Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Linux

Xxl-web I Inne Podobne...

Polecane posty

Witam, mam do Was pytanie - jak myślicie czy jest lepsza oferta od power1000 w xxl-web?

 

Moje wymagania.

 

Procek +2GHZ

RAM +256MB

DYSK +20GB ( Może być ATA )

Łącze 100MBits FD

Transfer ~400GB

 

Tego właśnie szukam - ważne jest też to:

 

1) Płatność paypalem (WYMAGANA!!!)

2) Płatność przelewem (Mile widziana, najprawdopodobniej będzie tak że raz płace paypalem a raz przelewem)

3) Niskie pingi... (lokalizacja najlepiej DE)

4) Kontrakt miesięczny

 

Teraz trochę więcej info:

 

Support mi wisi czy po Polsku czy po ang, do tej pory moim łamanym angielskim z technikami w ND dogadywałem się świetnie.

Ważny jest dla mnie mail/telefon alarmowy dostępny 24/7 pod który mogę zadzwonić o 3ciej w nocy w sobotę gdy mam problem którego nie mogę naprawić ( czyt. np problem z systemem rescure )

- Tutaj ND mnie zaskoczył ponieważ wczoraj o 1wszej w nocy po wysłaniu maila otrzymałem odpowiedź w przeciągu 10minut - potrzebuje czegoś podobnego, oczywiście nie będę spamił tego specjalnego maila/telefonu ( myślę że raz na pół roku max 2 maile )

 

RevDNSy wymagane!

Stabilność sieci/sprzętu +99,95% (+ Oczywiście szybka i darmowa wymiana w razie uszkodzenia )

 

Potrzebuje supportu dosyć szybkiego - myślę max 5godzin oczekiwania na odp na pytanie ew problem (normalny support nie musi pracować w weekendy).

 

Oczywiście wszystkie serwery mają być unmangament - wszystkim zajmuję się ja :P Więc nie potrzebuje żadnych dodatków.

 

Dodatkowe IP? Nie koniecznie - mile widziane ponieważ kiedyś mogą się przydać :]

 

----------------

 

Teraz to co oferuje mi xxl web.

 

Dysk SATA 80GB

CPU Intela 2,4GHZ (128Cache :P)

Transfer 1TB (idą w zaparte mówiąc że nie przyciniają łącza)

512 RAM ( nie wiem czy to DDR czy DDR II , nie pytałem się - obojętne mi to jest )

100MBits FD - transfer porównywalny do ND, pingi mogą być do ~10ms większe ale grunt by były stałe.

 

Więc co Wy na moje wymagania? Dostane coś lepszego/porównywalnego za taką cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie masz do wyboru też http://www.ovh.pl/produkty/kimsufi.xml - ich lącze 100 mbps bez SLA nie różni się niczym od shared w tanich niemieckich serwerowniach, bez problemu można przepchnać pliki z prędkościa 20-30 mbps. RAMu w OVH mniej, za to większy dysk. Nie ma czasowej umowy, do kompletu polskie faktury. Niestety paypalem nie zapłacisz, ale generalnie to się jeszcze rzadko zdarza w Europie (kojarze jedynie 1paket z przyjmujących paypala serwerowni "w okolicy").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem zastanawiałem się nad ovh ale..

 

1) Brak płatności paypal

2) 40zł drożej niż w ovh.fr ( mam rodzine za granicą ale płatność tylko paypalem więc oferta *.fr odpada )

3) Nie potrzebny mi taki dysk, sam teraz myślę co zrobie z tą 80tką i układam sobie w głowie jakiś plan na konta backup ( czyt mój post w Luźne rozmowy o hostingu ) bo wykorzystam max 20GB

4) Ram się zawszę przyda, dysk nie koniecznie.

5) Pozostaje sprawa pingów, jednak są większe niż do strato a to jest dla mnie najważniejsze.

 

Myślę że bez problemu można dogadać się z fajną serwerownią - ja dogadałem się z ND i bez problemu płaciłem tam paypalem.

 

/Edit - Czyli nie znacie nic innego? Jeżeli nie kupuje w xxl-web :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie powinienem doublować postów ale jestem w potrzebie i chcę by temat się odświerzył

 

Kto ma dedyka Power1000 Do sprzedania pod koniec Września ( najlepiej 25 )?

 

Im już się skończyły a ja wczoraj zerwałem umowę z starym dc więc zostaje na lodzie :D

 

Heelp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc ja mam power2000 i dostałem go za 135zł oczywiście za instalke musze buchąc ale później

Polecam

+ dla xxl to polskie pko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×