Skocz do zawartości
koton

Duzy Hosting

Polecane posty

Jak w temacie. Prosta sprawa. Wiadomo, ze od przybytku glowa nie boli, ale na poczatek zadowole sie hostingiem wielkosci 5GB i z transferem 1TB. Byc moze lepiej bedzie wziac VPS'a. Obecnie posiadam taki hosting po bardzo niskiej cenie, jednak okazuje sie, ze nie wszystko dziala tak jak nalezy i na dluzsza mete niestety bede musial zorganizowac przenosiny :) Przejrzalem oferty wiekszosci uslugodawcow w Polsce i szczerze mowiac ciezko znalezc cos rozsadnego.

 

Dzieki z gory za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow ale szybko :)

aktualnie place 30 zl za ten hosting, wiec nagly wzrost kosztow o 500% nie jest porzadany. Oczywiscie, dedyk daje duzo wieksze mozilwosci, ale to nie takie proste zarzadzanie taka maszyna.

Hosting w Stanach chyba odpada, bo to usluga dla Polakow... nie ma gdzies blizej takich super ofert?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka sporych serwisów dla Polaków też tam jest ulokowanych. Pingi wiadomo ~196ms ale za taką cenę to niestety nic bliżej nie znajdziesz.

 

Szczególnie, że masz mały budżet. W Polsce za konto nawet 10x gorsze (jeśli chodzi o limity i pojemność) zapłacisz od 1000zł wzwyż :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No znacznie lepiej VPS'a brac w Polsce, lub tuz obok (czyt. Niemcy). Ale jak mowie, zazrzadzanie taka powazna maszyna troche mnie przeraza, boje sie ze nie bede w stanie wykorzystac calego jej potencjalu i szybko bede musial doplacac do "interesu". Pozatym chodzi o HOSTING. Posiadam juz jeden serwer dedykowany do gier.. nie chce go obciazac www, z kolei sam dedyk do www to jakos nie gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie. Prosta sprawa. Wiadomo, ze od przybytku glowa nie boli, ale na poczatek zadowole sie hostingiem wielkosci 5GB i z transferem 1TB. Byc moze lepiej bedzie wziac VPS'a. Obecnie posiadam taki hosting po bardzo niskiej cenie, jednak okazuje sie, ze nie wszystko dziala tak jak nalezy i na dluzsza mete niestety bede musial zorganizowac przenosiny :) Przejrzalem oferty wiekszosci uslugodawcow w Polsce i szczerze mowiac ciezko znalezc cos rozsadnego.

1 TB transferu miesiecznie czy rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz chyba przedefiniować swój biznes. Trudno o sensowną ofertę na tak ogromny transfer za 30 zł. Gdyby nie transfer to zaproponowałbym konto resellerskie (np. http://www.sisco.com.pl/promo-przestrzen.html). Ale z tak wielkim transferem to raczej się mija z celem. Co d oVPS - root VPS się nie różni od dedyka trudnością w zarządzaniu, bo też dostajesz po prostu root'a w wirtualnym środowisku. Chyba, że sobie zakupisz wersję z panelem administracyjnym, ale wydajność na VPS'ie będzie raczej kiepska. Pomyśl: w VPS jest wiele wirtualnych środowisk, w każdym z nich gdyby odpalić panel, serwer MySql, PHP, Apache i jeszcze trochę innego softu, to o ileż bardziej obciąża to fizyczną maszynę, niż jedno "duże" środowisko, z jednym panelem, jednym serwerem baz danych, jednem serwerem poczty itp. (które to serwery po prostu więcej klientów obciążają). Dlatgo nie polecam VPS'a do sprzedaży usług hostingowych, moim zdaniem najlepiej sprawdzi się on do obsługi pojedynczych, ale wymagająych indywidualnych ustawień i hasła root'a klientów.

 

Moim zdaniem pobieranie od swoich klientów niskich abonamentów i pozwalanie im na wygenerowanie tak wielkich transferów to - oczywiście to tylko moja opinia, bazująca w tej chwili na niepełnych danych - błąd w organizacji Twojego biznesu. Proponuję Ci zastanowić się, czy nie byłoby możliwe zidentyfikowanie i rozwiązanie umów z klientami, którzy tak wielki ruch generują? Dziki temu mógłbyś zakupić znacznie lepszej jakości hosting dla pozostałych klientów. Wtedy Twoi klienci mogliby być bardziej zadowoleni. Na dłuższą metę będzie Ci trudo utrzymać odpowiedni poziom satysfakcji klientów, bo przy takich warunkach, jak pisał BOSS, to nie znajdziesz nic o dobrej jakości. Nie będą zadowoleni ani Ci, co generują duży trafik, ani Ci, co generują mały...

 

Nie wiem, czy moja powyższa opinia jest w pełni adekwatna do Twojej sytuacji, jeśli w czymś się pomyliłem, to przepraszam. Jeśli z grubsza trafiłem, to może moje uwagi pozwolą Ci przemyśleć pewne sprawy i osiagać lepsze wyniki. W razie czego zawsze służę też swoim doświadczeniem oraz poradą: artur.pajkert@sisco.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam co "koton" chce przerzucać przez ten serwer z transferem 1TB miesięcznie? To jest oszałamiająca ilość danych jak na htmla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, nawet jezeli niestety nie wiele przydadza sie w mojej sytuacji :P Arturze, zupelnie nie trafiles w moj "biznes".. natomiast BOSS wie, gdzie lezy moj problem i skad sie bierze wysoki transfer. Doprawdy oferta uslug hostingowych jest jescze tak uboga w Polsce (i nie tylko!), ze az zal sciska...

