Skocz do zawartości
Kornel

Wygasła Hiszpańska Domena

Polecane posty

Witam,

 

Właśnie dzisiaj zauważyłem, że wygasła mi domena .es. Jest ona dość ważna dla mnie i zastanawiam się, czy jest możliwość jeszcze ją odzyskać. Domena rejestrowana w az.pl - zarejestrowana jakoś w na początku września 2006. Czy ktoś spotkał się już z taką sytuacją i wie co powinienem teraz zrobić ? Czy jest jakiś okres ochronny po wygaśnięciu domeny ?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może skontaktować się pierw z rejestratorem domeny? :)

Jasne - to już zrobiłem ale odpiszą nie wcześniej niż jutro. Do tej pory muszę zebrać jak najwięcej informacji na temat domen .es. Jedyne co mnie teraz ratuje to okres ochronny po wygaśnięciu domeny. Oczywiście jeżeli taki istnieje :)

W ogóle dziwne to wszystko, bo domena zarejestrowana na początku września 2006 więc powinna wygasnąć po 12 miesiącach, więc na początku września 2007. A przestałą funkcjonować dzisiaj, czyli prawie miesiąc później ;)

Pocieszam się jedynie tym, że na www.nic.es nadal figuruję jako abonent tej domeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne - to już zrobiłem ale odpiszą nie wcześniej niż jutro. Do tej pory muszę zebrać jak najwięcej informacji na temat domen .es. Jedyne co mnie teraz ratuje to okres ochronny po wygaśnięciu domeny. Oczywiście jeżeli taki istnieje ;)

W ogóle dziwne to wszystko, bo domena zarejestrowana na początku września 2006 więc powinna wygasnąć po 12 miesiącach, więc na początku września 2007. A przestałą funkcjonować dzisiaj, czyli prawie miesiąc później ;)

Pocieszam się jedynie tym, że na www.nic.es nadal figuruję jako abonent tej domeny...

 

 

Standardowa procedura rejestratorów domen globalnych polega na blokadzie domeny w dniu wygasania. Najczęściej blokada domeny nałożona jest na okres miesiąca, w czasie którego jesteś jeszcze w stanie opłacić domenę i przedłużyć na kolejny rok. W czasie tego miesiąca większość rejestratorów dokonuje zamiany DNS na własne i kierowanie domeny na własne reklamy.

 

Po miesiącu od blokowania domeny + losowym okresie (najczęściej do 14 dni) domena powinna wrócić do puli domen wolnych. Jednak zdarza się, że rejestrator globalny przedłuża domenę dla siebie jeśli jest wartościowa. W tym okresie można się jeszcze kontaktować z niw w celu odzyskania domeny, jednak cena, z wiadomych przyczyn, może okazać się znacznie wyższa od standardowego terminowego przedłużenia.

 

Nie podałeś nazwy domeny, dlatego ciężko powiedzieć na jakim etapie znajduje się w tej chwili Twoja domena. No i oczywiście polecam na dobry początek kontakt z rejestratorem domeny, a później w razie potrzeby z rejestratorem globalnym.

 

--

Tani hosting

Rejestracja domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×