Skocz do zawartości
kag

Teoria Względności Hostingu

Polecane posty

Po przejrzeniu ofert hostingu współdzielonego doszedłem do takiej refleksji...

 

Dlaczego porządny hosting kosztuje 300 zł/rok, a tandetny hosting (np. szczycący się uptime powyżej 97%) -- 10 zł/rok? Przy czym część z tandetnych firm nie upada, albo wręcz ma się świetnie pomimo tak niskich cen?

 

Otóż, im gorsza jakość usług, tym większy overselling! A gdy któraś z tanich firm poprawia jakość usług, natychmiast bankrutuje, bo wzrastają koszty!

 

Czy to nie zabawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zabawne, to jest nietrafione <_<

 

Jak porównujesz to podaj parametry kont. Porządny hosting może też kosztować mniej. Patrz proste.pl marka iq.pl i masz już konta za 59zł.

 

A overselling stosują nawet największe firmy, również w pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrz proste.pl marka iq.pl i masz już konta za 59zł.

 

Nie wytyczałem żadnych linii od linijki, więc nie przejmę się tym przykładem.

 

Tak na marginesie, osobiście nie znoszę iq.pl:

- w przypadku błędów w konfiguracji przekierowują ruch na ich stronę główną, i to nie tak po prostu, tylko z nagłówkiem HTTP 301 (!!!)

- support niekompetentny i powolny, infolinia na innym kontynencie niż admini

- traktują klientów jak idiotów

- konfiguracja przez panel jest u nich "mientka", czasami zmiany są widoczne dopiero po 24 h

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na marginesie, osobiście nie znoszę iq.pl:

- w przypadku błędów w konfiguracji przekierowują ruch na ich stronę główną, i to nie tak po prostu, tylko z nagłówkiem HTTP 301 (!!!)

- support niekompetentny i powolny, infolinia na innym kontynencie niż admini

- traktują klientów jak idiotów

- konfiguracja przez panel jest u nich "mientka", czasami zmiany są widoczne dopiero po 24 h

Witam serdecznie,

 

w końcu coś konkretnego o IQ.pl,

od jakiegoś czasu mam na oku tą firmę.

 

Jednak to co napisałeś daje mi mocny argument na minus (niestety <_<).

 

Pozdrawiam i dzięki!

 

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo bym łączył overselling z niską jakością usług. Raczej zaniskie ceny mogą być przyczyną. Overselling i ceny na poziomie to lepsza kombinacja od oversellingu na kontach za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz sie bawic w wymyslanie regulek to ja dorzuce jeszcze jedna zmienna - profil klienta. Dla jednej grupy klientow poziom rentownosci jest wyzszy, dla innych nizszy. IMO nie mozna uogolniac w oderwaniu od tego czynnika.

 

Stad tez biora sie roznice, dla ktorych jeden hosting lowcost jest rentowny i/lub trzyma poziom, a drugi nie. Kolejna - nie mniej wazna - przyczyna takich roznic to efekt skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Fajnie byłoby pracować na jakichś przykładach. Bo co innego firmy, które prowadzone są przez osoby bardzo młode, a co innego przez normalne firmy. Jakby przeliczyć ilość czasu jakie Ci "młodzi" przeznaczają to się okazuje, że dokładają do interesu albo zarabiają 3zł/h tylko ze względu na brak kosztów utrzymują się nadal.

 

Oczywiście są normalne firmy z tanim hostingiem i radzą sobie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zacznę od końca..

Pierwsze słyszę i dziwne dla mnie jest, że ktoś ma takie opinie o IQ... no cóż, ja dawno nie pisałem do IQ z prośbą o jakąś pomoc, ale wątpię, by nagle pogorszyła się jakość ich usług.. a co do uważania za idiotę, to może w tym przypadku mają rację? A zmiany po 24h to pewnie dla dzieci neostrady niezrozumiała i niewyobrażalna sytuacja.. choć w sumie.. jeśli macie korzystać z IQ, to już wolę, by takich userów na IQ nie było.. szkoda hosta.

 

... ten wątek też, według mnie, jest po prostu obrazem twojego niedoinformowania i nieumiejętności analizowania praw rządzących tym światem (jest to pytanie typu "mamusiu, a czemu...?").. jeśli nie widzisz o co w tym wszystkim chodzi (czemu jedne jeansy są po 50zł, a inne po 300zł - i setki, tysiące takich przykładów), to ja podpowiem tak: to nie jest forum, na którym będziemy ci tłumaczyć o co chodzi - możesz ewentualnie sam poczytać to, co już jest i dojść do swoich wniosków.. za dużo tego już przewałkowaliśmy, wystarczy poczytać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, sama esencja jakości ;)

 

W przciwieństwie do ludzi piszących w tym temacie nie miałem nigdy problemów z kontem na avx. Nie wiem, czy im wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Nie wytyczałem żadnych linii od linijki, więc nie przejmę się tym przykładem.

 

Tak na marginesie, osobiście nie znoszę iq.pl:

- w przypadku błędów w konfiguracji przekierowują ruch na ich stronę główną, i to nie tak po prostu, tylko z nagłówkiem HTTP 301 (!!!)

- support niekompetentny i powolny, infolinia na innym kontynencie niż admini

- traktują klientów jak idiotów

- konfiguracja przez panel jest u nich "mientka", czasami zmiany są widoczne dopiero po 24 h

 

Ustosunkuje sie do tej wypowiedzi:

1) Skoro ma Pan bledna konfiguracje to dlaczego obarcza Pan nas wina za taka sytyuacje ? Moza sobie uruchomic wildcard'a i problem znika.

2) Faktycznie klienci maja dostep do administratorow tylko w wyjatkowych przypadkach. Takie rozwiazanie sie sprawdza i jest powszechnie stosowane. Nie wyobrazm sobie aby adminstrtorzy zamiast dbac o jakosc uslug wisieli na telefonch.

