Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bialymaly

Linux To... Linux Ale Czy Dla Firmy?

Polecane posty

Witam

Zastanawiam się nad kupnem płatnej wersji linuxa madriva xtreme(czy jakoś tak).

Jestem ciekaw jak ona spełnia swoje zadanie w firmie(sklep z częściami samochodowymi + magazyn i warsztat usługowy ). Microsoft Windows XP dla firmy kosztuje 1300zł + Vat, a nie stac mnie aby go kupic, a nie chcę miec problemów z fiskusem. Podobno z linuxem jest duzo zabawy, ale jakoś sobie poradzę.

 

Odpowiedzcie mi na pytania:

  • czy linux jest dobry?
  • czy linux jest bezpieczny?
  • czy linux jest stabilny?
  • czy linux jest szybki?
  • czy nie będę miał problemów z fiskusem?
  • czy kupując jednego linuxa mogę go zainstalowac na dwuch komputerach?
  • czy linux posiada jakieś oprogramowanie dla firm w sobie?
  • czy znacie jakieś dobre oprogramowanie dla firmy?(magazyn+handel+usługi)
  • czy ktoś z was ma w swojej firmie linuxa i jak on się sprawuje?
  • czy linux może działac jako serwer, bo będzie siec 2 komputery?

(nie zaczyna się zdania od "czy"!!!)

Wykupiłem sobie hosting w dreamhost i mam strasznie wolny upload na ftp-a, wie ktoś dlaczego? Jak przeżucam pliki przez webftp.dreamhost.com to idzie szybko ale więcej zabawy czyli wychodzi mniej więcej na jedno... da się temu jakoś zaradzic?

Na jakim systemie chodzi dreamhost?(cPanel?albo jakiś inny?)

 

Jakie są kary za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie? Czy mogę prznieśc komputer z domu z legalnym windowsem i legalną licencją do firmy?

To nurtujące mnie pytania:) byłbym bardzo wdzięczny jak byście odpowiedzieli mi na nie:)

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad kupnem płatnej wersji linuxa madriva xtreme(czy jakoś tak).

Nie zastanawiaj się, od razu daruj sobie tę dystrybucję i zobacz http://www.ubuntu.pl

 

czy linux jest dobry?

Subiektywne odczucie. Co rozumiesz przez dobry?

 

czy linux jest bezpieczny?

Zależy jak kto się postara ;) Ale powiedzmy na XP włamie się byle dziecko Neo a na Linuxa już nie bardzo :D

 

czy linux jest stabilny?

Jakieś 10^n bardziej niż XP :P

 

czy nie będę miał problemów z fiskusem?

A dlaczego miałyby być?

 

czy znacie jakieś dobre oprogramowanie dla firmy?(magazyn+handel+usługi)

http://www.lefthand.pl/pl/

 

czy linux może działac jako serwer, bo będzie siec 2 komputery?

Może :)

 

Wykupiłem sobie hosting w dreamhost i mam strasznie wolny upload na ftp-a, wie ktoś dlaczego?

Bo to USA a my jesteśmy w sumie dość daleko od nich :P

 

Na jakim systemie chodzi dreamhost?(cPanel?albo jakiś inny?)

Na ich autorskim panelu.

 

Jakie są kary za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie?

Proporcjonalne do wartości tych programów.

 

Czy mogę prznieśc komputer z domu z legalnym windowsem i legalną licencją do firmy?

Nie.

 

P.S. XP dla firmy w wersji OEM kosztuje tyle :P :

http://www.komputronik.pl/Oprogramowanie/S...talog,kat,6320/

A Vista tyle:

http://www.komputronik.pl/Oprogramowanie/S...talog,kat,6328/

 

Nie trzeba kupować BOXa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań z mandrivą ;) zainstaluj ubuntu albo debiana.

 

Czy linux jest dobry?

Do czego? Jak się nim umiesz obsługiwać to jest dobry.

 

Czy linux jest bezpieczny?

