Skocz do zawartości
SadaM666

Jaki Windows :d

Polecane posty

Witam ,

 

 

Mam problem :unsure: Mam w domu laptopa firmy benq na linuxie i chciałem kupić do niego windowsa . Przegladam sobie allegro.pl i nie wiem co wybrać .

 

Problem polega na tym że nie wiem czym sie rózni windows z "licencja na della" od windowsa na "każdy komputer" ( wiem dość dziwnie to brzmi :ph34r: )

 

Podam pare linków żeby było jaśniej

 

 

http://allegro.pl/item228853110_windows_xp...2_ang_dell.html

 

 

http://allegro.pl/item228846690_windows_xp..._nowy_wawa.html

 

 

Poleccie mi coś uniwersalnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz benq to nie kupuj windowsa w wersji na dell'a bo to jest pewne ryzyko. Mam w domu windowsa w wersji dla Fujitsu Siemens i na niektórych kompach działa, a na innych juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem smile.gif Mam w domu laptopa firmy benq na linuxie

 

Skoro to ten problem to pozostawie go bez komentarza :unsure:

 

P.S Jak już nie masz na co kasy wydawać tylko na licencje Windowsa to kup sobie normalną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do zwykłego sklepu (np. Media Markt), powiedz że chcesz windows XP oem, wyjmij 300 zł, i wróć do domu jako "szczęśliwy użytkownik legalnego windowsa". Chyba że masz parę stów więcej na wersję BOX. Też kupiłem legalnego windowsa (reszta softu też legalna :P ) bo niestety potrzebne mi programy nie mają wersji linuxowych ...

 

ps. Pamiętaj że licencja jest tylko ważna z rachunkiem/fakturą.

 

ps2. (świeży cytat z bash'a :) )

Masochistyczne skłonności nie są wprawdzie warunkiem koniecznym do pracy w systemie operacyjnym Windows. Są jednak bardzo pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki mały problem że sklep z windowsem za normalna cene jest dośc daleko i nie ma jak sie tam dostać . Dlatego kupiłbym coś na allegro ew. w jakimś sklepie internetowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z XPkiem na della nie powinno być problemu ale kupić to musisz na własne ryzyko. Z Vistą na della już bym nie zaryzykował. Przypisywanie konfiguracji do licencji jest tam mocno powiązane. www.ceneo.pl i znajdź sobie jakiś sklep. Allegro tylko u sprzedawcy z f-rą VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item228783236_dobra_cena...pl_faktura.html

 

 

 

o co im chodzi z tymi myszkami :P Ja juz sie pogubiłem z tymi licencjami , albo myszki dodaja albo rozwalone laptopy ....

 

 

 

 

PS : http://itbiznes.pl/art28303.html z tego artykułu wynika że musiał bym kupić boxa bo oem nie przejdzie w takiej sytuacji jak ja mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaja z myszka bo licencja niekiedy jest przypisana do konkretnego sprzetu. Co do tego czy musisz kupic BOX to wydaje mi sie ze nie (choc moze sie myle) - OEM ma ta wade ze mozesz go aktywowac na jednym komputerze i jak cos sie stanie to tracisz licencje, choc slyszalem o sytuacjach ze wystarczy telefon do microsoftu i daja nowy klucz licencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos tanio ma :P A tak swoja droga po co Ci wersja pro.

 

A co do wersji przeznaczonych dla danych producentow to taki system nie bedzie legalny - patrzac wedlug licencji systemu. Taki xp raczej nie powinien stwarzac jakis problemow w dzialaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo, to Microsoft pozwala na bezproblemowy zakup wersji OEM jako osobnego produktu, związane jest to z ich walką z piractwem (dzięki temu ludzie prędzej skuszą sie na oryginał)

jedyny problem z wersją OEM, jest to, że jest przywiązana do 1 płyty głównej

są też podobno ograniczenia co do wymiany innych ważnych części, ale z oficjalnym potwierdzeniem się jeszcze nie spotkałem

 

w razie czego mogę jutro szefa popytać jak to dokładnie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.microsoft.com/poland/licencje/p...ia/default.mspx

Licencja Producenta Systemów OEM Microsoft została ujednolicona dla produktów Windows i Office. Oba te produkty należy, zgodnie z licencją, dostarczać użytkownikowi końcowemu wyłącznie preinstalowane na „całkowicie zmontowany systemie komputerowy”.

