Skocz do zawartości
Deamon

Vps - Xxl-web.com

Polecane posty

Mam takie pytanie: Ma ktoś może VPS od tej firmy (xxl-web.com)?

Jeśli tak to jak się sprawuje.

 

Oraz moje drugie pytanie czy server VPS "vServer 18" będzie nadawał się do hostingu serwera gry (OTS)?

I jeśli ktoś wie jakie łącza posiadają?

 

Zamierzam kupić jakiś serwer ale nie wiem czy firma jest sprawdzona i dobra.

Jeśli ktoś ma ewentualnie inne propozycję to proszę również pisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupić jakiś serwer ale nie wiem czy firma jest sprawdzona i dobra.

 

Dobra firma, mam u nich konto hostingowe i support bardzo dobry - tylko że pytałem się o płatność itp :P Kolega miał u nich vps-a i działał bardzo dobrze. Do pleska można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra firma, mam u nich konto hostingowe i support bardzo dobry - tylko że pytałem się o płatność itp :P Kolega miał u nich vps-a i działał bardzo dobrze. Do pleska można się przyzwyczaić.

 

możesz jeszcze raz ułozyć to zdanie, bo ja nic nie rozumiem :P

 

 

VPsy są dobre, ale od strato, czyli vPowerServer10, 15, 30. Natomiast vServery 12, 18, 30 są z 1blu.de czyli w grach będziesz miał fantastyczne lagi.. VPSy w 1blu.de są mocne, ale skoro chcesz tam grę to po Ci nielimitowany transfer?

 

Łaczą sa może i duże, ale totalnie zlagowane. Chyba w tej chwili najgorsza niemeicka serwerownia pod wzgledem jakosci łącz, oczywiście tylko w godzinach szczytowych. Duzo packetloosów i wysokie pingi.

 

Jeżeli już chcesz dobre pingi i mocnego VPSa to weź z hosteurope.de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz jeszcze raz ułozyć to zdanie, bo ja nic nie rozumiem :P

 

 

VPsy są dobre, ale od strato, czyli vPowerServer10, 15, 30. Natomiast vServery 12, 18, 30 są z 1blu.de czyli w grach będziesz miał fantastyczne lagi.. VPSy w 1blu.de są mocne, ale skoro chcesz tam grę to po Ci nielimitowany transfer?

 

Łaczą sa może i duże, ale totalnie zlagowane. Chyba w tej chwili najgorsza niemeicka serwerownia pod wzgledem jakosci łącz, oczywiście tylko w godzinach szczytowych. Duzo packetloosów i wysokie pingi.

 

Jeżeli już chcesz dobre pingi i mocnego VPSa to weź z hosteurope.de.

 

Hmm czyli jak już bym chciał to vPowerServer 15 będzie lepszym rozwiązaniem?:P

A jakie formy zapłaty akceptuje hosteurope.de, ile czeka się za postawieniem serwera oraz na jak długi okres jest podpisywana umowa (12 miesięcy?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest na 12 miesięcy przy 0 euro za setup lub na czas nieokreślony, ale wtedy setup kosztuje 19,99 euro.

Co do płatności, to niech ktoś inny się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd w temacie xxl-web.com wątek o hosteurope.de. To są zupełnie inne serwerownie. W Hosteurope jest lojalka na 1 rok. w xxl-web.com nie ma. vPowerServer10, 15, 30 to są pakiety od server4you.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba zamówię "vPowerServer 15" nie jest drogi, umowa na czas nieokreślony, brak opłaty instalacyjnej.

Myślę, że mi narazie wystarczy ale mam pytanie jeśli ktoś się zna wie może ile slotów dla OTS (Open Tibia Server) da radę pociągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi ..czyżby coś się zmieniło? bo jeszcze 3-4 miesiące temu XXL dawało VPSy właśnie od strato i 1blu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie zmieniło. Watek jest o xxl-web a tu nagle przeskok do HE

 

proste i logiczne napisałem wszystko o xxl-web. na końcu zalozyciel tematu dal:

 

Jeśli ktoś ma ewentualnie inne propozycję to proszę również pisać :P

 

Dlatego napisałem, ze moze wziac ewentualnie VPSa z hosteurope, bo jemu zalezy na dobrych pingach? Wiec ocb?

