Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Debata Tusk Vs Kaczyński

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

No właśnie zobaczymy w sondażach jak to wyjdzie, a pewność będzie po 21 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ostatnio jakos się odciełem od polityki, bo juz mam dosyć choć debate bym obejżał :D

hmm czyżby onet dalej był only microshit ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta debata miała pokazać jaki jest Tusk. Czy potrafi mówić w stresie, czy boi się przeciwnika, jak się zachowa podczas niewygodnych pytań- ten aspekt w polityce jest najważniejszy :D. Walka była o wszystko być albo nie być dla Tuska.

 

Według mnie pokazał że nie jest szeregowym politykiem, inteligentnie odpowiada na ciosy, przygotowany. Osobiście umocniłem się że platforma będzie dobrą opcją dla Polski, nie chcę żebyście zrozumieli że idealizuje PO bo nie ma idealnej partii, ale uważam że pokaże w Europie że nie jesteśmy państwem 3 świata, a równym i nowocześnie myślącym państwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no poczekaj.. jak wygrają... to zobaczysz...

Odpowiedziałeś na pytanie BOSS'a w identyczny sposób w jaki Kaczyński odpowiadał na pytania Tuska w dniu wczorajszym... Zero konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarek, wprowadzenie podatku liniowego to nie podwyższenie podatków :D Poza tym PiS wspaniałomyślnie dając na służbę zdrowia zafundował nam pośrednie podwyższenie podatków :/

 

Poza tym do końca życia nie zapomnę, jak obecny rząd chciał zafundować ludziom prowadzącym działalność gospodarczą podwyższenie składek ponad 2x :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tusk podatki doje..? no co wy? zresztą.. w Skandynawii jakie mają podatki.. a to przecież europejski raj dla ludzi (Norwegia chyba jest na 1 miejscu, albo ostatnio była w rankingu państw świata, w których ludziom się najlepiej żyje.. w pierwszej nastce same skandynawskie państwa)..

 

tu nie chodzi o podatki, tu trzeba za mordę wziąć wszystko to, co blokuje nasz rozwój..

 

mi się wydaje, że szaleć nie będą z podatkami.. a może coś znormalizują.. u mnie rząd ma dokładnie rok i 10 miesięcy na przekonanie mnie, że jak już się dokształcę do końca, to mam po co zostawać :D na razie jest 1 do 4 - zostać - wyjechać.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale czym dłużej patrze na PO to tym bardziej mi się ta partia nie podoba.

 

Nie jestem za żadną partią , ale jak już to dla mnie PiS nawet może być przy władzy ... lepiej oni niż ktoś inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym z największych autorytetów na świecie jest pan Władysław Bartoszewski . Jest bezpartyjny i każdy polityk nie ma prawa z nim się porównywać. Jego zasługi dla Polski i jego postawa pokazała co to patriotyzm. Jeśli on mówi że rządy PIS to były 2 lata stracone to mu wierzę. Wiem że ten człowiek wie jak się powinno rządzić i jak prowadzić dialog.

 

Według mnie ludzie którzy głosują na PIS to ludzie zakompleksieni i z chorym poczuciem krzywdy. Chcą walczyć ze wszystkimi z Niemcami, Rosją a nawet nie potrafią jakoś wykorzystać swojej pozycji wobec USA. Zabawne było jak premier mówił o wspaniałych stosunkach z Francją. Tylko jeden uścisk dłoni i uśmiech u sarkozy`iego (nie wiem jak to odmienić :D ).

 

Jeśli PIS wygra niestety ale po studiach wyjadę za granicę, albo zostanę bo wstyd będzie się przyznać że jestem z Polski w której rządzą "niskie" autorytety, a reklamówka PO urzeczywistni się niestety :)

 

Żeby nie było, PO ma wady, ale to margines w porównaniu z PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to i to jest źle... i chyba dlatego nie będę głosować... ;f (wiem ... potem nie będę marudzić... ;f ) ale na tych a nic tych nie zagłosuje ... ;f

 

PO połączy się z LSD = porażka na całej linii ... (kiedyś przypomnicie sobie moje słowa :> :D ) ale ja już się nie wypowiadam bo zaraz mnie "zjecie" żywcem ;p .........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja bede głosował za jedyną słuszną moim zdaniem partię - Lige Polskich Rodzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarek, nie rozumiesz idei tych wyborów. Nie idąc na głosowanie oddajesz głos de facto na PiS i kropka :/

 

Nawiążę jeszcze do czego co wczoraj wypominał Tusk Kaczyńskiemu w kwestii "taniego państwa", wytknął te 300 mln ale wg mnie był baaaardzo łagodny bo faktów jest więcej, oto lista części z nich:

 

"Rok 2006:

 

- w autopoprawce do budżetu na 2006 r., jaką przygotował rząd Marcinkiewicza znalazł sie między innymi zapis, że na stanowiskach urzędniczych ma w 2006 r. pracowac 379 278 osób, a więc o 415 osób więcej, niż przewidywał poprzedni premier Marek Belka. Państwo ma też wydac na wynagrodzenia dla swoich urzędników i funkcjonariuszy o 66 mln zł więcej, niż poprzedni rząd (w sumie pensje pochłoną ok. 17,6 mld zł).

