Skocz do zawartości
MasterNETpl

[nask] Kolejne Zmiany...

Polecane posty

[...]decyzją NASK uległ skróceniu czas trwania stanu BLOCKED (następującego po dacie ekspiracji-wygasniecia domeny, jeśli nie została ona odnowiona) z aktualnych 30 na 15 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie dziwić, od kiedy pamiętam to nask pracował tak aby utrudnić życie większości klientów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomości, NASK przywrócił opcję wyświetlania w zapytaniach opcji "data utworzenia domeny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości,

 

@Cal czemu to jest zła wiadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując nieco od głónego tematu wątku. NASK ze swojego skrótu już dawno powinien wywalić literki N (jak naukowa) i A (jak akademicka). Ta firma po prostu powinna nazywać się Sieć Komputerowa lub też Polski Zarządca Domen.

W każdym razie uczelnie wyższe już od dawna mają własną sieć ATMową kompletnie nic nie mającą wspólnego z naskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia... już widzę jak zmieniają swoją nazwę...

niedoczekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja dodam swoje trzy grosze ;]

 

Powiem tak dla osób zajmujących się przechwytywaniem domen jest to dobra wiadomość - zawsze przydaje się data utworzenia domeny choć czas wygaśnięcia może różnić się o parę miesięcy ;]

 

Po za tym spadek opcji na domenę też jest dobrą wiadomością dla łapaczy domen - nie trzeba ich rejestrować - wystarczy walnąć opcję i basta :

 

Lecz z drugiej strony współczuje partnerom nask i osobą ze słabą pamięcią ;)

 

Dla mnie te informacje nie są złe, bo nie jestem partnerem nask i pamięć mam jeszcze dobrą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto wspomnieć:

 

cyt z dns.pl:

Od lutego do końca marca br. informacje w bazie whois NASK uległy znaczącemu rozszerzeniu. Pełen opis wszystkich zmian opublikowany jest w WHOIS_opis_zmian.pdf

W końcu możemy whois'ować domenki z konsoli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×