Skocz do zawartości
ednet

Szybkosc Działania Robota Z Google

Polecane posty

Witam

Mam dość dużo sklepów i katalogów opartych o własne oprogramowanie. Duża część z tych sklepów ma bardzo niską odwiedzalność więc dla serwera nie stanowi to obciążenia. Jednak jeśli robot jakiejś wyszukiwarki indeksuje zawartosc sklepu to powoduje to dość duży w stosunkowo krótkim czasie.

 

Z jakimi przerwami robot indeksuje poszczególne podstrony?

Czy są to wartości rzędu 1-2 sekundy czy większe?

 

Pozornie tematyka postu nie związana z tym forum, jednak mam na myśli obciążenie serwera jeśli trafi się kika indeksowań w tym samym czasie.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak jeśli robot jakiejś wyszukiwarki indeksuje zawartosc sklepu to powoduje to dość duży w stosunkowo krótkim czasie.

Ed

 

 

Można zastosować opóźnianie działania robotów poprzez polecenie np. sleep(20), napewno wpłynie to na zmniejszenie obciążenia serwera. Ale wszystko zależy od tego, co dla Ciebie jest priorytetem, jeśli obciążenie to nie za dobrze wyjdziesz z pozycjonowaniem, i odwrotnie.

 

Można blokować, spowalniać różne niechciane roboty, o tym na innych forach znajdziesz wiele informacji, ale nie polecałbym "przeszkadzać" robotowi Google, lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w wyższe procentowe obciążenie serwera lub zmianę usługodawcy hostingowego.

 

 

--

Tanie serwery

Rejestracja domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Hoste.pl - zależy co dla Ciebie jest ważniejsze. A i tak najlepszym rozwiązaniem będzie nie blokować robaka, tylko zainwestować w lepszy sprzęt.

 

Weź pod uwagę także to, że mogą się zdażyć takie dni, że Google zechce przeindeksować każdą Twoją podstonę, która już ma w pamięci - wtedy to dopiero daje się we znaki, jak w ciągu 1-3 dni ponad 50% transferu zejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh

a to w meta mozna mu napisac ile ma siedziec?

nie czytalem ostatnich nowosci ale kiedys sie pisalo co ile ma wpadac tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kieeedyś czytałem google nie patrzy na interval odwiedzin robota w meta tagach.

Pobaw się narzędziami na koncie google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@morom - mi chodziło o to, że google może i siedzieć miesiąc, ale sobie "pyka" tak po jednej stornie, a może się zdarzyć tak, że w 3 dni ostro zacznie przeszukiwać stronę :) wtedy to transfer schodzi jak basenie z którego spuścimy wodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siedze troche w SEO i nie musisz mi tego powtarzac

mialem przypadki ze google mi trzymalo sesje przez 2 tygodnie

normalnie jak load mi w nocy schodzi prawie do 0 to przez boty byl na poziomie 3...

dopiero po (oczywiscie tylko na 1 dzien zeby sie odczepil) zbanowaniu (w szczycie ciezko bylo :/) load spadl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są znacznie bardziej obciążające roboty (wynalazki) które dorwą się do strony zwłaszcza z włączonym wildcardem.

Wystarczy tylko logi przeglądać co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Najlepiej to w robots.txt zablokować roboty msn i yahoo. Oczywiście można zablokować całą resztę, baidu też się udziela. Z mojego doświadczenia yahoo obciąża najbardziej bo robi "naloty" i jednocześnie pobiera ogromną ilość podstron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak i również różnego typu wynalazki typu roboty: Azerus, Notate, Cazoodlebot, Twister, Watchmouse, holmes, VisBot, Feedster i masę innych gniotów które na prawdę potrafią zabrać sobie odpowiednią ilość transferu jak i samego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Adrianie z małym wyjątkiem: "holmes" jest to silnik używany przez Onet.pl więc holmes - OnetSzukaj radzę zostawić w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×