Skocz do zawartości
exe

No To Jaki Hosting ?

Polecane posty

Witam

Szukam konta pod www gdzie mam przydzieloną moc obliczeniową itp. parametry do konta. Nie lubię się przenosić i narzekać, dlatego jak przekroczę górną granicę konta to po prostu na chwilę będzie wyłączona strona a jak się wszystko ustabilizuję powróci. Czy jest wogóle coś takiego, czy tylko VPS lub dedyk - co mi się nie uśmiecha, wiecie przyszły student i szukam czegoś co nie kosztuje 100zł miesięcznie :). Co do ceny to hmm od 1zł :) do 400-500 zł rok.

 

Nie chcę sytuacji że nie będę mieć dostępu do kompa przez 4-5 dni (wyjazd itp) i wracam, a tu zawieszone konto lub strona przez 3 dni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm.. jeśli chcesz trochę pozamulać, to możesz wziąć coś w Niemczech.. neteasy albo sisco i ich shared.. generalnie w Niemczech chyba można więcej pozamulać niż w Polsce, bo firmy z serwami w Polsce są straaaasznie marudne ; ) oczywiście z wyjątkami, ale to nie za 400-500zł, tylko tak z 200-300 więcej.. nie wiem, czy Ci polecać IQ, bo nie chcę, żebyś zamulał w jednym z paru hostingów, z których korzystam ; )))PPP

 

a jeśli nie chodzi o to, że zamulisz.. tylko po prostu chcesz wysokiej jakości hosting, to standardowo polecę IQ, Sisco (reselka).. takie tam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tam zamulać, tylko po prostu żebym nie miał kwiatków. Wyśle do iq.pl pytanie jak oni mają z tym obciążaniem. Te konto będzie pod zaplecze, które "może" zamulać, dlatego chciałbym coś z przydzielonymi zasobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas masz 5% cpu/ram - w tych 5% sobie możesz "zamulać" jak chcesz i czym chcesz.

Jeśli przekraczasz 5% to cena idzie w setki zł/m. Nikt normalnie na shared nie da więcej niż 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to cena idzie w setki zł/m

 

To akurat zrozumiałe, dlatego się pytam która firma to oferuje, prohost.pl rozumiem ? A jak się przekroczy to jak wtedy sprawa wygląda, blokada konta i jak wrócę to odblokowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To akurat zrozumiałe, dlatego się pytam która firma to oferuje, prohost.pl rozumiem ? A jak się przekroczy to jak wtedy sprawa wygląda, blokada konta i jak wrócę to odblokowanie ?

 

Nie blokujemy konta tylko rozmawiamy z właścicielem. W extremalnych sytuacjach możemy zablokować jeśli zabija jedno konto serwer ale to tez telefonicznie informujemy właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To akurat zrozumiałe, dlatego się pytam która firma to oferuje, prohost.pl rozumiem ? A jak się przekroczy to jak wtedy sprawa wygląda, blokada konta i jak wrócę to odblokowanie ?

Skontaktuj się z neteasy.pl :) Mają "łagodną" politykę obciążeniową i szczególnie na resellerach nie ma z tym najmniejszego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skontaktuj się z neteasy.pl :) Mają "łagodną" politykę obciążeniową i szczególnie na resellerach nie ma z tym najmniejszego problemu :)

Chyba niedługo przestaną Cię lubić, jak będziesz im ściągał klientów zużywających po pół serwera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T - fc.pl nie narzeka na mnie :) jestem tam od dłuższego czasu, ale przeszkadza mi blokada oversellingu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba niedługo przestaną Cię lubić, jak będziesz im ściągał klientów zużywających po pół serwera. :)

Kupią następne :)

 

Poza tym, po coś w końcu uruchamiają resellery :) Drożej + mniej kont na maszynę = większe obciążenie na jednego resellera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupią następne :)

Gdzie można kupić serwery za 60 zł miesięcznie? :)

 

Poza tym, po coś w końcu uruchamiają resellery :) Drożej + mniej kont na maszynę = większe obciążenie na jednego resellera :)

Z tego co pisałeś są chyba po 39 zł miesięcznie. Licząc powiedzmy 500 zł za serwer z administratorem (absolutnie minimum) trzebaby ich wrzucić ze 13, a jakoś srednio wierzę, zeby serwer za 200 zl pociągnął ponad 1 TB ruchu "resellerskiego". A gdzie zysk? :)

