Skocz do zawartości
Martynka+

Firmy Reklamowe Dla Serwisu

Polecane posty

Jakie są najbardziej znane i WIARYGODNE, poza Google, firmy, które oferują właścicielom serwisów internetowych możliwość umieszczenia u nich swoich reklam (lub swoich klientów) i czerpania z tego zysków?

 

Może warto wymienić parę firm polskich i zagranicznych. O czym trzeba i warto pamiętać zawierając umowę z taką firmą? Czy lepiej umowę zawrzeć na osobę prywatną czy firmę (czy warto zarejestrować firmę dla tego typu działalności w Polsce czy gdzieś zagranicą?).

 

Oczywiście wszystkie te pytania zadaję zakładając, że serwis jest popularny i ma minimum 40 tysięcy unikalnych wejść dziennie.

 

PS. a czy są inne sposoby, może lepsze, na jakich właściciel serwisu może zarabiać niż wyświetlanie reklam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozglądnij się na google pod hasłem agencja reklamowa typu AdNET, IDG, itp, ale uważaj co podpisujesz bo często jest pięknie pięknie, ale przy pierwszej wypłacie okazuje się że jednak jest o wiele gorzej niż mogło by się zdawać bo np. rezerwują dla siebie całą powierzchnię reklamową, a nie wykorzystują jej w pełni jak trzeba i płacą grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie www.tradedoubler.com

Oferują umieszczanie rożnych form reklam swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google ma gigantyczną przewagę nad innymi systemami. Wie dokładnie co zawiera i o czym jest twoja strona. Wie też prawie wszystko o odwiedzających twoją stronę. Niektórym nawet regularnie przegląda pocztę! Zna super dokładne statystyki strony (Analytics)

 

To pozwala skierować reklamy dokładnie do tych osób co trzeba. I zyski z Gogolem są po prostu pewne jeśli nie ma przekrętu z klikaniem w reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Google wiarygodne? Nie sądzę. Banują jak chcą, nie tłumaczą itd. itp. W Google wystarczy aby "konkurencja" wyklikała jeden dzień i mamy z głowy konto :/

 

w jaki sposób można wyklikac konto?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jak boss straciłem kupe kasy ża ja niby klikałem

Oczywiście odpisałem że to nie możliwe bo loguję się na innym ip do nich tylko tym ip nic więcej na nim nie robie a na innym ip przeglądam net tak że nawet gdy bym klikał to z innego ip

Porażka najlepiej na własnym szukaniem reklamodawców

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku storn o tematyce, którą łatwo da się powiązać da się powiązać z jakąś gałęzią biznesu korzystniej jest samemu szukać reklamodawców, natomiast jeśli na stronie można reklamować szajs mydło i powidło to IMO trzeba się zdać na pośredników. Mam stronę ściśle powiązaną z branżą (w której firmy są dosyć bogate, do tego w internecie jesteśmy największym tego typu ośrodkiem) i warunki na jakich sprzedaję miejsce na reklamę są nieporównywalne z tym co bym dostał od pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgadzam się z przedmówcą. Szukanie reklamodawców na własną rekę jest korzystniejsze zarówno dla właściciela serwisu (który samodzielnie może dyktować ceny za usługę), jak i dla reklamodawców (zwykle koszty są mniejsze niż w przypadku zakupu reklamy w domu mediowym). Oczywiście, jest jeszcze kwestia pozyskania reklamodawców...

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×