Skocz do zawartości
Martynka+

Kod Strony A Hosting Dzielony

Polecane posty

Witam ponownie!

Jeśli mam serwer w kolokacji albo dedyka to na mnie spoczywa konieczność zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa na tym serwerze. Ale jeśli mam konto w hostingu dzielonym to obowiązek ten spoczywa na ISP. (Przy okazji: ajak to jest z serwerem wirtualnym?). Stąd następujące pytanie: Załóżmy, że zleciłam wykonanie komuś strony, lub całego serwisu w PHP. Sama nie jestem ekspertkom i nie wiem czy kod serwisu jest bezpieczny. Czy 

ogę zwrócić się do ISP 

aby nieodpłatnie wykonał analizę tego kodu i stwierdził czy jest bezpieczny dla 

ostingu i mojego konta?

Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISP nie jest od sprawdzania twojego kodu php. Do tego zatrudniasz programistę php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISP dba o bezpieczenstwo calego systemu. Jego zadaniem jest dopilnowanie tego, aby bledy w Twoich skryptach nie szkodzily innym uzytkownikom. Ale nie jest od tego, zeby Ciebie sama przed nimi chronic. Od tego, jak juz wspomniano, jest programista tych skryptow.

 

Nota bene auditing oprogramowania pod katem bezpieczenstwa to bardzo droga zabawa. Lepiej juz wynajac dobrego programiste, ktory od poczatku bedzie robic co trzeba i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skorzystać z usług doświadczonego programisty który bez zastanawiania będzie w stanie wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za działanie jego skryptów. ISP zabezpiecza żeby skrypty na Twoim koncie nie zaszkodziły innym użytkownikom na serwerze, ale nie zabezpieczy Cie przed dziurami w Twoich skryptach zaszkodzi Twoim interesom i będzie mieszał na Twoim koncie... A tak jak napisał @alien, profesjonalne audyty dotyczące bezpieczeństwa to naprawdę droga zabawa...

 

ps. Jak szukasz programisty to zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy

ogę zwrócić się do ISP

aby nieodpłatnie wykonał analizę tego kodu i stwierdził czy jest bezpieczny dla

ostingu i mojego konta?

Jak to wygląda w praktyce?

 

Zawsze mozesz, ale gwarantuje ci ze prosba bedzie odrzucona;). Z reszta koledzy juz napisali wystarczajaco wyczerpujaca odpowiedz co i jak. Definitywnie bezpieczenstwo samego serwisu lezy w kompetencji programisty, natomiast bezpieczenstwo serwera jako calosci nalezy do zakresu obowiazku administratora czyli w tym przypadku ISP

 

Sama nie jestem ekspertkom

 

a tak na koniec, sprawdz gramatyke zanim napiszesz cos:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie!

Jeśli mam serwer w kolokacji albo dedyka to na mnie spoczywa konieczność zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa na tym serwerze. Ale jeśli mam konto w hostingu dzielonym to obowiązek ten spoczywa na ISP. (Przy okazji: ajak to jest z serwerem wirtualnym?). Stąd następujące pytanie: Załóżmy, że zleciłam wykonanie komuś strony, lub całego serwisu w PHP. Sama nie jestem ekspertkom i nie wiem czy kod serwisu jest bezpieczny. Czy

ogę zwrócić się do ISP

aby nieodpłatnie wykonał analizę tego kodu i stwierdził czy jest bezpieczny dla

ostingu i mojego konta?

Jak to wygląda w praktyce?

Ty powaznie zadajesz te wszystkie pytania czy po prostu robisz sobie żarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale taka jest smutna prawda, T... wielu klientów myśli, że da stówkę, czy dwie na rok (co wystarczy na jakiś solidny hosting, bo zużywają te 200 czy 300 Mb miesięcznie transferu max, to fakt - pod względem hostingu są opłacalni) i wszystko przy ich stronie się robi za darmo.. optymalizacja, promocja, pozycjonowanie... heh (a tu to już nie jest opłacalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde WTF? Ja płace za dedyka 200zł brutto i co? Powinni go w złotej obudowie z zamkami z szafirów nosić do domu jak chcę coś zainstalować ( nie wiem co to ssh sry :) ).

 

Btw, czego jeszcze będziecie wymagali od ISP? Żeby wam może cmsa napisali w cenie hostingu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Btw, czego jeszcze będziecie wymagali od ISP? Żeby wam może cmsa napisali w cenie hostingu? :)

patrz home.pl =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slepota Kubusia Puchatka ;-)

wybaczcie.

 

natomiast Martynka+ juz jest chyba uswiadomiona co moze a czego nie robi za free ISP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ale czemu się naśmiewacie. Lepiej aby takie pytania się pojawiały bo to tylko pozytywnie wpłynie na całokształt. Wasze zaczepki przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga. Pytanie wprawdzie dziwne, ale mimo wszystko pytanie. IMO i tak lepsze od pytan typu "co zrobic, zeby moj hosting za 9 zl zaczal normalnie chodzic" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt - na początku padło parę wartościowych odpowiedzi, później znowu daliśmy się wkręcić w głupie dowcipkowanie... Nigdy więcej Panowie, nigdy więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czemu się naśmiewacie. Lepiej aby takie pytania się pojawiały bo to tylko pozytywnie wpłynie na całokształt. Wasze zaczepki przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego.

Nie odpowiedziałbym tak, gdyby było to jej pierwsze bezsensowne pytanie tutaj. ;) Po ich ilości wnoszę, że pytająca nie zadała sobie po prostu trudu żeby samodzielnie przyswoić chociaż pewne podstawy, a to zasługuje moim zdaniem na krytykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Nie odpowiedziałbym tak, gdyby było to jej pierwsze bezsensowne pytanie tutaj. ;) Po ich ilości wnoszę, że pytająca nie zadała sobie po prostu trudu żeby samodzielnie przyswoić chociaż pewne podstawy, a to zasługuje moim zdaniem na krytykę.

 

Tomku, czy to pytanie było aby na pewno takie oczywiste? Może część związana z "bezpłatnością" usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×