Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
(A)rturo

Wybor Konta Reseller

Polecane posty

Przepraszam ze tak post za postem ale znalazlem chwile na fora :)

 

Szukam konta Reseller wymagania niewielkie:

-ok 10gb pojemnosci [z mozliwoscia dokupienia]

-ok 50-100GB traficu [z mozliwoscia dokupienia]

-i reszte wiadomo ftp/mysql/php...

 

Wazne aby serwer dzialal super szybko i malo awaryjny wiec na 99% w Polsce.

Znalazlem oferte Sisco ale niestety maja dwie wady:

-sa ciut za drodzy

-i nie maja takiego pakietu jak chce

 

Duzy plus ze jest to firma sprawdzona oraz serwery w Polsce jak sie nie myle. Na takiej firmie wlasnie mi zależy.

Hostuje sporo klientow - male firmy po roznych hostingach: kei.pl home.pl iq.pl nazwa.pl itd.. i znudzilo mi sie juz szukanie loginow itd.

Chce miec wszystko w jednym miejscu

 

Co jeszcze oprocz sisco jest warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo. Zastanawiałem się nad:

 

1. Mega Sisco - za drogo wychodziło i jak ja o tym myślałem to mieli dopiero jedną maszynę ze starym php i mysql. Teraz mają już drugą z nowymi i pewnie będą dalsze :)

 

2. Hostings.pl - za włączony overselling życzą sobie +60% do pakietu :/ a ceny za dodatkowe rzeczy typu limity, quota czy ip mają równie kosmiczne.

 

3. Jeszcze kilkoma resellerami typu prohost.pl czy xxl-web.com i kilka zagranicznych, ale wg mnie panele cPanel czy Plesk są po to chyba tylko aby katować biednych ludzi :) Zdecydowałem się pójść w stronę DirectAdmina (bo o autorskie w resellerach niestety trudno) i to był strzał w 10, po nieudanej jednej inwestycji w cPanel moi klienci są w końcu zadowoleni z DA (neteasy o którym piszę niżej ma dodatkowo bardzo dobrą i przejrzystą skórkę, która dodatkowo ułatwia życie, chociaż w każdej chwili można wgrać swoją własną obrandowaną).

 

4. Ale coś mnie podkusiło i wysłałem zapytanie do neteasy.pl czy może nie będą oferować resellerów i tak już zostałem :D Indywidualnie można ustalić pełen pakiet resellerski, z oversellingiem i dodatkowymi IP itd. itp.

 

Serwery co prawda w de (jeszcze) ale bardzo porządne maszyny i w dobrej serwerowni (od maja jeden pad, i to łącza, i satysfakcjonująca rekompensata za to ze strony neteasy.pl, chociaż nie było w tym ich winy). Ale nawet i ta ewentualność odpadnie, bo już się szykują do przenosin w pl (jeśli mogę to publicznie napisać :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o neteasy ale sa za krotko na rynku - mam zle doswiadczenia z takimi firmami niestety

Hostuje za powazne rzeczy

Jednak jak nic nie znajde to sisco pozostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o neteasy.pl jakby to był co najmniej jakiś "wakacyjny hostink" :) Co innego nowa firma nie wiadomo skąd i z kim a co innego firma z ludźmi z branży a nie jakiś dzieciaków.

 

Mam takie wrazenie bo dziala od kilku miesiecy - niestety nie mam do takich firm zaufania.

Na chwile obecna opada

Jeszcze znalazlem AZ.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do neteasy, sam się teraz zastanawiam nad ich ofertą, ale... Opinie o nich na forum są trochę chaotyczne. Prawie żadnych konkretów, a to by się przydało.

Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wychodzisz z założenia "klient firmy X = ma konto na wht" a jak widać klientów niektórych firm jest tutaj więcej a niektórych mniej.