- wydatki rządu na rozmowy telefoniczne, sprzęt biurowy, kserokopiarki, samochody, inwestycje oraz remonty wzrosły o 2 mld zł.

- nie wywiązano się z obietnicy sprzedaży blisko setki ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych należących do administracji rządowej i prezydenta (to miało przynieśc budżetowi 2 mld. zł. - nie przyniosło bo Bracia Mniejsi polubili wypoczynek). Dziennikarzom na pytanie o tę sprawę kancelaria premiera odpowiada: `Nie jest planowana sprzedaż rządowych ośrodków wypoczynkowych, gdyż stanowią własnośc Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów'.

- zamiast zapowiadanych cięc w administracji i zwolnień 150 tys. urzędników, zatrudniono 3 tys. dodatkowych.

- zamiast obiecywanego zmniejszenia liczby służbowych aut z 50 do 30 tys. od początku roku przybyło ponad sto nowych.

- zamiast obiecanej redukcji liczby urzędów centralnych tworzy się nowe, np. Narodowy Instytut Wychowania, Centrum Badań Naukowych, nowe ministerstwa dla zwabienia koalicjantów itp.

- 17 lutego 2006 Sejm przyjął poprawki do budżetu przekazując 20 milionów zł na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, oficjalnie przekazując pieniądze na muzeum, które ma się wewnątrz niej znajdowac. W ten sposób ominięty został zakaz prawny finansowania budowy obiektów sakralnych z budżetu państwa.

- w tym samym czasie Sejm zmniejszył środki na zabezpieczenie terenu po zakładach chemicznych w Tarnowskich Górach. Z przewidzianych 10 milionów, w ustawie budżetowej znalazły się jedynie 4 miliony na budowę sarkofagu, bez którego wszystkie ujęcia wody na terenie zamieszkanym przez 300 000 ludzi zostaną skażone w ciągu 1 - 2 lat.

- 14.12.2006 - sejmowa komisja finansów zadecydowała, że w roku 2007 budżet kancelarii prezydenta będzie wyższy o kolejne 10 mln i wyniesie 160 mln zł. Wzrost ten wynika m.in. ze znacznego zwiększenia zatrudnienia w kancelarii w okresie rządów Małego Księcia - z 280 do ponad 330 etatów. Złe języki donoszą, że w tym celu zabrano żakom 6 mln złotych z funduszu stypendialnego. Jest to oczywiście podła insynuacja służb i osób związanych z Układem, ponieważ studentom wcale nie zabrano środków, ale jedynie je przesunięto w celu bardziej ekonomicznego wydatkowania na szczytne cele. Ponadto ruch ten był głęboko przemyślany i stanowił jeden z elementów niezbędnej dla uzdrowienia polski walki z wykształciuchami.

- w ciągu siedmiu miesięcy 2006 roku prezydencki samolot ponad 50 razy zawoził Lecha Kaczyńskiego do jego domu w Sopocie. Kosztowało to podatników raptem około 100.000 euro.

 

Rok 2007:

 

- 05.01.2007 - senacka Komisja Gospodarki Narodowej pozytywnie zaopiniowała poprawkę do budżetu 2007, przewidującą przekazanie 40 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej. Środki na ten cel mają byc przesunięte z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). W budżecie powstałaby nowa rezerwa celowa, dotycząca dofinansowania zadań związanych z dziedzictwem kultury narodowej, w tym projektów muzealnych i bibliotecznych w ramach budowy Świątyni. Tylko dzięki takiej manipulacji można kuchennymi schodami dofinasowac Świątynię, gdyż prawo nie przewiduje możliwości dofinansowania jej bezpośrednio.

- również z FUS komisja zabrała 32 miliony złotych na zwiększenie ogólnej rezerwy budżetowej, kolejne 4 miliony na ministerstwo transportu, 3 miliony mają zasilic prokuraturę, a następne 6 i pół miliona zostanie przeznaczone na ochronę zabytków w województwie śląskim.

