Skocz do zawartości
mag

Porównanie: Panel Netart-u - Da - Plesk - Cpanel

Polecane posty

Jeśli znacie / pracujecie na kilku panelach proszę o porównanie

Który jest na tyle godny polecenia aby go używać (w stosunku do panelu autorstwa netart)

Proszę o opinie gdyż korzystam tylko z serwerów netart i terasz chce/musze przenmieśc na jakiegoś dedykalub VPS i nie wiem który warto wybrać

Potrzebna funkconalnośc dla administracji jak i dla userów-adminów (aby we własnych domenach mogli kontami administrować)

 

Z góry dziekuje za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

myślę, że jest zbyt wiele różnic między tymi panelami, aby można było je jakoś sensownie ocenić między sobą i porównać... poza tym wchodzą też osobiste upodobania, a tego się już na pewno nie da porównać : )

osobiście najlepiej pasuje mi DA.. poza tym jest na tyle standardowy, że ewentualna migracja do innego ISP nie stwarzałaby takich problemów, jak np. z NetArtu - > do innej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, migracja zawsze jest trudna ... bo trzeba sie przyzwyczaić, ale funkcjonalność można chyba jakoś porównać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używaj DA i ze względu na funkcjonalność i ze względu na elastyczność.

 

Chodzi o to aby końcowo być niezależnym od firmy. Masz panel DA i możesz go mieć na dowolnej, kolejnej maszynie. Autorskie to zawsze problem, szczególnie jak masz zaawansowane projekty, pełno baz i subkont a chcesz migrować na nowy serwer.

 

cPanel jest przeładowany jak choinka i tak nadpisywany przez kolejne wersje, że w sumie nie wiadomo co się następnie sypnie.

 

Plesk ma ograniczenia domen i trochę dziwną dla mnie politykę konto=domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na funkcjonalności także dla użytkowanika, tak aby mógł swoją domeną administrować (edycja kont e-mail w domenie, bazy mysql, itp. oczywiście w ramach przydzielonych limitów). Funkconalność może być podstawowa - nie musi być z bajerami.

 

Chce też zainstalować sitebuilder-a (swsoft) - chyba że polecalibyście coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wyjdzie połaczenie DA+sitebuilder?

SB ma własny engine w PHP zakodowany przy pomocy Ioncube Encoder'a,

instaluje się jako kolejny vhost w Apachu,

więc teoretycznie nie powinno być problemów,

ale trzeba to sprawdzić empirycznie - SWSoft robi jakieś takie dziwne produkty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale trzeba to sprawdzić empirycznie - SWSoft robi jakieś takie dziwne produkty. ;)

 

No tak tylko jak wybule $200 za sitebuldera i bedzi coś nie tak:((((

 

Może wypowie sie ktoś, kto używa...

 

BOSS: a o co chodzi z: "Plesk ma ograniczenia domen i trochę dziwną dla mnie politykę konto=domena"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mag a znasz w ogóle zasadę działania PLESK'a czy nie?

Jeżeli nie to po prostu się osobiście zapoznaj z jego działaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko jak wybule $200 za sitebuldera i bedzi coś nie tak:((((

 

Może wypowie sie ktoś, kto używa...

 

BOSS: a o co chodzi z: "Plesk ma ograniczenia domen i trochę dziwną dla mnie politykę konto=domena"?

Plesk ma licencjonowanie oparte na ilości domen w pakiecie. A jeśli chodzi o konta to każda podpięta domena = nowe subkonto w systemie.

 

No i jeszcze denerwujący fakt zliczania logów na konto użytkownika :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam konto w netart i korzystam z ich panelu. Miałem doświadczenie także z cPanel i Plesk. Przez krótki czas miałem przyjemność pracowania na DA. Panel Administracyjny w NetArt może i jest fajny ale ubogi i mi osobiście się on nie podoba. cPanel jest fajny bo ma cool grafike i wypasione ikonki. Funkcje też ma moim zdaniem fajne tylko ze jest dosyć wymagający i drogi. Jednakże moje wrażenia z cPanel są pozytywne. Plesku nikomu nie polecam. Dziwny sam w sobie trudno się połapać co i jak. Wygląda jak dwa panele w jednym...DA - To moge polecić. Jest dobry, przejrzysty i nie odbija mu co się zdarza czasami cPanelowi. Mi osobiście bardzo się podoba panel Insane.pl :) Prosty i przyjemny w obsłudze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×