Skocz do zawartości
Ptolomeusz

Hosting Pod średni Serwis.

Polecane posty

Witam,

 

po długim okresie współpracy z firmą Superhost.pl, dziś miły pan zadzwonił do mnie i oznajmił mi, że umowa zostaje zerwana w trybie natychmiastowym a konto zablokowane. Konto zostało zablokowane z mojej winy, gdyż zbytnio obciążyłem serwer. Najlepsze jest jednak to jak do tego doszło:

 

Superhost.pl zmienił w zeszłym tygodniu serwerownię i przeniósł mój serwis z Holandii do Polski. Na holenderskim serwerze moja strona stała ponad rok i firma hostingowa dawała radę. W zeszłym tygodniu zmienili serwer i zaczęła się zamułka, po czym wina spadła na mnie :) Normalnie ręce opadają. Ale mniejsza o to...

 

Alternatywy nie miałem, bo nie spodziewałem się, że coś takiego nastąpi. Poszukuję teraz dobrego hostingu, który byłby w stanie obsłużyć moją stronę (średniej wielkości). Oto parametry strony:

 

1. Przestrzeń dyskowa: 3.1 GB (najlepiej, żeby hosting miał te 5 GB minimum)

2. Bazy MySQL: 2 bazy, 280MB (w sumie)

3. Transfer miesięczny: różnie to bywa. Maks. ruch na stronie w tym roku to około 120 GB. 100 GB styknie mi, za resztę mogę dopłacać, bo jest to sporadyczna operacja (góra 2-3 miesiące w roku).

4. Konta mail: najlepiej nieograniczona ilość

5. Technologia: wszystko oparte jest na PHP (forum na phpBB, stronka na zmodyfikowanym, popularnym CMS)

 

Ogólne statystyki (statami objęte jest około 70% ruchu na stronie) ze stat.pl:

UNIKALNI UŻYTKOWNICY:

Styczeń: 12313

Luty: 11720

Marzec: 21251

Kwiecień: 27140

Maj: 32874

Czerwiec: 17349

 

ODSŁONY:

Styczeń: 280372

Luty: 295102

Marzec: 544224

Kwiecień: 671593

Maj: 732880

Czerwiec: 339321

 

Dobrze by było, żeby cena nie przekroczyła 100 zł/mies. (im taniej tym lepiej).

 

Macie jakiś pomysł?

 

W grę może wchodzić jakiś VPS, tylko powiem szczerze, że w tej kwestii jestem laikiem. Domyślam się, że wymaga to totalnego skonfigurowania wszystkiego na własną rękę?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to tłumaczył inaczej, przenieśli się do Polski, więc robią porządek przy okazji, wywalają zamulaczy, aby serwery ładnie działały - mądre posunięcie.

Co do Twojego serwisu, to faktycznie jak na hosting z półki cenowej Superhostu, widać, że był już nieco za wielki, dlatego nie dziwię się, iż zerwali umowę.

 

Teraz alternatywa - kei.pl < Jak kupisz sobie konto w większym pakiecie to nie powinieneś mieć problemów, niemniej jednak, jeżeli Twój serwis jest dochodowy i daje Ci wymierne korzyści, to polecałbym już powoli rozglądać się przynajmniej za jakimś vpsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio serwis z takimi transferami, wielkością BD to to już nie jest - i tak jak @sonin napisał - coś już bliżej VPS radzimy z takim potworkiem :) 100GB transferu robi swoje :/

 

Inna sprawa, że nie fair zrobili, że w trybie natychmiastowym rozwiązali umowę :/ powinni dać min 7 dni na wyprowadzkę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym to tłumaczył inaczej, przenieśli się do Polski, więc robią porządek przy okazji, wywalają zamulaczy, aby serwery ładnie działały - mądre posunięcie.

