Skocz do zawartości
Kamil01

Początki Z Debianem

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Kilka dni temu na moim domowym komputerze zainstalowałem sobie najnowszego debiana etch 4. Radiówke i inne rzeczy już sobie skonfigurowałem lecz mam "problem" z jedną drobnostką a mianowicie wielkością ikon na pulpicie. Czy jest mozliwość ustalenia ze wszystkie ikony maja miec taki rozmiar i inne wieksze beda pomiejszane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KDE/Gnome ?

 

Kurcze - z wielu distro korzystałem, z kilku wersji Debiana i nie było tego problemu.

Pogrzeb w ustawieniach, to tam można wybrać jakiej wielkości ikony się chce. Ale dziwne to jest, że masz różnych wielkości. Możesz zamieścić screena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli KDE to > "Centrum sterowania" > Wygląd i motywy.

Możliwe, że będziesz musiał zainstalować dodatkowe pakiety z serii kde*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować słynną frazę:

"Linuksa w przeciwieństwie do Windowsa się naprawia, a nie reinstaluje..."

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak komputer nie służy Ci jako serwer, radziłbym stawiać na Debianie testing (obecny zwie się Lenny). Wersja stabilna szybko się starzeje, niby są backporty, ale na desktop idealny jest testing lub nawet unstable (ten akurat nie dla początkujących).

 

Poza tym instalacja z płyt systemu ze środowiskiem graficzny robi Ci na dysku niezłego muła z mnóstwem niepotrzebnych gadżetów. Jak chcesz gnome polecam zainstalować system bazowy z płyty netinstall (dostajesz sam podstawowy os i konsolę). Wtedy:

 

# apt-get install x-window-system gdm

# apt-get install gnome alsa-base alsa-utils gnome-audio

 

I masz ładnie okrojony, szybki i kompletny system (sam używam). :)

 

Potem można już tylko rzucić się w wir konfigurowania... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bobeq jakie to ma znaczenie w przypadku osoby która chce reinstalować system gdy coś w nim nabroi ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zaczynałem z pingwinem, to też nieraz "z przyzwyczajenia" reinstalowałem system, gdy coś z nim nabroiłem i nie potrafiłem naprawić samemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym ze nic w nim nie zrobie bo usunalem wszystkie pakiety, nawet te odpowiedzialne za neta przez co nie moge ich spowrotem zainstalowac dlatego ze mam debiana zainstalowanego z jednej plytki cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dopiero starujesz z linuxem to poleciłbym Ci ubuntu - taki bardziej user-friendly debian :)

 

 

Hmmmm, albo jak kto woli może byc jeszcze Mint który właśnie bazuje na łubudubuntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer na linux-ie i tam sobie nawet bardzo dobrze radze :) Na domowym komputerze miałem już suse, mandrive, ubuntu noi debiana więc jakies początki z linuxem mam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.debian.org/distrib/packages

 

Tu możesz zassać potrzebne pakiety. Potem wypalasz je na płytce, montujesz ją w systemie, i możesz je instalować na 2 sposoby:

-) # dpkg -i nazwa_pakietu (intalacja pojedynczo)

-) skopiować do /var/cache/apt/archives, potem # apt-get update, a następnie # apt-get install cośtam (instalacja z zależnościami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×