Standardowe ustawienia tego systemu czynią go dużo bezpieczniejszym od windowsa.

 

Czy linux jest stabilny?

Tak...

 

Czy linux jest szybki?

Ogólnie porównując szybkość linuksa z windowsem po zainstalowaniu softu wymaganego do poprawnego działania tych systemów na poziomie podstawowym ( czyli komunikatory, antywirusy itp) Linux bije windowsa na głowe :P

 

Czy nie będę miał problemów z fiskusem?

<rotfl> To wolne oprogramowanie.

 

Czy kupując jednego linuxa mogę go zainstalowac na dwuch komputerach?

 

Po co kupować mandrive - ja tą dystrybucje nazywam "Linuksem dla noobów" ściągnij ubuntu, możesz zainstalować na 1000 komputerach z 1CD i będzie to legalne.

 

Czy linux posiada jakieś oprogramowanie dla firm w sobie?

Tzn? :D Dla jakich firm? :)

 

Czy znacie jakieś dobre oprogramowanie dla firmy?(magazyn+handel+usługi)

Niestety nie znam bo się tym nie interesuje :P

 

Czy ktoś z was ma w swojej firmie linuxa i jak on się sprawuje?

Mam na 2 serwerach linuksa i w domu od ponad 2lat - jak widać po moim nicku sprawuje się wspaniale :P

 

Czy linux może działac jako serwer, bo będzie siec 2 komputery?

Naturalnie, można powiedzieć że powołaniem linuksa są serwery. Niektórzy uwarzają że linux nadaje się tylko na serwery ale nie mają racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie musisz kupować unbutu czy też debiana czy też innego linuxa bo jest oparty na Gnu .... ;)

 

Więc ściągnij sobie z neta :> wypal na CD lub DVD :P i masz te 300zł w kieszeni ;p albo daj pracownikom jako podwyżkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie będę miał problemów z fiskusem?

<rotfl> To wolne oprogramowanie.

Tylko osoba to sprawdzająca jeszcze musi o tym wiedzieć ;) A z tym to różnie bywa.

Mandrivy bym za nic nie polecał. Za to ubuntu/debian mogą być. Dzisiaj formalnie powinna być też premiera opensuse 10.3 - na stronie jeszcze nie ma ale pobierać już można. Szybszy, stabilniejszy, kilka ciekawych nowych rozwiązań. I jest to system przez wielu uważany za najbardziej przyjazny dla początkującego przy migracji z win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie będę miał problemów z fiskusem?

To wolne oprogramowanie.

 

Niestety US juz nie raz pokazywal jaka jest jego wiedza. Potrafili naliczyc za Linuksa podatek od kosztow rynkowych... Windowsa. A nie kazdy ma ochote sie sadzisz latami. Dlatego tak popularne w firmach sa "pudelkowe" warianty oprogramowania OS (Linux, OpenOffice). Ja jednak zawsze po prostu sciagam, drukuje licencje i wpinam do segregatora, zeby zawsze byla pod reka w razie kontroli.

 

Czy znacie jakieś dobre oprogramowanie dla firmy?(magazyn+handel+usługi)

Niestety nie znam bo się tym nie interesuje ;)

 

LeftHand. Darmowy, ale do instalacji przyda sie osoba, ktora choc troche zna sie na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czy te linuxy co podaliście są w 100% spolszczone bo będą z niego korzystać również inni ludzie którzy nie znają angielskiego:)

 

 

 

To takie funkcje które powinien mieć taki programik:

Kontrahenci

 

-dane teleadresowe kontrahenta (strona www z możliwością uruchomienia przeglądarki)

-tworzenie nieograniczonej ilości typów (np. dostawcy, odbiorcy, itp.) oraz grup kontrahentów (np. podział według państw, województw)

-dane handlowe (domyślna cena, narzut/upust, sposób zapłaty, kredyt kupiecki)

-kod kreskowy (elektroniczna identyfikacja)