 

Wiesz, ja się zgodzę, że należy "mierzyć siły na zamiary" i jeśli nie mogli sobie poradzić z obsługą mojego serwisu, to ok - mieli prawo rozwiązać umowę, ale współpracowaliśmy ponad rok i największy ruch był już za mną, więc wiedzieli dobrze na czym stoją i jeśli już wcześniej zauważyli problemy, to powinni mnie uprzedzić, że mój serwis nadmiernie obciąża ich zasoby i dać mi kilka dni na znalezienie czegoś nowego. Jak już wspomniałem, poinformowany zostałem telefonicznie i łaskawie informatyk superhosta dał mi 10 minut na dobiegnięcie do komputera i ustawienie strony informującej o tymczasowym wyłączeniu serwisu (o to musiałem wyprosić, bo na początku chcieli zamknąć stronę od tak i ustawić standardowy komunikat o zablokowaniu konta). Całe szczęście, że wcześniej wyszedłem z pracy i byłem już pod domem.

 

Strona na swoją pozycję pracuje od ponad 7 lat i coś takiego jest na prawdę niemiłe... Tym bardziej, że cios nadchodzi bez ostrzeżenia a Superhost reklamuje się jako "Profesjonalny hosting". Śmiechu warte.

 

Serwis jest niedochodowy, stąd zwracam uwagę na cenę... Oferta kei.pl spełnia moje wymagania, tylko tam strasznie drogo liczą sobie za dodatkowe GB... 160zl za 20 GB? To moim zdaniem "lekka" przesada. Ogólnie - strona finansowa kei.pl, średnio mi odpowiada...

 

Coraz bardziej zastanawiam się nad tymi VPSami. Moglibyście mi coś z tej opcji polecić?

 

PS> Myślałem, że taki serwis to średni :) No ale jeśli uważacie, że jest duży to z z dumą przyjmę Wasz werdykt do wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tutaj @Ptolomeusz masz absolutną rację, pamiętam jak mnie wywalali z Home (byłem w 80 szczęśliwych kont które wtedy odstrzelili :) ). Dostałem miesiąc na wyprowadzkę - w tym czasie oczywiście usługa świadczona była normalnie, a po miesiącu, zadzwoniła Pani i zapytała, czy już się przeniosłem, i czy już mogą wyłączyć konto. Naprawdę profesjonalnie (pomijając, że zostałem wyrzucony niesłusznie, i niezgodnie z ich regulaminem, ale nie o tym mowa ; ) ).

To co podał @BlueMan jak najbardziej, a jeżeli znasz niemiecki, bądź angielski, to rzuć jeszcze okiem na www.hetzner.de będziesz miał nieco taniej, a jakość podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :)

 

Zapewne zdecyduję się na ProVPS: Managed VPS.

 

5 GB miejsca na dysku

100 GB transferu miesięcznie

do 512 MB RAM (128 MB gwarantowane)

Apache + PHP5 + MySQL5

2 adresy IP

99 zł miesięcznie

 

Ta opcja z OVH fajna, ale ma jeden mankament. Baza danych to max 50 MB, a u mnie dwie bazy ważą w sumie ponad 280 MB i rosną... Zadzwonię w poniedziałek i zapytam - może dałoby radę zwiększyć rozmiar bazy... 25 baz po 50 MB to 750, mi wystarczą 3 bazy - dwie po 100 MB i reszta na trzecią :)

 

http://www.ovh.pl/produkty/mediaplan.xml - no ale nad tym to bym sie powaznie zastanowil... Pozwoliloby mi to na rozwiniecie skrzydel. Aktualnie wspieram sie YouTube i tam hostuje filmy, ale jak wiadomo - cierpi na tym ich jakosc. 1600 GB transferu daloby mi mozliwosc przeslania 100 GB na strone a reszte na filmy :) :)

 

@sonin: chyba zostanę w Polsce :) Aż się ponownie sparzę, chociaż wolałbym nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak duży serwis to nie wiem czy 128 MB w proVPS ci wystarczy. Może się skończyć zamuleniem maszyny. Lepiej chyba wybrać jakiś VPS z oferty http://www.hosteurope.de/produkte/VPS-Linux lub Pakiet np pakiet 100 w http://sisco.com.pl/promo-przestrzen.html, Forumowicze mają ponoć bonus w stosunku do nominalnego cennika. Pozatym nazwa pl może chwilowo cie poratować http://nazwa.pl/hosting.php?s=sz&idts=51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz tak duży serwis to nie wiem czy 128 MB w proVPS ci wystarczy. Może się skończyć zamuleniem maszyny. Lepiej chyba wybrać jakiś VPS z oferty http://www.hosteurope.de/produkte/VPS-Linux lub Pakiet np pakiet 100 w http://sisco.com.pl/promo-przestrzen.html, Forumowicze mają ponoć bonus w stosunku do nominalnego cennika.

