Skocz do zawartości
Enegra

Moja Mała "czarna Lista" ;)

Polecane posty

Elo,

Chciałbym Wam opisać pewną przykrą przygodę ze znanym tu zapewne wszystkim SMEKiem. Prowadzi on takie serwisy ("firmy hostingowe") jak:

www.phc.pl
www.host4ever.pl
www.cast24.pl

Być może jest tego więcej - nie wnikam.

Nieświadomy swojego nieudolnego wyboru postanowiłem zakupić w phc.pl konto na rok za 122 PLN. Zrobiłem przelew na podane konto i czekałem na serwer. Czekałem. Czekałem. Czekałem. Czekałem. Czekałem. Czekałem.

Tak! Stało się! Po 1,5 tygodnia oczekiwania otrzymałem dane do serwera. Administrator tłumaczył się, że to błąd serwera, przeciążenie. Myślę sobie: "OK, może i tak było". Ależ ja naiwny! Nie wiedziałem, że to był zaledwie wstęp do moich przygód z tym Panem. Że była to zaledwie wersja DEMO tego co czekało mnie w rzeczywistości! Okazało się, że serwer starał się o wpis w Księdze Guinessa. Dotyczyło to pobicia rekordu w zamulaniu. Wydaje mi się, że takowy wpis otrzymał, bo kiedy na moim forum było 4 użytkowników online - serwer padał z przeciążenia. Ale wróćmy do tematu. Przez prawie 2 tygodnie (!!) serwer miał się w miarę dobrze. Uznałem, że skończyły się moje problemy. Zobaczmy co dzieje się dalej.

Pewnego dnia otrzymałem od znajomego czterocyfrowy numer GG. Kiedy napisałem z tego numerka do smek'a on stwierdził, że "musi taki mieć". Napisał mi: "Załatw dla mnie taki numer, a hostingu Ci nie zabraknie". Obiecał mi dożywotnie konto resseler o pojemności 30 GB. Załatwiłem mu numerek. Resselera otrzymałem (z tygodniowym opóźnieniem). Niestety po dwóch tygodniach padł zarówno mój opłacony serwer jak i resseler. Trwało to około dwa miesiące. Co się działo w tym czasie ze smek'iem? Któż to wie. Może odwiedział swoją klimatyzowaną serwerownię w Holandii, może pojechał na spotkanie z Panem Piotrem Nowakiem, w celu wykupienia NetArt. W każdym razie po dwóch miesiącach wrócił smek.

Napisałem, że nie chcę już żadnych kont u niego, że może zatrzymać sobie 122 PLN za serwer opłacony na rok, pomimo ze działał poprawnie 3 tygodnie. Ale zarządałem by oddał mi numer (było to dokładnie wczoraj). Oto rozmowa:

19:21:38 Ja

Nie chcę już Twoich hostingów...Proszę abyś oddał mi numer.

19:22:19 smek (lol)

nie montuj

19:21:58 Ja

?

19:22:20 Ja

heh

zrozumiales mnie

czy nie?

19:22:38 Ja

bo to juz nie sa zarty (;

19:23:06 smek (lol)

no nie bardzo..

pomysle nad tym..

19:22:48 Ja

oddaj mi numer...a hostingow u ciebie

nie potrzebuje

mam dedyka w LeaseWeb

19:23:36 smek (lol)

mogles kupic u mnie dedyka

19:23:14 Ja

lol

chyba cie poj**alo

;]

19:23:52 smek (lol)

dlaczego?

19:23:26 Ja

nie mam gdzie pieniedzy wyrzucac

19:23:34 Ja

tylko rozdawac je oszustom

[;

19:23:47 Ja

mam wielu znajomych na webhosting talk

19:23:55 Ja

wiec wystawili mi odpowiednia opinie o tobie

i rusellowi

 

*rusellu

19:24:52 smek (lol)

eh ja nie jestem oszustem..

rusel tak ;]

19:24:29 Ja

nvm

prosze o numer

19:25:34 smek (lol)

kreska1778

pass do numeru

19:25:14 Ja

ok

19:25:58 smek (lol)

oki.

19:27:28 Ja

to jest zle haslo

: /

19:28:14 Ja

??

19:43:12 Ja

lol

ty naprawde

w ch**a ze mna lecisz

; |

19:50:42 smek (lol)

czego?

19:50:51 smek (lol)

niebylo mnie

szefie

19:51:31 Ja

nie dziala pass

19:51:56 smek (lol)

nie dostaniesz numeru ;]

 

Przepraszam za styl w jakim była utrzymana rozmowa, ale komunikowaliśmy się na poziomie smek'a, aby nie było pomiędzy nami niedomówień.

 

I powiedzcie mi. Co zrobić z tym człowiekiem? Nie mam ani numeru (przydałby się), ani hostingu (nawetza darmo bym go nie chciał) ...