- 08.01.2007 - 6,6 mln zł zaplanowano w tym roku na remont prezydenckiej siedziby, z tego 3,5 mln zł kancelaria prezydenta chce wydac na remont pałacowej fontanny, prawie drugie tyle na chodniki i lepszy system ochrony. Wydatki te są konieczne, bo "trzeba poprawic prestiż gmachu i jego wygląd". Raptem rok temu, przed zamieszkaniem Lecha Kaczyńskiego, pałac przeszedł generalny remont, który pochłonął 6,7 mln zł. Najwyraźniej w ciągu ostatniego roku gmach popadł w ruinę, skoro potrzebny jest kolejny lifting.

- 08.01.2007 - Lech Kaczyński uznał też, że inwestycji wymaga jego rezydencja w Lucieniu. Niezbędna okazała się nowoczesna sala konferencyjna, której koszty budowy oszacowano na milion złotych.

- 09.01.2007 - jak poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska, w tym roku zatrudnienie w administracji ma się zwiększyc o 6,5 tys. osób i osiagnąc liczbę blisko 395.000 osób. Zatrudnienie wzrośnie głównie w służbach skarbowych, wymiarze sprawiedliwości oraz w różnego rodzaju inspekcjach, jak inspekcja weterynaryjna i nadzór budowlany.

- 11.01.2007 - sejm uchwalił nowelizację ustawy o Państwowym Zasobie Kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych, w ramach której kierownikom państwowych jednostek organizacyjnych podległych premierowi i ministrom przywrócone zostaną "trzynaste" pensje

- 17.01.2007 - Kancelaria Prezydenta zakupiła 5 aparatów fotograficznych i 3 obiektywy za ponad 64 tysiące zł. Dwa z nich to zwykłe, tanie urządzenia dla amatorów. Na uwagę zasługują trzy pozostałe, wszystkie renomowanej firmy Canon: jeden 1Ds Mark II (30 tys. zł.) i dwa EOS 5D. Aparaty te używane są w studiach fotograficznych, m.in. z uwagi na wielką rozdzielczośc matryc. Urzędnicy kancelarii twierdzą, że sprzęt niezbędny jest "do obsługi fotograficznej spotkań i wizyt prezydenta RP, a także wydarzeń organizowanych przez Kancelarię Prezydenta", ale nikt nie był w stanie wyjaśnic do czego będą służyc studyjne aparaty, jeżeli w kancelarii studia fotograficznego nie ma.

- 25.01.2007 - sejm przyjął poprawkę do budżetu 2007, przewidującą przekazanie 40 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS).

- 25.01.2007 - przyjęty budżet zakłada wzrost wydatków na kancelarie prezydenta, premiera, sejmu i senatu o około 50 mln. zł. w stosunku do roku 2006.

- 27.01.2007 - z budżetu resortu pracy, pani minister Anna Kalata wydaje co miesiąc kilkanaście tysięcy złotych na usługi wizażystki. "Wprost" dotarł do opiewającej na 11 tys. zł umowy z wizażystką, zawartej pod koniec 2006 roku oraz umowy o dzieło na 11 tys. zł., w ramach której w lutym 2007 r. wizażystka ma prowadzic dla Kalaty szkolenie dotyczące m.in. "łączenia sygnałów werbalnych i niewerbalnych, empatii, charyzmy, intuicji i stylizacji". Pracownicy ministerstwa mówią, że w rzeczywistości specjalistka robi pani minister makijaż, manicure, dobiera garderobę, zwłaszcza uwielbiane przez Kalatę apaszki.

- 01.02.2007 - prezydent podpisał nowelę ustawy o Państwowym Zasobie Kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych, przywracającą "trzynaste" pensje dla kierowników państwowych jednostek organizacyjnych podległych premierowi i ministrom. "Trzynastki" obejmą około 1600 urzędników, a związane z tym obciążenie budżetu, to około 11 mln zł.

- 01.02.2007 - kancelaria Małego Księcia ogłosiła przetarg na remont dziedzińca pałacu prezydenckiego. W części dotyczącej wymiany ciągów pieszych, specyfikacja istotnych warunków zamówienia obejmuje między innymi "[...] demontaż istniejącej nawierzchni i krawężników wraz z podbudową, wykonanie nowych warstw podkładowych wraz z izolacją termiczną, wykonanie systemu grzejnego z zastosowaniem kabli samoregulujących w części centralnej (podcienie) oraz wykonanie nowej nawierzchni z płyt granitowych wraz z krawężnikami". Wartośc zamówienia zostanie podana do publicznej wiadomości po otwarciu ofert. Przez czysty zbieg okoliczności, przetarg ogłoszono kilka dni po złamaniu ręki na dziedzińcu pałacu przez premiera.