 

Druga sprawa, że ludzie przeważnie piszą jak coś nie działa a nie że działa dobrze (jestem wyjątkiem bo ogólnie dużo piszę raz na temat raz nie :)), ilość komentarzy nie jest wykładnią o jakości choć trzeba przyznać iż negatywne opinie o jakimkolwiek aspekcie danej firmy dają do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pl chyba nie ma tańszej oferty reseller niż sisco - ale to też ma swoją ciemną stronę w postaci braku supportu 24/7.

Więc jeśli szukasz jeszcze taniej to w pl nic fajnego nie znajdziesz dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia nie ma jakiegokolwiek supportu. Nie odpowiadają na maile, myślałem że tylko moje ale znajomy też się do nich nie dobił. Może teraz jest inaczej. Ale cen konkurencyjnych to raczej nie mają :) Ale marka kusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena mi odpowiada ! [ciut za drogo no ale moj klient zaplaci wiecej jak cos :]

 

Suport wlasnie sprawdzam :)

Kolega korzysta i jest zadowolony

Jestem na Tak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu chodzi o wielkość wszystkich baz łącznie czy jednej?

 

Wygląda na to, że wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że wszystkich.

Jeśli tak to jest to parodia a nie reseller :D

 

To są dawne pakiety Futuro (FlexPartner), a o nich opinie były bardzo zróżnicowane.

Możesz przybliżyć te różne opinie? Z ciekawości usłyszę co nie co o Netii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sisco ma mega2 z php i mysql piątkami.. działa rulez i w ogóle czad : ) a że wychodzi nie tanio, no to cóż.. ja wolę zabulić więcej i mieć spokój.. i mam nadzieję, że będzie dalej spokój : ) support jest może nie 24/7, ale tak 18/6 na pewno.. a to mi wystarczy..

 

hostings.pl swego czasu chcieli 35% więcej za overselling.. teraz 60%? a tego to nie wiedziałem..

 

o AZ moja opinia z każdym dniem się pogarsza.. a jakiś tydzień temu tu albo na webhelpie pisałem, że to po prostu ŚCIERWO, nie hosting.. i nie boję się używać takich, albo mocniejszych słów.. wystarczy rzut okiem na host-trackera, gdzie mam iq, az, progreso, sisco mega2... heh

 

co do Netii to założyłem konto hostingowe jakoś w Futuro, które Netia przejęła.. generalnie konto niby się założyło.. miałem czekać na aktywację.. a tu żadnego mejla, odzewu, nic.. po prostu totalny brak profesjonalizmu.. to jakieś nieporozumienie, tam w Netii chyba mają jednak hosting i przejęcie Futuro w d... Netia ma jeszcze swój nethosting.pl, ale to na pewno nie są resellery.. no a Futuro to teraz lipa, nie hosting, czyli wnioski są jak dla mnie jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

az.pl odpada - mam u nich domene to porazka na calej lini

Sisco ew. netia mi zostanie

testuej netie i musze potestowac sisco i ew. ponegocowac cene jesli sie da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz ze xyz zl za miesiac : 10GB i 50Gb traficu

Jeszcze potestuje i zastanowie sie i bede myslal o negocjacjach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli nie przeszkadza, to ja dorzucę, że to fajna wycena.. ciekawe, czy do tego VAT, czy już z podatkiem : ) heh sam bym na to poleciał, tylko moje konto robi 1-2Gb na miecha hehe... no i jestem szczęśliwym posiadaczem planu 3 / 20 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci Pan Artur zjechał z ceną. Testowałem Sisco i bym je wybrał na twoim miejscu. Myślę ze to jest netto.

 

Ps. Lepiej skasuj ceny na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podanie Ceny.

Wlasnie obliczam sobie ile mi potrzeba i kalkuluje ile generuja mi ruchu klienci na innyhc kontach i bede wtedy dzwonil i ustalal.

Fajne ze w takich firmach siedza 'normlani' ludzi z ktorymi mozna sie doagdac i poagdac a nie jak np. home zamknieci w jednym kregu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×