Skocz do zawartości
TheBlood

Kimsufi (dedyk, Ovh) Czy Vpowerserver30 (vps, Xxlweb)

Polecane posty

Witam,

 

Co będzie lepszym rozwiązaniem pod względem cena/jakość?

 

Kimsufi (dedyk, ovh):

 

http://www.ovh.pl/produkty/kimsufi.xml

 

czy vPowerServer30 (vps, xxlweb):

 

http://xxl-web.eu/vpshosting/index.html

 

 

 

Kimsufi ma znacznie większy dysk i pewne procesor, jednak jedynie 256m ramu. Z kolei vps xxlweb dysponuje większą ilością ramu, ale duzo mniejszym dyskiem i zapewne mniejszą mocą obliczeniową procesora do wykorzystania. Ktory z tych serwerów będzie waszym zdaniem lepiej sprawdzał się pod linuxem ze zdalnym pulpitem i środowiskiem graficznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol! Grafika na serwer, ktoś Tu nie zna podstaw linuksa? :)

 

OVH ale jak chcesz tam coś stawiać to będzie brakowało ramu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

linux - lol. ( jak to zwykle z twoimi postami bywa )

 

a co do tematu , raczej wziąłbym jednak kimsufi bo jest po prostu pewniejszy, wiadomo czego się po nim spodziewać.

zgadza się - ma mniej ramu, jednak z drugiej strony sam zdalny pulpit i grafika nie powinna aż tyle potrzebować.

 

ale wszystko zależy od tego co dokładnie chcesz tam trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol! Grafika na serwer, ktoś Tu nie zna podstaw linuksa? :)

 

OVH ale jak chcesz tam coś stawiać to będzie brakowało ramu :]

 

Znam podstawy ale firefoxa bez gui nie odpalisz. W moim przypadku Firefox (lub tez inna, lzejsza przeglądarka z interfejsem graficznym - zna ktoś taką?). Z Firefoxem jakieś środowisko graficzne (xfce? A może istnieje jeszcze cos lzejszego...)

 

Poza tym wine. Nie bez znaczenia jest tez łącze - byłoby miło, gdyby pliki na serwer i z serwera ściągały się szybko, tak jak np to wygląda w ovh, gdzie transfery są doskonale i zanim się obejrzę, to już pakiety są ściągnięte :)

 

BOSS ciekawe serwery podałeś (90-120zl bodajze). Pozostaje tylko kwestia platnosci, bo nie za bardzo rozumiem niemiecki, a niekotrych słów nie ma w słowniku... Przyjmują platnosci od Polaków? Mozna placic kartą Inteligo? I na ile miesięcy podpisuje się umowę? Platnosci comiesięczne?

 

BTW Co do przeglądarek - kazehakase przyjemnie sie prezentuje i ponoc jest lekka, chyba ją potestuje zamiast firefoxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjmują platnosci od Polaków?

SB, HE: tak

 

Mozna placic kartą Inteligo?

SB, HE: tak, o ile jest to karta wypukła.

 

I na ile miesięcy podpisuje się umowę?

HE: 1mc lub 12mc

SB: 12 mc

 

Platnosci comiesięczne?

HE, SB: w obu przypadkach tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypukła tzn? Mam Inteligo Visa Electron z sercem. Będzie dobra? Co do umowy - gdyby nie daj Boże zablokowali mi serwer w trakcie trwania umowy, to ja i tak będę musial nadal za niego placic, mimo ze z niego już nie korzystam tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TheBlood

 

256 ramu ci starczy w zupełności nawet na 20 aktyw. torków :> Wine + webgui wcale tak dużo ramu nie zabiera ... ;f Więcej idzie procka niż ramu :)

 

 

A działa może wam ovh.pl ?? Bo mi w ogóle nie odp :) Co do ovh.pl to szykuje mi się tam już 4 serwer tym razem Kimsufi :) :) a jeszcze ich nie ma nawet w ovh.fr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używaj http://www.google.com/translate_t i tłumacz de > ang i wtedy już z górki :)

 

Dzieki, wklepywalem słowa w ling.pl (swoja drogą polecam, b.dobry slownik online) i wielu mi nie tlumaczyło, stąd taka była moja wypowiedz a nie inna :)

 

256 ramu ci starczy w zupełności nawet na 20 aktyw. torków :> Wine + webgui wcale tak dużo ramu nie zabiera ... ;f Więcej idzie procka niż ramu wink.gif

 

Hehe, wiem wiem, że takie uslugi jak torrent nie zajmują duzo pamięci, ale to nie torrenta chce uzywac na tym serwerze. Najbardziej martwi mnie ilosc mocy pod srodowisko graficzne. Np przy xfce na 3 aktywnych pulpitach potrafiło zeżreć nawet 500MB ram... To normalne?