- 07.02.2007 - wraz z dymisją Ludwika Dorna ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych i administracji, premier zapowiedział powierzenie mu funkcji wicepremiera bez teki. Faktycznie więc w rządzie zatrudniony zostanie kolejny minister, a tym samym liczebnośc rady ministrów wzraśnie do 22 osób (razem z premierem), co będzie kolejnym wyśrubowanym rekordem wszech czasów! Szczerze gratulujemy koalicji tego niebywałego sukcesu w budowie odrodzonej IV RP!

- 14.02.2007 - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przyznał 12 mln zł fundacji Lux Veritatis, założonej i kierowanej przez Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Dotacja przenaczona jest na wiercenia ziemi w Toruniu, dzięki którym gorąca woda ze źródeł termalnych ma ogrzac budynki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, założonej przez Rydzyka.

- 02.03.2007 - Centralne Biuro Antykorupcyjne ogłosiło przetarg na 108 aut z górnej półki (72 auta klasy C - sedan, hatchback i liftback oraz 36 aut klasy D - kombi i sedan), o niestandardowym i komfortowym wyposażeniu. Licząc wg najniższych cen dostępnych modeli, koszt zakupu wyniesie ponad 8 mln zł. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia określono między innymi następujące wymagania:

* alufelgi

* lakier metalik

* ABS

* sześc poduszek powietrznych (dla kierowcy, trzech * pasażerów i dwie kurtyny boczne)

* klimatyzacja

* zdalne automatyczne domykanie szyb po zamknięciu * zamków drzwi

* elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne

* radio z odtwarzaczem CD

 

Podsumowanie:

 

Obecny rząd jest najdroższym w historii Polski - Rada Ministrów przeznacza na swoje utrzymanie o około 300 milionów rocznie więcej, niż rządy Leszka Millera i Marka Belki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie oddaje głosu na PIS... oddam pusty :> bo i tak siedzę w prawie komisji ^^

 

po prostu walę nasz rząd ... za 2 lata wyjeżdzam i tyle.. i nikt nie zmieni moich poglądów ... ;f

 

 

 

P.S.

 

pleple chyba się rozpisał ... ;p bo siedzi tutaj chyba już z godzinę :D

 

P.S.

Dobra idę pucować mój new car ;f :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleple chyba się rozpisał ... ;p bo siedzi tutaj chyba już z godzinę :D

Ja tylko czytam. Na temat polityki wypowiadać się nie będę bo mi szkoda czasu. Jeśli kogoś nie przekonały działania poszczególnych polityków to mój post na pewno też tego nie zrobi. Może skoro i tak piszę to poruszę trochę inną kwestię - ucieczka jest na pewno najprostszym rozwiązaniem i niestety jak widać dużo osób to właśnie z tej drogi chce skorzystać. Co najciekawsze wszyscy chcą uciekać dopiero po studiach. Pomysł jest więc taki - niech państwo w nas zainwestuje te grube pieniądze przez lata, skończmy studia za darmo i wyjedźmy do innego kraju. Inne kraje zyskują darmowych absolwentów studiów wyższych a my (Ci co tu zostaną) wyrzucamy pieniądze w błoto... No ale każdy ma inną moralność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja myślę, że najlepszym złem będzie PO... i lepiej, żeby się dogadali z LiDem niż PiS.. bo to znowu będzie tak, jak teraz..

rok i 10 miesięcy.. przeżyję! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wedle mnie to powinni odejść następujący ludzie: Bracia B(liźniaki) i ich fanatycy, Donalduś i jego fanatycy, rydzyka do Iraku a za nich powinni wrócić tacy ludzie jak Jan Maria Władysław, Radek Sikorski, Kazimierz Marcinkiewicz...Moim zdaniem te osoby by stworzyły polskę taką jaka miała być dwa lata temu. Bracia B są za bardzo tacy rewolucyjni a Donald jest Zatwardziałym Liberałem. Nie przepadam za liberałami ale Pis by chamował PO i na odwrót, zeby była stabilizacja bo inaczej się pozabijają. Moim zdaniem Sejm powinien wyglądac tak: PO i Pis po 40% LPR 15% i Samoobrona 5% albo mniej nawet zeby tylko lepper był bo czasem wali fajne teksty...LiD uważam za czystych komunistów. PSL troche mało życia jakby w sobie miał. A Patria Kobiet to jakiś zły sen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×