 

Do czego zmierzam -- raczej żadna firma z tych tańszych nie zarabia na klientach zużywających 100% tego, co wykupili bo zazwyczaj wtedy klienci tacy zużywają też bardzo dużo zasobów serwera (cpu, pamięć). Polityka w tej sprawie jest różna... Większość firm rozwiązuje z takimi klientami umowy, niektóre mają limity zasobów tak jak prohost (5% niezaleznie od konta), inne wliczają te straty w koszt promocji usług. Ale fakt pozostanie faktem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaką politykę ma insane?

 

Naszą polityke opieramy na autorskim narzędziu Badger. Jest ono napisane w języku Tcl i potrafi zmierzyć obciążenie cpu/ram generowane przez każdego klienta (bierze pod uwagę wszystko: programy uruchomione z shella, php, mysql itd.). Każdy serwer wirtualny posiada limit zasobów. Przyjęliśmy, że 50 zł opłaty rocznej uprawnia do wykorzystania 1% zasobów serwera wzorcowego. Czyli np. Biznes Mini posiada limit 2% zasobów, a Biznes Gold -- 8%. Przeciętne obciążenie wygenerowane w minionym dniu wyświetlane jest w panelu. Oferujemy 14 dni darmowego testu, więc klient może zainstalować swój serwis, sprawdzić jakie generuje obciążenie bez żadnych zobowiązań.

 

W praktyce klienci przekraczający zasoby zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli dana osoba nie przeciąża całego serwera, to nie blokujemy konta, tylko kontaktujemy się z nią i prosimy o zmniejszenie obciążenia lub przejście na wyższy pakiet.

 

Myślę, że to uczciwe rozwiązanie i bardzo korzystne dla obu stron. Dzięki niemu kazdy płaci za to, co rzeczywiście wykorzystuje, nie ma takiej sytuacji, ze 100 klientów sponsoruje konto jednego, który wykorzystuje 50% zasosów, a płaci tyle samo co każdy z tych 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@T - wow. Tak jak to ktoś wcześniej powiedział - "nie spotka się shared z limitem więcej, niż 5%", a tu proszę - inaczej poprowadzona polityka i już można 8% uzyskać :)

 

 

BTW

Ja na kei.pl z tego co wiem zużywam 10%, patrzą na ma kontem oka, ale jeszcze chwilę u nich będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

T ..wcześniejszą wypowiedzią na temat opłacalności serwerów w neteasy mnie ciut poddenerwowałeś, ale pozytywnie zmiażdżyłeś mnie komentarzem na temat Waszej polityki obciążeniowej : ) jest treściwie, kurczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@T - wow. Tak jak to ktoś wcześniej powiedział - "nie spotka się shared z limitem więcej, niż 5%", a tu proszę - inaczej poprowadzona polityka i już można 8% uzyskać :P

BTW

Ja na kei.pl z tego co wiem zużywam 10%, patrzą na ma kontem oka, ale jeszcze chwilę u nich będę :P

 

5% jednego serwera to nie 5% drugiego serwera. Im szybszy sprzęt tym te 5% więcej daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5% jednego serwera to nie 5% drugiego serwera. Im szybszy sprzęt tym te 5% więcej daje.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie chodzi o odsetek zasobów serwera wzorcowego, bo niby dlaczego klient umieszczony na nieco starszej maszynce miałby mieć gorsze parametry konta od tego na lepszej.

 

Tak siak czy owak limit ten dotyczy znikomego odsetka klientów, bo większość i tak nie przekracza nawet 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na shared średnio na jedną maszynę duża firma wrzuca 100-300 klientów, więc masz statystycznie 0.3-1% mocy maszyny dla siebie.

Proponuję zdecydowanie choćby niewielki pakiet VPS, nie musi wcale kosztować 100 zł miesięcznie. Zobacz tutaj:

http://www.sisco.com.pl/hosting-vps.html

 

Co do ceny to się dogadamy, jako członek WHT.PL możesz liczyć na dobry rabat i dostać najmniejszy VPS za, na przykład, 50 zł netto miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×