Szkoda, że ludzie na poziomie omawianego smek'a chcą ingerować swoją osobą w środowisko, które powinno być utrzymane raczej w poważnym tonie, wymagające profesjonalnego podejścia.

Motyw? Zbanować, zniechlubić, zmieszać z gn*jem.

 

Tym oto optymistycznym akcentem zakończę tego posta :)

 

Pozdrawiam,

Enegra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

<zieeff>

 

...no i ?

 

przeciez kapitalizm jest - nie musisz płacić bez wypróbowania (na szybko - błąd numer 1), poza tym bywasz na webhostingtalk, z czym to się tak obnosisz.. i dałeś się tak wyrolować? ueee..

 

jak na mój gust, to jest takie nudne, że nie ma o czym gadać.. twoje czarne listy to zaledwie mały kawałeczek gówna, przed którym wielu ludzi tutaj przestrzegało..

powiedz matce, żeby ci lepiej kontrolowała kieszonkowe i sprawdzała gdzie idziesz po szkole, bo jeszcze dasz się wciągnąć do sekty, dasz na caritas, albo jako pełnoletni zagłosujesz na PiS... innymi słowy: naucz się życia, heh

 

</zieefff>

 

BTW: pisze się "Guinness'a" a nie jakieś Q..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, kiedy ktoś w końcu zgłosi te wszystkie sprawy do sądu, albo przynajmniej przejedzie się do "siedziby firmy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi: napisałem to bardziej dla smeka...Bo naprawdę zapomniałem już o tych 122 zł. i nie stanowi to poważnego ubytku w moim budżecie domowym :)

 

"Q-G" poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robiąc interesy z takim gościem powinieneś wiedzieć czym ryzykujesz? opinia o nim na furum jest znana juz od dłuższego czasu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o się działo w tym czasie ze smek'iem? Któż to wie. Może odwiedział swoją klimatyzowaną serwerownię w Holandii, może pojechał na spotkanie z Panem Piotrem Nowakiem, w celu wykupienia NetArt. W każdym razie po dwóch miesiącach wrócił smek.

 

Co się SMEKa czepiasz na Teneryfie był i nie mógł wrócić bo serwery na lotnisku też starały się o wpis w Księdze Guinessa. :-) Tego Pana już nic nie ruszy. Taki hostingowy Beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla mnie rzeczywiście i śmierdząca, i śmieszna jednocześnie. Naiwność, naiwnością, ale takie "dzikie umowy na gębę" to też lekka przesada. Więc... chciałeś, to masz. Po prostu w życiu trzeba być odpowiedzialnym za decyzje i... racjonalnie oceniać sytuację.

A co do czarnej listy?! Pomysł jak dla mnie dobry, ale bez tyych dodatków w stylu rozmów ze smekiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:23:47 Ja

mam wielu znajomych na webhosting talk

Jakos ciężko mi w to uwierzyć :D takie zastraszanie "betona" (*jak to ktoś powiedział wyżej) Smeka mogłeś sobie darować, bo i tak nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi właściciel tego hostingu wisi troche kasy, nie podaruje mu ani złotówki. Ale jak widać chyba chce zakończyć biznes. Bo żadna szanująca się firma nie stosuje takich sztuczek jak jego. Upodlił się człowiek totalnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forbidden...
już drugi dzień wisi...

Tak na chłopski rozum... ;)

Jak można nie poprawiać natychmiast błędów na swoich "firmowych" wizytówkach, ile się przez to Klientów traci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie by się by Smek dorobił się na tym biznesie, nie wydaje mi sie by skończył biznes, nie wiem czy ktoś kiedyś się do niego dobrał tak by sie nauczył nie oszukiwać ludzi. W każdym razie jest pazernym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można nie poprawiać natychmiast błędów na swoich "firmowych" wizytówkach, ile się przez to Klientów traci?

Może inne pytanie: jak można stracić klientów nie mając ich? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś na WHT sprawdził już numery NIP i Regon, jakie były wypisane na tej jego firmowej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Host4ever.pl

Jastrzębie Zdrój 44-335, Boża Góra Prawa 26H/6

NIP: 6332096358 REGON: 240344972

Źródło: phc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że @WebLion miał na myśli sprawdzenie do kogo należą te numery a nie czy są poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziło mi o weryfikację tychże numerów. Nie wiem, czy to nowość, czy nie, ale dotarłem do numeru telefonu stacjonarnego Łukasza L., osoby, która jawi się jako właściciel Host4ever.Pl

Wykonałem telefon celem umówienia się na "dziś pytanie, dziś odpowiedź", ale połączenie odebrała siostra Łukasza L. Zostawiłem jednak swoje namiary. Zobaczymy, może ma coś ciekawego do powiedzenia.

 

InterPatrol.pl wspierany jest od jakiegoś czasu przez wywiadownię gospodarczą. Już wiem, że numery NIP i Regon są poprawne. Jeszcze tylko muszę dowiedzieć się, do jakiej firmy należą i co mają wpisane w przedmiocie działalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×