 

No tego zamulenia się troszkę obawiam. Sporadycznie w szczytowych momentach potrafi być około 800 użytkowników online (ale to na prawdę 2 razy na miesiąc przez góra 2-3 godziny). Ogólnie w dniu powszednim jest od 250-300 użytkowników w ciągu godziny.

 

A tak swoją drogą - wiadomo jak wygląda sprawa przydziału pamięci RAM w http://www.ovh.pl/produkty/mediaplan.xml ? Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam provps jak cos to ci support albo ja pomoge ze wszystkim :) provps jest godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam provps jak cos to ci support albo ja pomoge ze wszystkim :) provps jest godne polecenia

 

Ja polecam jakiś z naszych serwerów dedykowanych.

Więcej informacji na naszej stronie: http://3it.pl/?id=serwery_dedykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to polecam sisco.com.pl Zgłoś się do pana Artura to ci doradzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Dziękuję userowi "Uwaga z tyłu" za polecenie, faktycznie, chętnie doradzę coś z naszej oferty. Nasz VPS ma się całkiem dobrze, to markoway IBMx336 z 4 GB RAM, na dwoch Xeonach 3.2 Ghz, dyskach SCSI, no i do tego w Polsce. Technologia Virtuzzo także ma swoje plusy, wprawdzie komercyjna, ale może własnie jest to zaletą - działa stabilnie, nie pożera wiele zasobów maszyny na warstwę wirtualizacji. Klienci są zadowoleni. Oczywiście będzie istniała możliwość przetestowania rozwiązania.

 

Drugim wariantem może być konto resellerskie na naszym serwerze dla resellerów z Direct Adminem, ostatnio dokładaliśmy tam RAM'u i maszyna pracuje jeszcze wydajniej, ale na pewno nie będzie to taki poziom wydajności, jak VPS.

 

Zawsze można też spróbować pakietu PRO dla użytkowników końcowych - powinien spełnić wszystkie oczekiwania Ptolomeusza, jednak stabilnością i szybością działania raczej nie będzie dorównywał VPS'om czy kontom resellerskim.

 

Gdyby Cię interesowały te rozwiązania, zapraszam serdecznie do zapoznania się z aktualną promocją:

http://www.sisco.com.pl/promo-przestrzen.html

 

Oczywiście zawsze chętnie doradzę, służę swoim doświadczeniem: artur.pajkert@sisco.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli zależy Ci na jakości i spokojnej głowie (czego przy vps'ie nie uświadczysz, chyba że zatrudnisz admina -> wzrastają koszty) to polecam wspomniane przez sonin'a kei.pl . Największym atutem jest tutaj opłata w zależności od ewentualnego wykorzystania maszyny wzorcowej (jeśli przesadzisz to Cię nie wywalą, a tylko dopłacisz więcej ;) trochę informacji na: http://www.kei.pl/tanihosting/glowne/g10.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi. Serwer już wykupiłem. Zdecydowałem się na VPS z gwarantowanymi 256MB RAM, w serwerowni w Niemczech. Serwer załatawiony po znajomości, więc praktycznie po kosztach...

 

 

Co do moich bojów z "Super"hostem, to do dziś miałem jeszcze możliwość wyświetlania strony informacyjnej z przeprosinami dla użytkowników, za nie działanie serwisu i forum. Dziś technicy zauważyli, że wpisałem tam, że wszystko nie działa z powodu problemów z obecnym providerem i widocznie poczuli się urażeni, bo wyłączyli mi konto. He he

 

Co za "profesjonalny" hosting...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem się na VPS z gwarantowanymi 256MB RAM, w serwerowni w Niemczech
A w rzeczywistości sprawdziłeś ile masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×