Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Martynka+

Przyjaźni Rejestratorzy Domen Globalnych

Polecane posty

Hej ;)

 

Zamierzam zarejestrować domenę globalną (chyba org lub net) i szukam dobrego rejestratora. Ponieważ jestem raczej nowa w tym temacia - chociaż trochę czytałam na ten temat - postanowiłam zapytać się Was o dwie sprawy.

 

1. Czy możecie polecić jakiegoś rzetelnego (bezproblemowego) rejestratora domen globalnych, który w cenie rejestracji lub za niewielką dodatkową opłata umożliwia ukrycie swoich danych w opcji WHOIS? Słyszałam, że jest to możliwe.

 

2. Czy znani są Wam rejestratorzy, którym za domenę globalną można płacić, np. przelewem z konta lub wysyłką pieniędzy przez Western Union? Oczywiście to pytanie ma związek z problemami kart kredytowych - wolę ich nie używać w czasie rejestracji...

 

Ważniejsza jest dla mnie opcja (pytanie) numer 1.

 

Buziaki dla całego forumowiska :*

Martynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.maddogdomains.com

www.rejestrator.net

i chyba też www.domenytanio.pl

korzystam/łem ze wszystkich trzech - polecam

co do Westerna to nie wiem..heh korzystam z eKARTY mBanku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A czy u tych rejestratorów, co podaliście jest to maskowanie danych we WHOIS? Bo jakoś nikt się na tym na stronie głównej nie chwali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Czy znani są Wam rejestratorzy, którym za domenę globalną można płacić, np. przelewem z konta lub wysyłką pieniędzy przez Western Union? Oczywiście to pytanie ma związek z problemami kart kredytowych - wolę ich nie używać w czasie rejestracji...

Jeśli nie chcesz kartą, to może cyfrowymi pieniędzmi (e-gold, webmoney itp)? Wtedy jesteś w pełni anonimowa :P

Sprawdź np. http://www.katzglobal.com/hosting/anonymous-domains.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. A czy u tych rejestratorów, co podaliście jest to maskowanie danych we WHOIS? Bo jakoś nikt się na tym na stronie głównej nie chwali....

 

Rejestracja anonimowa sprowadza sie najczesciej do podania danych falszywych lub danych registrara. Oczywiscie na potrzeby whois, bo na potrzeby systemow registrara (bilingowych itd.) konieczne jest podanie danych poprawnych. Kazdy szanujacy sie registrar moze te dwa rodzaje danych rozdzielic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy u tych rejestratorów, co podaliście jest to maskowanie danych we WHOIS? Bo jakoś nikt się na tym na stronie głównej nie chwali....

W GoDaddy jest - ale sporo kosztuje, zdaje się, że 7 dolców (dokładnie nie wiem, bo nigdy nie korzystałem). Nazywa się to u nich Private Registration, możesz poczytać więcej na ich stronie. Usługa jest podobno darmowa dla 5 lub więcej domen.

Namecheap.com - akurat oni się chwalą na stronie głównej. :P Whois Guard się to u nich nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rejestracja anonimowa sprowadza sie najczesciej do podania danych falszywych lub danych registrara.

Podawania fałszywych danych nie polecam, jeśli zależy Ci na dobrym wizerunku witryny. Sprawdzenie autentyczności danych to chwila, a jeśli są nieprawdziwe to zaufanie do witryny spada...

WHOIS Privacy jest praktycznie wszędzie, gdzie jest oferowane, za darmo, więc po co kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podawania fałszywych danych nie polecam, jeśli zależy Ci na dobrym wizerunku witryny. Sprawdzenie autentyczności danych to chwila, a jeśli są nieprawdziwe to zaufanie do witryny spada...

WHOIS Privacy jest praktycznie wszędzie, gdzie jest oferowane, za darmo, więc po co kombinować.

 

Ale to zadne kombinowanie. To co okreslasz jako WHOIS Privacy tak wlasnie dziala. Podawane sa dane registrara plus aliasing maila (czesto dodatkowo modyfikowany regularnie w celu unikniecia spamu). Jesli twierdzisz, ze ta metoda powoduje spadek wizerunku (a na pewno w jakims stopniu powoduje), to twierdzisz, ze cale WHOIS Privacy to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn pisałem dokładnie o fałszywych danych, a nie o podawaniu danych rejestratora. Podanie fałszywych danych uniemożliwia kontakt, a przy użyciu whois privacy zwwsze można się z wlascicielem domeny skontaktować (np. poprzez specjalny formularz: http://privacyprotect.org/ )

Jesli twierdzisz, ze ta metoda powoduje spadek wizerunku (a na pewno w jakims stopniu powoduje), to twierdzisz, ze cale WHOIS Privacy to robi.

Tak, ale whois privacy na pewno mniej. Lepiej czegoś nie powiedzieć (whois privacy), niż skłamać (podanie fałszywych danych) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tez nie jestem zwolennikiem podawania falszywych danych. Pisze caly czas o danych rejestratora. Wczesniej wprawdzie wymienilem po przecinku podanie falszywych, ale bylo to dla rzetelnosci, bo to tez jedna z metod anonimizacji jakby nie patrzec. Co nei znaczy, ze pozytywna :-). I dalej wcale o niej nie pisze.

 

Natomiast nie zgodze sie, ze podanie danych rejestratora wplywa badziej na wizerunek anizeli to co nazywasz whois privacy (a jest to tylko nazwa handlowa), bo to po prostu bazuje na podawaniu danych rejestratora :-) [ a o tym caly czas pisze ]. Mam wrazenie, ze przywiazales sie do ladnego opakowania, marki, a nie do idei ;-). Jak to o czym mowie nazwe sobie MEGA SUPER HIPER WHOIS PROTECTION to bedziesz zadowolony? :-) Niezaleznie od nazwy idea bedzie taka sama - podawanie danych rejestratora :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale tylko w domenach z Nasku. Globalne nie mają ukrytych danych defaultowo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem ale tylko w domenach z Nasku. Globalne nie mają ukrytych danych defaultowo ;]

Bo domeny .pl rejestrowane są w .pl a NASK stosuje się do Ustawy o ochronie danych osobowych i informacji kontaktowych do osób prywatnych (nie firm) nie umieszcza we WHOIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie chodzi o ODO. Wystarczy przeciez, ze w regulaminie uzytkownik wyraza zgode na udostepnienie danych osobowych we whois i ODO nie ma zastosowania. A przeciez nie ma obowiazku akceptowania regulaminu, tak jak nie ma obowiazku kupowania domeny ;-). To raczej dobry gest ze strony samego NASKu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×