Skocz do zawartości
T

Serwer Dedykowany Na Streaming Audio

Polecane posty

Potrzebuję serwera dedykowanego na streaming audio. Może ktoś z Was z praktyki może coś polecić?

 

Oto podstawowe wymagania:

 

- Procesor conajmniej 2-3 GHz

- Pamieć conajmniej 1 GB

- Dysk conajmniej 200 GB

- Łącze conajmniej 10 mbit/s unmtered

- Serwerownia najlepiej niemiecka

- Brak opłaty instalacyjnej (lub niska) i umowa miesięczna w rozsądnej cenie, płatność kartą

 

Szukam czegoś sprawdzonego, działającego stabilnie, z sensownym supportem w przypadku awarii.

Nie interesują mnie oferty pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy serwerownia musi być niemiecka?

Czy polska także wchodzi w grę? Na pewno coś dobrego jakościowo w Polsce mogę zaproponować, choć pewno drożej niż za Odrą...

Interesuje Cię jakość czy "jakoś" i niska cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje Cię jakość czy "jakoś" i niska cena?

 

Sugerujesz, że niemieckie serwerownie nie mogą świadczyć usług na dobrym poziomie?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz, że niemieckie serwerownie nie mogą świadczyć usług na dobrym poziomie?

Pozdrawiam

Hmm z rególy są 'niepewne ale są i na dobrej jakości ale z regóły tanie to niemozebyć dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm z rególy są 'niepewne ale są i na dobrej jakości ale z regóły tanie to niemozebyć dobre

Ja przepraszam wszystkich, że się czepiam... może ostatnio za dużo nocy zarywam ze względu na pracę i stąd ta nadpobudliwość, ale... (zwracam się do uzytkownika, którego cytuje) czy mógłbyś z łaski swojej pisać po polsku, a nie "po polskiemu" skoro się już wypowiadasz? W 90% pisanych przez Ciebie postów trzeba się domyślać co właściwie miałeś na myśli...

 

Internet Jest dla ludzi nie dla Neo. Niedaj się wykorznieć.

Precz z trolami...

Fajnie, że Twoj opis zajmuje mi pół monitora przy czytaniu postów, tylko... po co?! Zrobiłeś 3 błędy w 3 zdaniach... może jednak czas kupić sobie słownik? Po Twoim podpisie i poziomie pisanych przez Ciebie na tym forum postów (pomysły i opinie) wnioskuję, że sam właśnie jesteś takim "dzieckiem neo". Sorry, za offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przepraszam wszystkich, że się czepiam... może ostatnio za dużo nocy zarywam ze względu na pracę i stąd ta nadpobudliwość, ale... (zwracam się do uzytkownika, którego cytuje) czy mógłbyś z łaski swojej pisać po polsku, a nie "po polskiemu" skoro się już wypowiadasz? W 90% pisanych przez Ciebie postów trzeba się domyślać co właściwie miałeś na myśli...

 

 

Fajnie, że Twoj opis zajmuje mi pół monitora przy czytaniu postów, tylko... po co?! Zrobiłeś 3 błędy w 3 zdaniach... może jednak czas kupić sobie słownik? Po Twoim podpisie i poziomie pisanych przez Ciebie na tym forum postów (pomysły i opinie) wnioskuję, że sam właśnie jesteś takim "dzieckiem neo". Sorry, za offtop.

 

Witam twoja wiadmość powina być umnie w skrzynce PW a niejest czyli robisz offtop

Przyznaję robie błędy ale to literówki, a za wypowiedzi ja cie nie krytykuje..

Tag że przyjmuje pouczenie a odnoścnie "Dzieci neo" przeczytaj dokładną definicję tego

Pozdrawiam

Relayed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz, że niemieckie serwerownie nie mogą świadczyć usług na dobrym poziomie?

Pozdrawiam

 

Te z niskiego przedziału cenowego i średniego, inaczej nastawione na masówkę nie świadczą usług na przyzwoitym poziomie. Przedstawia się to przeważnie wtedy, kiedy coś padło, czy pojawia się jakiś problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świadczą usług na przyzwoitym poziomie

No z tego co sie czyta na tym forum to Hetzner, czy Netdirekt sa niczego sobie. Wiec mysle, ze nie ma czego narzekac tylko brac u nich... Dedyk pod streaming = Strato slyszalem jest ok (znam dwa znane radia, ktore sie tam hostuja... wlasciciele narzekaja, ale kto nie narzeka :P Nie moze byc az tak zle bo wciaz u nich maja maszyny :P ). No i OVH (jedno z najwiekszych radii muzyki klubowej sie tam hostuje). To tyle z mojej strony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tego co sie czyta na tym forum to Hetzner, czy Netdirekt sa niczego sobie. Wiec mysle, ze nie ma czego narzekac tylko brac u nich...

Dlatego napisałem - nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Osobiście współpracuję z Hetznerem i nie narzekam na kontakt, szybkość reakcji itp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem serwery w fast it oraz netdirekt i niestety nie byłem zadowolony z jakości ich usług. A dokładniej chodzi o reakcje supportu. Mam serwery jeszcze w hetzner(tutaj jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak działa support oraz w ngz(support odpisuje w przeciągu 1-2h, ale za to dwa razy trafiły się 5 h przerwy związane z padem zasilania w przeciągu tygodnia, serwery mam tam od lutego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel284, mnie nie chodziło o to, że niemieckie serwerownie są złe, tylko o to, że zazwyczaj w zamian za niską cenę dostaje się niską jakość, co jest naturalne (bo skąd dostawca ma wziąć wówczas środki na zapewnienie tej jakości?). Sami mamy dościwadczenia z serwerownią w Amsterdamie (Leaseweb), Berlinie (Speedbone) i Kolonii (HostEurope) i tylko ta ostatnia oferuje zadowalajacą nas jakość, stąd moja opinia.

 

Ja też słyszałem, że z zagraniczncyh hetzner.de jest w porządku.

Nie zmienia to faktu, że Klientom wolę zawsze hosting proponować w Polsce, jeśli chodzi o większe usługi, ponieważ mam wówczas pełną kontrolę nad sytuacją. No, ale przecież nie każdemu się opłaci za to płacić wyższą stawkę. Są też inne przyczyny, dla których Klienci decydują się na hosting np. w Niemczech. Dla przykładu obsługuję (na klastrze 2 serwerow) duży sklep. którego odbiorcami są obywatele Niemiec, więc zależy mu, aby być w klasie IP niemieckiego operatora, ze względu na fakt, iż jest to jeden z czynników wysokości w google.de... pomyślelibyście? I godzi się z dłużsyzm niż w Polsce czasem usuwania awarii, ponieważ ta wysokości w wyszukiwarce mu to rekomensuje z nawiązką... Wniosek taki, że zawsze warto rozważyć wszystkie czynniki związane z lokalizacją serwera, a nie zawsze cena, czy nawet jakość (rozumiana jako niezawodność), jest najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy serwerownia musi być niemiecka?

Czy polska także wchodzi w grę? Na pewno coś dobrego jakościowo w Polsce mogę zaproponować, choć pewno drożej niż za Odrą...

Interesuje Cię jakość czy "jakoś" i niska cena?

Jesteś w stanie zaproponować mi coś, powiedzmy dwukrotnie droższego w stosunku do cen w dobrej, niemieckiej serwerowni (hetzner)? :lol: U nich można dostać np. AMD64, 2 GB, 2x300 GB i ~3000 GB transferu za 240 zł/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×