-możliwość przypisania kilku numerów kont bankowych do jednego kontrahenta

-lista firm powiązanych (płatników, odbiorców)

-tekst powiadomienia (pojawiający się przy wyborze kontrahenta)

 

 

Artykuły i usługi

 

-cztery typy asortymentów: towary, produkty, opakowania i usługi

-podział na dowolnie definiowane kategorie asortymentowe

-dwa indeksy i kody kreskowe dla każdego artykułu

-oddzielne stawki VAT dla zakupu i sprzedaży

-różne jednostki miary dla zakupu, magazynowania i sprzedaży

-nieograniczona ilość cen sprzedaży

-indywidualne cenniki dla kontrahentów

 

 

Pozostałe kartoteki

 

-kategorie asortymentowe - możliwość zdefiniowania nieograniczonej ilości pozycji kategorii asortymentowych oraz podziału kategorii asortymentowych na dowolnie zdefiniowane grupy

-kartoteka kursów walut z możliwością definiowania bieżących kursów oraz przechowywania kursów archiwalnych

-kartoteka jednostek miar stwarza możliwość przyjmowania i wydawania towaru w różnych jednostkach miary, z automatycznym przeliczaniem ilości oraz wartości według jednostki magazynowania

-inne kartoteki pomocnicze (Dokumenty magazynowe, Dokumenty handlowe, Dokumenty zapłat, Stawki VAT, Ceny, Klasyfikacja kontrahentów, Grupy kontrahentów)

 

 

DOKUMENTY WYSTĘPUJĄCE W SYSTEMIE

 

 

Magazynowe

 

bilans otwarcia, remanent, PZ, WZ, MM, ZU, SU, zamówienia odbiorców i własne

 

Handlowe

 

faktura VAT, rachunek zwykły, paragon, faktura korygująca VAT, faktura pro forma

 

Rozrachunkowe

 

KP, KW, przelew, rejestracja przelewu zewnętrznego, wpłata gotówki na rachunek, kompensata, wezwanie do zapłaty, nota odsetkowa

 

 

ZAKRES FUNKCJONALNY SYSTEMU

 

 

Magazyny

 

-obsługa dowolnej liczby magazynów

-rozchodowanie towaru metodą FIFO lub LIFO, wybór z konkretnej dostawy

-ewidencja magazynowa prowadzona w cenach rzeczywistych netto i brutto

 

 

Inwentaryzacja

 

-możliwość wprowadzenia jednego Bilansu Otwarcia (bilans można zrobić w dowolnym momencie) i wielu kolejnych remanentów, korygujących stan magazynu

-wydruki remanentowe w dowolnym momencie na podstawie archiwalnego zapisu wszystkich remanentów

 

 

Obrót magazynowy, zakup i sprzedaż

 

-proste i szybkie wprowadzanie oraz swobodna modyfikacja lub usuwanie dokumentów magazynowych i handlowych

-możliwość wystawiania wielokrotnych korekt dokumentów magazynowych i handlowych w oparciu o oryginalny dokument handlowy

-automatyczne tworzenie dokumentów PZ i WZ na podstawie jednego lub wielu zamówień odbiorców lub własnych

-pełna automatyzacja i kontrola poprawności całego procesu zakupu i sprzedaży z wykorzystaniem informacji zawartych w kartotekach systemu (cenniki, sposoby i terminy płatności, limity kupieckie, system ostrzeżeń)

-możliwość dodania nowego kontrahenta, płatnika, artykułu lub usługi w trakcie wystawiania dokumentu

-możliwość wystawienia faktury na podstawie kilku dokumentów WZ

-sprzedaż asortymentu z wielu magazynów na jednym dokumencie handlowym, wybór towaru z dowolnej dostawy

-możliwość wystawiania faktur walutowych

-automatyczne tworzenie dokumentów PZ i faktur zakupu na podstawie wprowadzonego dokumentu SAD

-łatwe wyszukiwanie, sortowanie i filtrowanie dokumentów według różnorodnych kryteriów

