Skocz do zawartości
webmaniac

Serwer Pod Www + Grę

Polecane posty

Wiem, że temat był obalany, ale w związku z tym, że na rynku dostawców hostingowych wszystko szybko się zmienia chciałbym zapytać co radzicie wziąć pod serwer WWW (będzie tam na prawdę wiele serwisów + jeden szczególnie obładowany, który zużywa też niemało procesora - shoutboxy i te sprawy + serwer Call Of Duty). Moje ograniczenie finansowe to 60? miesięcznie, przyglądałem się ofercie hetzner.de i tam chciałem złożyć zamówienie, ale postanowiłem jeszcze trochę się wstrzymać i zapytać was o zdanie.

 

Co proponujesz pod takie potrzeby? Dlaczego? Jakie są + a jakie - tego rozwiązania?

 

--- Edit ---

Wziąłem pod lupę:

http://www.hetzner.de/rootserver.html

http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poważnie zastanawiam się nad Hetznerem... tylko tam jest wadą to, że nie ma ciekawszego panelu administracji serwerem :) Żadnego pleska, cpanela czy nawet da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to naczytałem się tylko tego, że długo instalują serwery i w weekendy pomoc techniczna jest dużo słabsza, że nie odpisują na maile z niskim priorytetem po 16-tej... coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer w hetzner mam juz rok i nie mam żadnych problemów, w przeciągu tego czasu chyba raz mieli jakiś problem z łączem na 15 minut - o jakie negatywne opinie chodzi @BOSS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś patrzyłem na webtropię, ale teraz wyciągnąłeś to na wierzch, jarek - czy mógłbym Cię prosić na GG - 1568666, chciałbym się paru rzeczy dowiedzieć co do webtropii

 

 

--- EDIT ---

 

W webtropii może i nie mam kosztów instalacyjnych i mam 3 pierwsze miesiące taniej ... ale za to potem za serwer płacę 50?, a parametrami jest trochę gorszy od tego na hetznerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ciekawego możesz mi powiedzieć na temat webtropii? jak oceniasz ją w porównaniu do hetznera? czy mogę liczyć na Twoją pomoc w rejestracji?

 

nie polecam..same problem z łaczem u nich.. nie to ze lagi i packet loosy.. ale co chwilkę pada np.: dzis 30minut nie bylo dostepu... a tak to czesto wyalczaja to na na 3 minuty to na 5 minut.. kilka razy w tygodniu murowane krotkie przerwy..

Nooo... to jednej opcji już się pozbyliśmy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat...

 

 

Zdecydowałem się na hetzner.de - najmniejszy pakiet z ich oferty, lecz pojawił się problem - mianowicie nie akceptują oni PayPal - jedynego systemu jakim mógłbym przelać pieniądze (przynajmniej przez pierwsze 3 miesiące). Czy znalazłby się ktoś, komu mógłbym przelać całe moje oszczędności na PayPal (około 1100 złotych) i zapłaciłby mi kartą za instalację i X miesięcy (w zależności od aktualnego przelicznika, podejrzewam że 3 miesiące)? Byłbym bardzo wdzięczny. Panowie, trzeba sobie pomagać ;)

 

-- edit --

 

Szukam także osoby, do której mógłbym się zgłosić w razie większych problemów z konfiguracją czegokolwiek... jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć - czy usługi takie jak FTP, apache i mail będą skonfigurowane od razu czy trzeba się o to też samemu zatroszczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usługi te będą podstawowo skonfigurowane, lecz na dłuższą metę będziesz sam musiał się pobawić się konfiguracją gdyz wtedy zyskujesz bezpieczenstwo i wydajnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak bierzesz dedyka z debianem np: to on nie ma skonfigurowanego apache, ftp itf. nawet zainstalowanego ;)

Trza samemu...

 

Jeżeli szukasz dobrego i taniego admina mój znajomy poleca wszystkim: jkopacze z tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pomoc wstępnie mam - 24/7/365+1 pod telefonem za darmo, znającego się na rzeczy, teraz tylko proszę was o kwestię finansów - czyli kogoś kto chciałby 1054 złote na PayPal i by mi opłacił konto przez kartę płatniczą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. Pomoc wstępnie mam - 24/7/365+1 pod telefonem za darmo, znającego się na rzeczy, teraz tylko proszę was o kwestię finansów - czyli kogoś kto chciałby 1054 złote na PayPal i by mi opłacił konto przez kartę płatniczą :]

 

To dość sporo kasy. Taka transakcja to dość spore ryzyko (dla obu stron). Jak kasa zginie to nie będzie ciekawie. Może więc lepiej założyć sobie konto w mBanku (free) i eKarte (~30 zł/ rok) ? Trochę to potrwa więc możesz w międzyczasie zapłacić przez kogoś ale tylko za 1 miesiąc a nie za 3. To zawsze mniej kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wziąłem serwer gdzie indziej (Polska), udostępnili mi płatność PayPal, aktywowany będzie w poniedziałek, zobaczymy co z tego będzie.

 

 

--- Przepraszam za przejęzyczneie, serwer jest w niemczech, zaś osoba od której kupiłem z polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×