3) Co do traktowania klientow jak idiotow: klienci sa rozni i maja rozna wiedze. Staramy sie aby poziom odpowiedzi umozliwial im zrozumeinie.

4) Zmiana konfiguracji zwiazana ze zmaina wpisow w DNS nie bedzie widoczna od reki i czasem trwa nawet dluzej niz wspomniane 24h. Pozostale zmiany wchodza w zycie natychmiast lub w ciagu max 1h od ich wprowadzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

Tak na marginesie, osobiście nie znoszę iq.pl:

- w przypadku błędów w konfiguracji przekierowują ruch na ich stronę główną, i to nie tak po prostu, tylko z nagłówkiem HTTP 301 (!!!)

- support niekompetentny i powolny, infolinia na innym kontynencie niż admini

- traktują klientów jak idiotów

- konfiguracja przez panel jest u nich "mientka", czasami zmiany są widoczne dopiero po 24 h

...

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz? Poczytaj chocby na tym forum opinie o IQ.pl.

Bede musial niestety Ciebie zmartwic, gdyz IQ.pl to jeden z najlepszym hostingow w Polsce.

 

 

 

w końcu coś konkretnego o IQ.pl,

od jakiegoś czasu mam na oku tą firmę.

Jednak to co napisałeś daje mi mocny argument na minus (niestety :)).

Zadne konkrety, tylko marna prowokacja.

Bierz IQ.pl w ciemno. Polecam ja, jak i wiele osob na tym forum.

 

 

Zacznę od końca..

Pierwsze słyszę i dziwne dla mnie jest, że ktoś ma takie opinie o IQ... no cóż, ja dawno nie pisałem do IQ z prośbą o jakąś pomoc, ale wątpię, by nagle pogorszyła się jakość ich usług.. a co do uważania za idiotę, to może w tym przypadku mają rację? A zmiany po 24h to pewnie dla dzieci neostrady niezrozumiała i niewyobrażalna sytuacja.. choć w sumie.. jeśli macie korzystać z IQ, to już wolę, by takich userów na IQ nie było.. szkoda hosta.

 

... ten wątek też, według mnie, jest po prostu obrazem twojego niedoinformowania i nieumiejętności analizowania praw rządzących tym światem (jest to pytanie typu "mamusiu, a czemu...?").. jeśli nie widzisz o co w tym wszystkim chodzi (czemu jedne jeansy są po 50zł, a inne po 300zł - i setki, tysiące takich przykładów), to ja podpowiem tak: to nie jest forum, na którym będziemy ci tłumaczyć o co chodzi - możesz ewentualnie sam poczytać to, co już jest i dojść do swoich wniosków.. za dużo tego już przewałkowaliśmy, wystarczy poczytać..

Sponsi zgadzam sie z Toba w 100%, niech Kag lepiej poczyta to forum, ale ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć
4) Zmiana konfiguracji zwiazana ze zmaina wpisow w DNS nie bedzie widoczna od reki i czasem trwa nawet dluzej niz wspomniane 24h. Pozostale zmiany wchodza w zycie natychmiast lub w ciagu max 1h od ich wprowadzenia.

 

Pozdrawiam

Na prawie każdym hostingu tak jest ze zabawa w DNS trwa do 24 godzin lub dłużej więc nie wiem co w tym dziwnego...

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ma Pan bledna konfiguracje to dlaczego obarcza Pan nas wina za taka sytyuacje ? Moza sobie uruchomic wildcard'a i problem znika.

 

Nie mogę się z tym zgodzić, bo w przypadku złej konfiguracji strona powinna "co najwyżej" nie działać. Weźmy taką sytuację: przełączam domenę na wasz serwer u rejestratora, konfiguruję ją na waszych DNS-ach i idę do domu... wracam następnego dnia i widzę, że zrobiłem błąd w konfiguracji. Przez cały ten czas ruch był przekierowany na waszą stronę. Wpisuję w google frazę, na którą jest wypozycjonowana dana strona, i co widzę?... za duże ryzyko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ma wchodzić w takim razie?

dobre pytanie... moze pajacyk.pl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Skoro ma Pan bledna konfiguracje to dlaczego obarcza Pan nas wina za taka sytyuacje ? Moza sobie uruchomic wildcard'a i problem znika.

Wyświetlanie własnej strony głównej zamiast komunikatu błędu to raczej dość dziwna praktyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyświetlanie własnej strony głównej zamiast komunikatu błędu to raczej dość dziwna praktyka...

 

Dobrze, a jaki komunikat bledu ma sie pokazywac w sytuacji kiedy sa roznice w konfiguracji IP dla serwera WWW i wpisach w DNS dla tej samej domeny ? Jak widac dostep do konfiguracji DNS moze powodowac problemy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech już by sobie wchodziło, ale 301 to po prostu zbrodnia:

 

10.3.2 301 Moved Permanently

 

The requested resource has been assigned a new permanent URI and any future references to this resource SHOULD use one of the returned URIs. Clients with link editing capabilities ought to automatically re-link references to the Request-URI to one or more of the new references returned by the server, where possible. This response is cacheable unless indicated otherwise.

 

The new permanent URI SHOULD be given by the Location field in the response. Unless the request method was HEAD, the entity of the response SHOULD contain a short hypertext note with a hyperlink to the new URI(s).

 

If the 301 status code is received in response to a request other than GET or HEAD, the user agent MUST NOT automatically redirect the request unless it can be confirmed by the user, since this might change the conditions under which the request was issued.

 

Note: When automatically redirecting a POST request after

receiving a 301 status code, some existing HTTP/1.0 user agents

will erroneously change it into a GET request.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×