-bogactwo różnorodnych wariantów wydruków dokumentów

 

 

Produkcja

 

Zdefiniowanie produktów, na które składają się dowolne ilości składników oraz obsługa tzw. zleceń montażu/demontażu, określających jakie produkty montujemy/demontujemy. Montaż produktu powoduje, że na stanie magazynu przybywa danego produktu, a ubywa części, przy czym program tworzy jednocześnie odpowiednie dokumenty magazynowe

 

 

Rozrachunki

 

-należności i zobowiązania generowane automatycznie przez program na podstawie dokumentów handlowych

-możliwość dopisania ręcznego należności i zobowiązań

-w pełni automatyczne rozliczanie rozrachunków poprzez kasę (wydruk KP, KW), bank (wydruk przelewu - także na oryginalnych blankietach w nowym formacie)

-rozliczanie dokumentów poprzez kojarzenie z innymi (kompensata)

-swoboda kojarzenia i anulowania rozrachunków

-rozliczenia częściowe i grupowe wielu dokumentów

-drukowanie wezwań do zapłaty

-obsługa rozrachunków wielowalutowych

-rejestracja noty odsetkowej z możliwością regulacji wielkości odsetek karnych

-możliwość dowolnej analizy stanu należności i zobowiązań według zadanych kryteriów np. daty płatności , kontrahenta, formy płatności

 

 

Finanse

 

-ręczne lub automatyczne wystawianie kwitów KP i KW oraz Poleceń Przelewu

-rejestracja wpłat i wypłat bankowych w oparciu o wyciągi bankowe

-wydruk raportów kasowych

-możliwość rozliczenia należności lub zobowiązania w czasie wypisywania dokumentu kasowego lub bankowego

 

 

Zamówienia

 

-automatyczna rezerwacja towaru wg priorytetów zamówień od odbiorców

 

 

Moduł CrM

 

- uproszczony moduł zarządzania zadaniami oraz kontaktami z klientem

 

 

Zestawienia

 

-stan magazynu, oferty, cenniki

-różnorodne zestawienia dokumentów magazynowych i handlowych, rejestry VAT

-zestawienia obrotów magazynowych

-sumaryczne stany zamówień i rezerwacji

-analizy zakupów, sprzedaży i zysków wg różnych kryteriów

-analizy stanu rozrachunków

-rejestry dokumentów i wykaz najlepszych odbiorców

 

Integracja

 

-allegro

-joomla

-oscommerce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bialymaly, przeginasz :/ Wykaż trochę inwencji własnej i zapoznaj się z linkiem który Ci dałem a nie chcesz "wszystko na tacy", opis dystrybycji też masz.

 

Integracja

 

-allegro

-joomla

-oscommerce

Takie rzeczy extra to tylko w Erze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS i on to pewnie chce za 100zł : ) albo 50 : )

na Windowsa szkoda kasy, ale biznes z opcjami, że ho ho... echhh.. to jest właśnie kapitalizm po Polsku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że na Windowsa nie chcę przeznaczać dużo kasy bo wolę na program, ok. 1000-1500zł+vat

co do listy opcji to przesadziłem tylko z integracją ale z oscommerce powinien mieć, niby lista jest długa ale to tylko podstawowe funkcje dzięki którym praca stanie się milsza szybsza i będzie przynosiła większe zyski. Każdy kto przeczyta tą listę stwierdzi że wcale dużo nie wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy kto przeczyta tą listę stwierdzi że wcale dużo nie wymagam.
Moze zamiast generowac takie listy, ktore kazdy 'ma' sobie poczytac po prostu kliknal bys w link, ktory pojawil sie w tym temacie juz 3 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..nie rozumiem jak można pytać o to czy linux jest spolszczony - czy Ty uważasz że linux jest systemem z afryki który powstał 2 tygodnie temu i napisał go jakiś murzyn o imieniu huhujaja-bill?

 

Poczytaj o społeczności opensource i ogólnie o linuksie tak jak napisał p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×