Skocz do zawartości
gonzek

Ogromna Różnica Transferu Na Różnych Hostingach

Polecane posty

Bo jest to dla mnie oddzielna sparawa która nie zależy w wielkim stopniu od transferu.

W pl sie to rozdziela - w de ciebie bardziej interesuje serwer bo traffik masz praktycznie gratis.

Z tego co napisałeś można śmiało twierdzić, iż posiadając serwery u sąsiadów, koszt transferu nie jest istotny tylko sama utylizacja maszyny, natomiast mając serwery wyłącznie w PL z bezpośrednim stykiem do TP na pierwszy plan idą koszta transferu a sprawy maszyn na bok.

Ale czy przypadkiem tworząc ofertę z serwerami bezpośrednio na łączach TP w cenach już nie jest wliczony transfer jako podstawa?

Sprawy utylizacji serwera praktycznie zawsze są na pierwszym planie.

Poprostu inne podejście masz do tego.

Dla mnie transfer jest równie ważny jak serwer - dla ciebie tylko jedna z tych rzeczy jest tak naprawdę ważna(zasoby serwera).

Nawet nie wiesz jak się mylisz...
A 40gb może generować zerowe obciążenie serwera.
Owszem, tak samo jak i w dziesiątkach innych przypadków kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co napisałeś można śmiało twierdzić, iż posiadając serwery u sąsiadów, koszt transferu nie jest istotny tylko sama utylizacja maszyny, natomiast mając serwery wyłącznie w PL z bezpośrednim stykiem do TP na pierwszy plan idą koszta transferu a sprawy maszyn na bok.

Ale czy przypadkiem tworząc ofertę z serwerami bezpośrednio na łączach TP w cenach już nie jest wliczony transfer jako podstawa?

Sprawy utylizacji serwera praktycznie zawsze są na pierwszym planie.

Nawet nie wiesz jak się mylisz...

Owszem, tak samo jak i w dziesiątkach innych przypadków kombinacji.

 

Nie wydaje mi się abym się mylił. Od paru lat mam serwery w usa i wiem jak jest - transfer to zerowy koszt (tak samo jak w de).

Nie napisałem, że transfer wychodzi na pierwszy plan tylko, że jest równie ważny jak koszta utrzymania serwerów.

W usa czy de transfer nie ma znaczenia bo dostajesz go do serwera gratis praktycznie.

Serwer który kosztuje cię np. 2000 bez problemu pociśnie łączem za drugie 2000.

W usa czy de weź serwer który cię będzie kosztował 2000 to dostaniesz do niego transferu za 2000.

Tak to działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, sprzeczał się nie będę.

Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje.

 

Kto się sprzecza - ja tylko przedstawiam fakty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień przyniósł mi dość miłą niespodziankę. Po wcześniejszym włączeniu kompresji gzip transfer wyniósł 2,33GB. Przypominam, że wcześniej było to około 5,3 GB. :D

Prohost, serdeczne dzięki.

 

Results for: http://se-center.info

Web page compressed? Yes

Compression type? gzip

Size, Markup (bytes) 77,701

Size, Compressed (bytes) 11,415

Compression % 85.3

:D

 

Zmieniłem jeszcze serwer SMTP na zewnętrzny - myślę, że maile też sporo ruchu generowały. Zobaczymy jakie statystyki będą jutro.

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem jeszcze serwer SMTP na zewnętrzny - myślę, że maile też sporo ruchu generowały. Zobaczymy jakie statystyki będą jutro.

 

Nie wiem co dokladnie zmieniles (byc moze tylko serwer wysylki poczty w MTA, stad pisze na wszelki wypadek). Ale aby uzyskac wlasciwy efekt musisz przede wszystkim zmienic serwer SMTP na poziomie MX na domenie - najwiecej ruchu generuje zwykle na poczcie przychodzacy spam :-).

 

I najlepiej jesli serwer SMTP obsluguje komunikaty o bledach na poziomie sesji SMTP. To tez powaznie redukuje transfery na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem po prostu w konfiguracji skryptu serwer za pomocą którego phpBB wysyła maile do userów (powiadomienia o PW/nowych postach itp).

 

musisz przede wszystkim zmienic serwer SMTP na poziomie MX na domenie - najwiecej ruchu generuje zwykle na poczcie przychodzacy spam :-).

 

I najlepiej jesli serwer SMTP obsluguje komunikaty o bledach na poziomie sesji SMTP. To tez powaznie redukuje transfery na poczcie.

Troszkę prościej można? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, takie cos :-). No bo mozna tez na DNS skonfigurowac, ze calosc poczty dla tej domeny bedzie leciala na inny serwer. Ale to trzeba zaczac od tego, aby na tym innym serwerze najpierw skonfigurowano obsluge tej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczorajszy dzień przyniósł mi dość miłą niespodziankę. Po wcześniejszym włączeniu kompresji gzip transfer wyniósł 2,33GB. Przypominam, że wcześniej było to około 5,3 GB. :)

Prohost, serdeczne dzięki.

:)

 

np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×