Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zammer

[wirtualny] Nieduży Ale Stabilny Hosting

Polecane posty

Witam

 

Od dłuższego czasu czytałem różne fora poświęcone opiniom o hostingu, WHT wydało mi się najbardziej "rozległe" w tym temacie. Czytałem o różnych firmach hostingowych - kiedyś wydawało mi się, że http://webd.pl jest godne zaufania, ale opierałem się w tym względzie głównie na opinii znajomego. Teraz, przeczytawszy temat poświęcony tej firmie, nastawiłem się do nich bardzo sceptycznie.

 

Poszukuję niedużego serwera wirtualnego, docelowo stać ma na nim Drupal, jednak na razie nie mogę nic powiedzieć o przewidywanych rozmiarach. Jeśli mowa o "gotowcu", jakim jest Drupal, to cron i raczej safe_mode off (i przydałaby się możliwość stosowania "friendly url", jednak to nie jest konieczne.) Drupal ma być przeznaczony dla niewielkiej, wręcz niszowej grupy, głównie "krewnych i znajomych królika", więc liczba odwiedzin nie będzie szokująca.

 

Drugą częścią serwisu, poniekąd niezależną od Drupala, ma być portfolio i galeria fotografa-amatora, czyli w tym wypadku chodzi głównie o zdjęcia, których rozmiar nie będzie raczej należał do "wagi lekkiej". Dobrze by było, gdyby się elegancko ładowały, bez problemów i zastojów, żeby były dostępne prawie zawsze (żeby nie było zbyt częstych padów na kilkanaście godzin).

 

Kolejnym zastosowaniem serwera ma być FTP, czyli taka "przechowalnia plików", na którą można wrzucić i komuś udostępnić pliki na krótki czas, po czym je usunąć (bez jakiś paranoidalnych opcji bezpieczeństwa, więc wszystko może być na jednym koncie FTP, choć drugie byłoby mile widziane)

 

Skrzynki mailowe - tu bez konkretów, najprawdopodobniej i tak nie będzie z nich korzystał.

 

 

Wymagania, jakie stawiam to potwierdzona stabilność bazy MySQL (bez częstych błędów serii 500, bez problemów z połączeniem z bazą danych z powodu innych użytkowników, którzy uwielbiają zapychać serwer bazy, np. masowo stawiając "przema"), dobry uptime serwera, konkretna obsługa. Moim zdaniem rozsądna cena za takie rozwiązanie to ok. 100 zł rocznie (netto). Tak "kombinując", stanowi to granicę dla amatorów "przema" z niezbyt zasobnym portfelem, a jednocześnie daje jakąś tam gwarancję poziomu obsługi... Po wielu opiniach, jakie czytałem na forum, zacząłem się skłaniać ku wyborowi najmniejszego pakietu http://blink.pl - http://blink.pl/serwery.profit.html (opinie: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=3865) i tu chciałem się zapytać forumowiczów - czy to dobry wybór, czy może jest coś innego wartego polecenia w tej cenie? Zdaję sobie sprawę, że na WHT sporo jest przedstawicieli różnych firm, którzy walczą o klienta, ale mój przypadek to raczej "płotka", więc zależy mi na konkretnych argumentach dotyczących wyboru hostingu ("ta a nie inna frima, ponieważ...")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Blink - wybór dobry

2. Jak zawsze w takich przypadkach.. rzuć okiem na masternet.pl oraz insane.pl ; )

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do blinka nie przekonują mnie ich limity i ten panel. Miałem pod opieką jedno konto. Za to serwery są jak najbardziej stabilne.

 

Jak szukasz czegoś i do ftp to pomyśl o firmach z większym limitem transferu i może z większą ilością elastycznych pakietów (bo Twój serwis będzie się rozwijał jak mniemam).

 

Ja oczywiście dorzucam do listy neteasy.pl :) Z ich nowym "pół oficjalnym" :P pakietem 3/30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge zaproponować 650mb/13gb plan starter za 105zł/rok.

 

www.prohost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek w zupełności wystarczyłby nasz promocyjny serwer wirtualny Biznes Promo. Ma 2 GB powierzchni i 20 GB transferu miesięcznego za jedyne 59 zł + VAT rocznie. Szczegóły promocji w mojej sygnaturce. Jeśli to za mało, mogę zapromonować serwer wirtualny Biznes Mini z 3 GB powierzchni i 33 GB transferu miesiecznego za 99 zł + VAT rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugą częścią serwisu, poniekąd niezależną od Drupala, ma być portfolio i galeria fotografa-amatora, czyli w tym wypadku chodzi głównie o zdjęcia, których rozmiar nie będzie raczej należał do "wagi lekkiej". Dobrze by było, gdyby się elegancko ładowały, bez problemów i zastojów, żeby były dostępne prawie zawsze (żeby nie było zbyt częstych padów na kilkanaście godzin).

 

zawsze zdjęcia możesz wrzucić do http://imagethrust.com/ :P zaoszczędzisz troszke transferu :>

 

co do hostingów to polecam to co mam w stopce :>

czyli: prohost, insane, neteasy (kolejność przypadkowa ;p)

 

Za wszystkimi przemawiają 'brak limitów' msql, ftp itd. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że na początek w zupełności wystarczyłby nasz promocyjny serwer wirtualny Biznes Promo. Ma 2 GB powierzchni i 20 GB transferu miesięcznego za jedyne 59 zł + VAT rocznie. Szczegóły promocji w mojej sygnaturce. Jeśli to za mało, mogę zapromonować serwer wirtualny Biznes Mini z 3 GB powierzchni i 33 GB transferu miesiecznego za 99 zł + VAT rocznie.

 

W kilku miejscach pomocy na stronie insane.pl w pomocy są linki do in5.pl, która nie działa. Podobnie w automatycznej odpowiedzi na moje pytanie dostałem linka do pomocy na in5.pl (oczywiście nie działa). To nie wygląda profesjonalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kilku miejscach pomocy na stronie insane.pl w pomocy są linki do in5.pl, która nie działa.

W którym miejscu? Przeszukałem przed chwilą i nie znalazłem.

 

Podobnie w automatycznej odpowiedzi na moje pytanie dostałem linka do pomocy na in5.pl (oczywiście nie działa). To nie wygląda profesjonalnie...

Tu faktycznie się zawieruszył, już poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W którym miejscu? Przeszukałem przed chwilą i nie znalazłem.

 

 

Tu faktycznie się zawieruszył, już poprawione.

 

Może inaczej: są linki do in5.pl. Widać miałem chwilowe problemy z netem, bo przy mail.in5.pl miałem błąd połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może inaczej: są linki do in5.pl. Widać miałem chwilowe problemy z netem, bo przy mail.in5.pl miałem błąd połączenia.

Oczywiście, ale one jak najbardziej działają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×