 

Opcja serwer dedykowany wydaje sie najbardziej oplacalna i lukratywna, niestety jednak trzeba do tego miec duza wiedze, ktorej niestety mi brakuje.. oferowanie ludziom dostepu shell i grozenie palcem "nie przekraczaj transferu bo skasuje" jest malo profesjonalnym podejsciem :P Coraz bardziej rozwazam mozliwosc przeniesienia serwisu za ocean.

 

Jezeli ktos ma jakies ciekawe oferty hostingu 5gb/1tb to prosze na PM.

 

Pozdrawiam!

PB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doprawdy oferta uslug hostingowych jest jescze tak uboga w Polsce (i nie tylko!), ze az zal sciska...

Święta prawda, żal ściska, aż boli, jak przychodzi czytać takie rzeczy...

Wiesz jaki jest koszt wygenerowania 1 TB transferu? ( maszyny, łącza, obsługa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta prawda, żal ściska, aż boli, jak przychodzi czytać takie rzeczy...

Wiesz jaki jest koszt wygenerowania 1 TB transferu? ( maszyny, łącza, obsługa )

 

dlatego osoby szukajace czegos, co niemozliwe jest do zaoferowania pisza, ze nie ma ofert w Polsce, ze Polskie firmy sa "100 lat za murzynami" itp. :). Na szczescie przestalem juz reagowac na tego typu posty, ze nie ma ofert w Polsce itp. ofert jest wiele, ale kazda z nich kosztuje. Systuacja osob, ktore chca dedyka z 1-5TB ruch ( albo 100mbps bez limitu) do max "250-350 pln :)" przypomina mi kogos idacego do sklepu spozywczego i szukajacego bulek po 1 grosz, na odpowiedz sprzedawcy, ze nie ma nigdzie za tyle, klient sie obraza i mowi, ze piekarnie w Polsce maja uboga oferte, bo nie maja bulek za 1 grosz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow ale szybko :)

aktualnie place 30 zl za ten hosting, wiec nagly wzrost kosztow o 500% nie jest porzadany. Oczywiscie, dedyk daje duzo wieksze mozilwosci, ale to nie takie proste zarzadzanie taka maszyna.

Hosting w Stanach chyba odpada, bo to usluga dla Polakow... nie ma gdzies blizej takich super ofert?

Niestety 500% obecnej ceny to właśnie realna oferta sensownej jakości. 1000 GB to z jednej strony zbyt dużo na zwykły hosting współdzielony, ale zbyt mało, żeby uzyskać naprawdę niską cenę przy rozwiązaniach dedykowanych. 150 zł na miesiąc to realna cena za konto o takich parametrach (nawet z większą przestrzenią, np. 50 czy 100 GB) u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego osoby szukajace czegos, co niemozliwe jest do zaoferowania pisza, ze nie ma ofert w Polsce, ze Polskie firmy sa "100 lat za murzynami" itp. ;) . Na szczescie przestalem juz reagowac na tego typu posty, ze nie ma ofert w Polsce itp. ofert jest wiele, ale kazda z nich kosztuje. Systuacja osob, ktore chca dedyka z 1-5TB ruch ( albo 100mbps bez limitu) do max "250-350 pln :P " przypomina mi kogos idacego do sklepu spozywczego i szukajacego bulek po 1 grosz, na odpowiedz sprzedawcy, ze nie ma nigdzie za tyle, klient sie obraza i mowi, ze piekarnie w Polsce maja uboga oferte, bo nie maja bulek za 1 grosz :)

 

Nie chce sie wdawac w zadna zaczepke. Poprostu chce takich ofert jak w USA i Francji, Niemczech, rowniez w Polsce. I to tyle w tym temacie, rodzimych kajzerek po 1gr nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprostu chce takich ofert jak w USA i Francji, Niemczech, rowniez w Polsce.

Zmus Tepse aby za darmo wymieniala sie ruchem, zamiast pobierania oplat dwukrotnie wyzszych niz operatorzy miedzynarodowi, to wtedy bedziesz mial takie ceny ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmus Tepse aby za darmo wymieniala sie ruchem, zamiast pobierania oplat dwukrotnie wyzszych niz operatorzy miedzynarodowi, to wtedy bedziesz mial takie ceny ;)

Nie tylko w tym problem. U nas ceny serwerów dedykowanych w serwerowniach sensownej jakosci nie są 2x wyższe, są 10x wyższe.

 

 

dlatego osoby szukajace czegos, co niemozliwe jest do zaoferowania pisza, ze nie ma ofert w Polsce, ze Polskie firmy sa "100 lat za murzynami" itp. ;). Na szczescie przestalem juz reagowac na tego typu posty, ze nie ma ofert w Polsce itp. ofert jest wiele, ale kazda z nich kosztuje. Systuacja osob, ktore chca dedyka z 1-5TB ruch ( albo 100mbps bez limitu) do max "250-350 pln :P" przypomina mi kogos idacego do sklepu spozywczego i szukajacego bulek po 1 grosz, na odpowiedz sprzedawcy, ze nie ma nigdzie za tyle, klient sie obraza i mowi, ze piekarnie w Polsce maja uboga oferte, bo nie maja bulek za 1 grosz :)

No, ale np. w Niemczech są takie oferty i to bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko w tym problem. U nas ceny serwerów dedykowanych w serwerowniach sensownej jakosci nie są 2x wyższe, są 10x wyższe.

Bo to sie bierze z wielkosci rynku. Czym wiecej maszyn - tym koszty na jedna maszyne spadaja. A jak w Polsce moze byc rynek na duza ilosc serwerow dedykowanych jak ceny lacz nadal sa wysokie :/

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×