 

 

Wygląda na to, ze bez karty mbanku ani rusz (mam na mysli bezpieczenstwo). Choć chyba takie szanowane serwerownie jak HE nie powinny pobierac z karty więcej niz powinny, nie? Zresztą opinie w tym temacie są podzielone - jedni twierdzą, że Inteligo nie pojdzie, inni twierdzą, że tak. Mam taki mętlik w głowie, że hoho! Chyba najlepszym wyjsciem bedzie testowanie na wlasnej skorze...

 

A działa może wam ovh.pl ?? Bo mi w ogóle nie odp

 

Działa, działa.

 

Wpisz w konsoli Windows:

 

ipconfig /flushdns

 

i powinno ci sie juz ladowac bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, wiem wiem, że takie uslugi jak torrent nie zajmują duzo pamięci, ale to nie torrenta chce uzywac na tym serwerze. Najbardziej martwi mnie ilosc mocy pod srodowisko graficzne. Np przy xfce na 3 aktywnych pulpitach potrafiło zeżreć nawet 500MB ram... To normalne?

 

Raczej nie :) To zależy jeszcze co na nich robisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi się wydaje że tę kartę Inteligo powinno akceptować. Mam identyczną, również z sercem i jeszcze w żadnej płątności mi jej nie odrzuciło (jest traktowana przez systemy jako właśnie wypukła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie to proszę o ostateczne doradzenie, ktora z nieniejszych propozycji waszym zdaniem będzie najlepsza pod względem:

-mocy obliczeniowej

-przepustowosci łącza

 

Dedyki:

http://www.ovh.pl/produkty/kimsufi.xml

https://www.serverbasar.de/rootserver_1118.html

 

Vpsy:

http://xxl-web.eu/vpshosting/index.html

http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL

 

 

Nie ukrywam, że zalezy mi na wlasnym dedyku, gdzie jestem wlasnym panem i nie muszę się obawiac, ze ktoś mi zajedzie dysk, czy zje moc procesora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dedyk to ovh (ze względu na jakość obsługi i opcje dodatkowe, ale ten RAM to porażka), jak VPS to WYŁĄCZNIE he, xxl-web to jakaś pomyłka, porównaj parametry xxl a he, no nie wspominając o jakości serwerowni w he :)

 

Ale zadaj sobie pytanie (ktoś mi już raz tak napisał) jeśli chodzi o VPS vs. Dedyk:

 

Czy chcesz mieć tylko kawałek tortu, czy całego sucharka dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, czy można takie porównanie zastosować :)

 

Zobacz na platformy w kei.pl - serwery takie same jakiego Ty masz kompa, więc rewelacji nie ma w tym "kawałku torta" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem wgrać swój system?? :) W HE można zainstalować praktycznie dowolny system.

 

Jak chcesz to mogę wrzucić opis instalacji Ubuntu 6.06 LTS w absolutnie minimalnej wersji(właśnie z forum HE) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jeżeli masz pewność że ten dedyk będzie Ci potrzebny to weź w serverbasar - bardziej się opłaca.

 

Co do firefoksa pod linuksem ( przynajmiej pod ubuntu i debianem ) potrafi zajechać nawet do 200MB ramu więc się dużo po nim nie spodziewaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj, jeżeli masz pewność że ten dedyk będzie Ci potrzebny to weź w serverbasar - bardziej się opłaca.

 

Co do firefoksa pod linuksem ( przynajmiej pod ubuntu i debianem ) potrafi zajechać nawet do 200MB ramu więc się dużo po nim nie spodziewaj.

 

Mój FF pod windowsem XP podczas mojej pracy obecnie zajmuje sobie 220MB :) Pod linuxem nie sprawdzałem, ale niewykluczone, że podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech na HE jest do wyboru tylko Debian i Suse :/ Czyli desantuję na ovh...

 

Na Kimi bardzo długo się czeka:/

Tak informuje jakbyś jeszcze nie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×