 

Wyjątek!

Wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, gdy użytkownik końcowy samodzielnie montuje własny komputer PC. W takim wypadku użytkownik końcowy jest uznawany za producenta systemów w rozumieniu Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft i może zakupić oprogramowanie OEM niezależnie od sprzętu (nie dotyczy serwerów).

 

Otwarcie opakowania z oprogramowaniem OEM przez użytkownika oznacza, że to użytkownik akceptuje warunki Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft i powinien preinstalować produkt przy użyciu narzędzi OPK oraz zapewnić pomoc techniczną do instalowanego oprogramowania.

 

Termin „Producent systemów” oznacza wytwórcę oryginalnego sprzętu, podmiot montujący lub przemontowujący komputery, lub podmiot instalujący oprogramowanie w systemach komputerowych.

 

Termin „całkowicie zmontowany system komputerowy” oznacza system komputerowy składający się przynajmniej z procesora, płyty głównej, dysku twardego, zasilacza i obudowy.

tyle znalazłem teraz, jutro będę wiedział jak się to ma do laptopów, ale myślę, że jest tak samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, gdy użytkownik końcowy samodzielnie montuje własny komputer PC.

 

To jest mój wyjątek :P

 

PS : Pisałem z jednym sprzedawca na allegro i twierdzi że po zmienie sprzetu dzwoni sie do microsoftu i aktywuja przez tel  :)

 

 

PS2 : 

http://allegro.pl/item228783236_dobra_cena...pl_faktura.html

 

Zastanawiam sie nad tym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kup se oemkę dla buildera i masz spokój.. heh.. a dodanie myszki do oemki to się skończyło "liczyć" ze dwa lata temu.. Microsoft dawno temu wykreślił ten sposób oemkowego licencjonowania... teoretycznie dał ludziom zielone światło builderami (że niby bez supportu, ale update da się spoko ściągać).. nie wiem, może potem znowu coś zmienili... ale kto będzie teraz dociekał, czy dana oemka była kupiona z kompem, czy potem.. aktywować można przez net, a jak za często się aktywuje, albo naprawdę zmieni za dużo sprzętu (jest 7 bodajże głównych podzespołów "liczących się' - płyta, procek.. itd.).. dzwonisz na infolinię, babce mówisz, że padła Ci płyta i ona aktywuje telefonicznie.. nigdy problemu z tym nie miałem...kup se oemkę dla buildera i masz spokój.. heh.. a dodanie myszki do oemki to się skończyło "liczyć" ze dwa lata temu.. Microsoft dawno temu wykreślił ten sposób oemkowego licencjonowania... teoretycznie dał ludziom zielone światło builderami (że niby bez supportu, ale update da się spoko ściągać).. nie wiem, może potem znowu coś zmienili... ale kto będzie teraz dociekał, czy dana oemka była kupiona z kompem, czy potem.. aktywować można przez net, a jak za często się aktywuje, albo naprawdę zmieni za dużo sprzętu (jest 7 bodajże głównych podzespołów "liczących się' - płyta, procek.. itd.).. dzwonisz na infolinię, babce mówisz, że padła Ci płyta i ona aktywuje telefonicznie.. nigdy problemu z tym nie miałem... nie popadajmy w histerię z tym licencjonowaniem.. jest tylko jeden zgrzyt.. ja mam desktopa.. nie wiem jak to z laptopami.. heh trza zagadać z kimś, kto Ci nie powie bzdurnej regułki jak z infolinii, tylko naprawdę serio powie jak to się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kup po prostu legalizację za bodaj 320zł, nośnik załatw byle gdzie - Microsoft wyciągnął rękę do ludzi, więc skorzystaj z tego, a nie jakieś bzdury z myszkami, oemami za 500 itd.. i git..

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa nowe licencje OEM, nie trzeba dokupywać z jakimś elementem, po prostu raz kupiona wersja OEM jest przywiązana do płyty głównej komputera (komputer nie musi być nowy).

 

A w praktyce MS nie robi problemów nawet i gdy się płytę główną wymienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×