polsce bylo lepiej czy tylko na stolkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze ta debata pokazala ze jedyna partia na ktora warto oddac glos to Liga Prawicy Rzeczypospolitej. I tak tez zrobie :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle, ze ta debata pokazala ze jedyna partia na ktora warto oddac glos to Liga Prawicy Rzeczypospolitej. I tak tez zrobie :D

 

to naprawde madra i przemyslana decyzja...

oddac swoj glos na nic nie znaczacy, nie majacy zadnych szans zalapac sie na cokolwiek zbior krzykaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bald kompów na wiosce nie ukradli... tylko kto chce głosować na partie która zaopatruje w stołki najbliższą rodzinę. Po koalicji zapomnieli o rolnikach a co drugi to lepszy jeśli chodzi o długi.

 

Końcem Polski to by była dopiero samoobrona ale na szczęście to nam raczej nie zagraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły po lekturze niektórych postów. Postawy pokroju "Nie zagłosuję, bo mi to obojętne - i tak niedlugo wyjezdzam do Irlandii na zmywak" powinny być rozpatrywane jako zdrada i surowo karane. Czy chcecie tego, czy nie - jesteście Polakami i macie wobec tego kraju pewne obowiązki. Gdyby nasi POLSCY przodkowie nie ginęli milionami właśnie za nas, za Polskę, WOLNĄ Polskę, to teraz najprawdopodobniej wielu z was nie byłoby na świecie. Przez szacunek do ludzi, którzy za nas umierali powinniście pomóc Polsce a nie uciekać stąd jak pieprzone szczury od wody.

 

Według mnie właściwą partią jest PO. Warto zwrócić uwagę, że ani PO ani PSL (ja rowniez mam nadzieję na taką koalicję. PSL objęłoby sprawy rolnictwa oraz informatyzacji, Po reszty) nie prefereują typowego dla polskiej polityki pieniactwa. Owszem, PO wytyka błędy masowo, jednak robi to w dośc umiejętny sposób. Używa konstruktywnych argumentów, a nie 'wasze rządy są do dópy bo jesteście be i głópi i w ugule do kitu' (ortografia zamierzona).

 

Dlatego też uważam, że sposrod obecnych partii PO i PSL to jedyne sensowne partie, które mogą stworzyć dobry, przyszlosciowy rząd.

 

Rządy PISU nie są calkowicie zle. Naswietlily pewne problemy, jak korupcja, żle działająca edukacja itd, ale naprawiają te defekty na tyle nieudolnie i medialnie, że moim zdaniem nie są przygotowani do rządów Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bald kompów na wiosce nie ukradli... tylko kto chce głosować na partie która zaopatruje w stołki najbliższą rodzinę. Po koalicji zapomnieli o rolnikach a co drugi to lepszy jeśli chodzi o długi.

 

jak to kto ? wiekszosc z tych ktorzy poprzednio dopuscili tych chudopacholkow do wladzy

(sondaze wiadomo ze niedoskonale ale skoro wskazuja 4% poparcia to znaczy ze minimum 4% mieszkancow tego kraju to imbecyle)

 

oczywiscie te 4% to nie wszystko , sa w tym kraju tez osoby ktore chca glosowac na lpr :D

 

 

Ręce mi opadły po lekturze niektórych postów.

<cut>

 

z ta czescia twojej wypowiedzi zgadzam sie calkowicie

 

 

Rządy PISU nie są calkowicie zle.

 

natomiast tu mam spore watpliwosci

 

pis to zbieranina nieudacznikow (taka troche wybielona samoobrona) ktorzy nie mieli wczesniej okazji porzadzic (w wiekszosci) wiec ich nie powinno sie do tego nigdy dopuszczac, czemu?

 

wychodze z prostego zalozenia, kazdy kto sie dorwie na stolek "kradnie" wole byc okradany przez tych ktorzy juz duzo maja bo przez przypadek z ich stolu czasem spadna jakies "okruchy" dla "prostych ludzi"

natomiast biedota przy wladzy zgarnia dla siebie wszystko co do "okruszka"

 

 

pis straszy liberalizmem

"PO was prostych ludzi zniszczy da zarobic tylko bogatym"

czy ten biedak ma szanse utworzyc kilka/nascie/dziesiat/set miejsc pracy czy tylko "wisi" u gardla panstwa na bezrobociu?

to ci bogaci maja szanse ruszyc gospodarke do przodu to oni tworza nowe miejsca pracy, a ze przy okazji zarobia jeszcze wiecej ?

niech im bedzie na zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 dni... Dacie wiare? Tyle mi zabrakło aby móc pójść na wybory :D

 

nie przejmuj sie jak "dobrze pojdzie" to w przyszlym roku bedziesz mial swoja szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bald:

 

Tak, madra decyzja - wole dac 'zmarnowany' glos, ale zgodny z moimi przekonaniami. A tak pozatym to radzilbym Tobie sie zaglebic w temat, bo na razie krzykaczem to Ty jestes :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bald:

Tak, madra decyzja - wole dac 'zmarnowany' glos, ale zgodny z moimi przekonaniami. A tak pozatym to radzilbym Tobie sie zaglebic w temat, bo na razie krzykaczem to Ty jestes :D

 

ot powiedzial :)

 

moze sprecyzuje

jesli gdzies pojawiaja sie takie osoby jak np roman giertych, czy korwin mikke to oznacza tylko jedno - to towarzystwo nalezy omijac SZEROOOOKIM lukiem

 

jeszcze co do "przekonan" i "oddawania slusznego glosu"

ci ktorzy glosowali na partie hitlera tez tak mysleli... "tylko oni moga nam pomoc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem nowość w Polsce. Dosłownie wszyscy z mojego otoczenia idą głosować. Chyba za tydzień będzie tłoczno przy urnach, na co mam nadzieję bo wtedy zobaczymy jak Polacy chcą widzieć państwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ot powiedzial :D

 

moze sprecyzuje

jesli gdzies pojawiaja sie takie osoby jak np roman giertych, czy korwin mikke to oznacza tylko jedno - to towarzystwo nalezy omijac SZEROOOOKIM lukiem

 

jeszcze co do "przekonan" i "oddawania slusznego glosu"

ci ktorzy glosowali na partie hitlera tez tak mysleli... "tylko oni moga nam pomoc"

 

oj jak szybko polegles :) prawo godwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×