Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FreaKyGuy

Invision Power Board Vs Vbulletin

Polecane posty

Witam,

 

Wiem ze powstalo juz wiele tematow traktujacych o oprogramowaniu for dyskusyjnych. Jednak podawane tam informacje dotycza wielu skryptow, lub tez informacje te sa "outdated".

 

Chcialbym dowiedziec sie, jakie macie opinie tylko i wylacznie na temat tych dwoch skryptow. Najbardziej zalezaloby mi na opiniach zawierajacych informacje dotyczace konfiguracji i instalacji nowych modyfikacji/templatek, jak i oczywiscie "ogolnego wrazenia". ;)

 

Za wszelkie informacje dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie vB. Jest lepiej zrobione i jest o wiele mniej zasobożerne od ipb.

 

Ma więcej opcji "user friendly", szczególnie dla nowych forumowiczów jest to skrypt łatwiejszy i zawierający więcej przydatnych opcji (np. nieczytane tematy a nie jak w ipb tylko takie od ostatniej wizyty).

 

Subiektywnie, wg mnie, jest też to łatwiejszy skrypt w zarządzaniu od strony administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś vB nigdy nie "podchodzilo" tak jesli chodzi o wrazenia wizualne, jak i system nawigacji etc. Od kilku lat mamy na nhl.com.pl IPB i jakos nie wyobrazam juz sobie lepszego forum ;) Z czasem po prostu korzystanie i administracja IPB stały się tak naturalne i przyjemne, ze to aż miłe. Zapewne osoby majace kilkuletnie doswiadczenie w pracy z vB moga powiedziec to samo, ale to tylko dowodzi tego, ze obydwie aplikacje zasluguja na slowa uznania.

 

Moja rada - posadz to, posadz tamto, porownaj i kup to, ktore bardziej Ci odpowiada. Ja sklanialbym sie ku IPB, ale moja sugestywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ale to przecież tworzy się kolejny temat rzeka, dwa skrypty są na wysokim poziomie i tego trzeba się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vb jest około 2 razy szybszy od ipb. Wnioski wyciągnięte po obserwacji kilku for. Sam używam vb - ipb jakoś mniej solidny mi się wydaje - jakby sie miał rozpadać zaraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×