Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Wiki Webhostingtalk.pl

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Edycję i tworzenie stron można robić jako gość, nie trzeba się rejestrować. Z mailem poszukam co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycję i tworzenie stron można robić jako gość, nie trzeba się rejestrować. Z mailem poszukam co jest nie tak

 

Czy aby napewno można dodawać nowe tematy nie będąc zalogoanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Czy aby napewno można dodawać nowe tematy nie będąc zalogoanym?

 

Po pierwsze dodałem Cię do grupy zarejestrowanych.

 

Czy można dodawać - tak, ale najłatwiej w stylu wiki. Na głównej zrobiłem nowy odnośnik pisząc ((test Gamsiu)) i po zatwierdzeniu pod znakiem zapytania można stworzyć nową stronę.

 

Czyli aby stworzyć nową stronę najlepiej stworzyć odnośnik na stronie już istniejącej. Ma to wiele plusów, przede wszystkim wszystko staje się spójne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jakie były kryteria.... chyba bardzo subiektywne. mediawiki doprowadzała mnie do szału zaczynając od instalacji przez konfigurację, aż po używanie. Tikiwiki działa bez problemów, a ma napchane tyle dodatkowych modułów, że można to wykorzystać (jak będzie potrzeba). Wygląd oparty na smarty to też plus, zmiana wyglądu w mediawiki mnie dobijała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ale czego się tutaj uczyć?

 

link wewnętrzny robi się używając nawiasów zwykłych okrągłych. Zewnętrzne w kwadratowych. To chyba nie jakaś duża różnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dałoby się. Do końca tygodnia muszę oddać inżynierkę więc w tym tygodniu może się to nie udać.

 

Po prostu trzeba zaimplementować serwer LDAP, przenieść użytkowników i połączyć forum i wiki.

Ze względu na to, że nigdy tego nie robiłem może to potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartek a może tak nad forum posiedzisz :)? Możliwość rozbudowania funkcjonalności skryptu chyba nie została wyczerpana.

 

Przydałby się update do nowej wersji i może jakieś modyfikacje / umilacze. Wiem wiem, to nie jest forum dla pokemonów ale trochę wygody i "blink-a" nie zaszkodzi :)

 

//

 

A wracacją do kwestii wiki, to wg mnie pomysł z tym obecnym skryptem jest nietrafiony, lepiej się już pomęczyć ale postawić porządnie na mediawiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Bartek a może tak nad forum posiedzisz :)? Możliwość rozbudowania funkcjonalności skryptu chyba nie została wyczerpana.

Co masz na myśli ?

Przydałby się update do nowej wersji i może jakieś modyfikacje / umilacze. Wiem wiem, to nie jest forum dla pokemonów ale trochę wygody i "blink-a" nie zaszkodzi :)

Forum jest w najnowszej wersji, nad blinkiem pomyślę. Co do funkcji dalej nie wiem co masz na myśli.

//

 

A wracacją do kwestii wiki, to wg mnie pomysł z tym obecnym skryptem jest nietrafiony, lepiej się już pomęczyć ale postawić porządnie na mediawiki.

Chyba tylko po to, żeby czuć się bardziej znajomo, bo innego powodu nie znam. Po prostu mediawiki jest cienka, sprawdza się w wikipedii bo nic w niej nie ma i w ten sposób robi to co ma być zrobione (dodaj, zmień, zatwierdź, przywróć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie wiedziałem że mamy najnowszą wersję :)

 

Co do większej funkcjonalności to chodziło mi o modyfikacje typu reputacja, tabela z ostatnimi tematami na forum, przyjazne linki i inne:

http://mods.invisionize.com/db/index.php/c/227

Nie mówię, żeby z forum zrobić choinkę ale kilka modyfikacji by się pewnie znalazło co by umiliło życie :)

 

Może media wiki jest cienka ale ma wspólny wygląda dla różnych projektów przez co "lepiej się kojarzy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dobra, namówiliście mnie.

 

Mamy mediawiki zintegrowaną z forum. Integracja jest ograniczona (jeśli będzie potrzeba będzie pełna integracja = trzeba zapłacić) ale można się zalogować na wiki loginem i hasłem z forum.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można dodawać informacje?

Wiki WHT ma polegać na opisach firm, czy dotyczy wszystkich działów forum i np. tutorial z rootforum też się nadaje?

Na koniec muszę przyznać, że o ile ludzie nauczą sie z niej korzystać to jest to bardzo dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Co będzie na wiki zależy tylko od Was, chętnie pomogę to ułożyć ale może tam być dosłownie wszystko.

 

Jak pisać najlepiej zapoznać się z http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wst%C4%99p/2

 

Ale w uproszczeniu, klikasz edytuj i wpisujesz [[nowa strona]] i klikasz podgląd. Właśnie stworzyłeś link, teraz jeśli nie ma takiej strony to po kliknięciu będzie można ją edytować. Cała filozofia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to ktos sobie tam jaja robi. Nie chce byc sceptykiem, ale Wikipedia ma caly sztab ludzi, ktorzy dbaja o przeciwdzialanie cyberwandalizmowi. Kto bedzie tego pilnowal u nas? ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Czemu jaja? Nie pasuje można edytować, jeśli będzie potrzeba będą linki nofollow i nie przyda się do pozycjonowania. Przywracać można poprzednie wersje stron.

Porządek będzie zachowany, spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet prosty system. Dwa kliknięcia i już wszystko wróciło do normy ;). Tylko jak znajdzie się paru i każdy co chwila będzie zmieniał na swoją wersję to może być ciekawie...

 

EDIT: proponuje zablokować możliwość edycji dla gości, bo wtedy przynajmniej sie dowiemy co to za user szaleje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyłem sobie teraz stronę tylko do edycji przez admina i powinno byc ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Zabezpieczyłem sobie teraz stronę tylko do edycji przez admina i powinno byc ok ;)

Nie na tym polega zabawa, żeby każda stronę blokować. Wandalizm będzie tępiony ale blokowanie to nie jest rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie na tym polega zabawa, żeby każda stronę blokować. Wandalizm będzie tępiony ale blokowanie to nie jest rozwiązanie.

 

Blokady tych stron akurat są przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×