 

vPowerServer10, 15, 30 to są pakiety od server4you.de

 

bzdura. Te vpsy sa od strato.de a vServery od 1blu.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jedna seria jest z server4you.de co zresztą tutaj tłumaczył właściciel firmy jakiś czas temu. Po dokładne informacje na kontakt@xxl-web.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd w temacie xxl-web.com wątek o hosteurope.de. To są zupełnie inne serwerownie. W Hosteurope jest lojalka na 1 rok. w xxl-web.com nie ma. vPowerServer10, 15, 30 to są pakiety od server4you.de

 

Serwery z serii vPowerServer to Strato AG. Oferowane były czasami pojedyncze serwery S4Y, ale poza oficjalną ofertą, w indywidualnych przypadkach.

 

Pozdrawiam,

Bargiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Prowadze juz od dluzszego czasu Radio Internetowe. W chwili obecnej nie posiadamy duzej ilosci sluchaczy (przewaznie kolo 30) jednak juz przy tej ilosci nasi obecni providerzy nie radzili sobi. Moze byl to moj blad, korzystalismy z uslug niesprawdzonych firm, jednak budzet nie byl dosc rozbudowany. W chwili obecnej korzystamy jeszcze z pewnej firmy (jednak jest to totalna porazka) dlatego tez od nastepnego miesiaca planuje zmiane uslugodawcy. Myslalem nad VPSem, wlasnie w XXL-WEB. Chcialbym na tym postawic serwerek shoutcast i autopilota, jednak zastanawia mnie czy ten VPS to uciagnie, z tego co uzyskalem odpowiedz to nadaja sie one do tego bez problemu, jednak chcialbym jeszcze poznac opinie innych osob. Czy jest to firma ktorej mozna zaufac? (Myslalem nad VpowerServer, gdyz z tego co slyszalem to vServery nie ciesza sie dobra opinia) Czy 500GB transferu wystarczy na srednie radyjko? (tak jak pisalem +,- 30 sluchaczy)?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak - można powiedzieć że to porządna firma :lol: xxl-web.com pośredniczy w sprzedaży serwerów z Niemiec więc naprawdę to nie są ich serwery. Co do transferu trudno powiedzieć, radio ma grać 24/7 przez autopilota tak? Myślę że wystarczy ale to zależy w jakiej jakości będziesz nadawać. Co do samego uruchomienia serwera dlaczego nie? Przecież to normalny linux a shoutcast ma wersje pod linuksa. Sam uruchamiałem, nie ma problemu bo w vpsie masz roota i swój własny wirtualny system. 128RAM to trochę mało ale nie wiem jakie mają obciążenie na tych serwerach. Wiesz że w tym vpsie masz shared CPU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, tak - można powiedzieć że to porządna firma :) xxl-web.com pośredniczy w sprzedaży serwerów z Niemiec więc naprawdę to nie są ich serwery. Co do transferu trudno powiedzieć, radio ma grać 24/7 przez autopilota tak? Myślę że wystarczy ale to zależy w jakiej jakości będziesz nadawać. Co do samego uruchomienia serwera dlaczego nie? Przecież to normalny linux a shoutcast ma wersje pod linuksa. Sam uruchamiałem, nie ma problemu bo w vpsie masz roota i swój własny wirtualny system. 128RAM to trochę mało ale nie wiem jakie mają obciążenie na tych serwerach. Wiesz że w tym vpsie masz shared CPU?

 

 

Dzieki za odpowiedz;)

 

Hmm no wiem ze jest to posrednik, a dokladniej serwerki sa od Strato AG, tyle wyczytalem;) Serwer chodzilby 24/7 oczywisce jednak autopilot gralby wtedy kiedy nie ma zadnego prezentera, czyli wczesnym porankiem i noca;) tak wiec autopilot nie smigalby 24/7 :lol: Jakosc na poczatek 48kbps, tak gwarantowane jest 128mb ram jednak jak mozna przeczytac:

" Bardzo często istnieje nawet więcej pamięci RAM do dyspozycji, gdyż system ten dynamicznie oddaje do dyspozycji niewykorzystaną pamięć." czyli czasem moze sie zdarzyc wiecej, jednak nalezy sie trzymac raczej tego 128mb :)

Ostatnia kwestia to shared CPU, musze przyznac ze w tej kwestii jestem zielony, co to znaczy i na jakiej zasadzie dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dzielony procesor między użytkowników VPSA. W danej chwili potrzebujesz 500MHZ to bierzesz (jeżeli jest dostępne) gdy się zwolni przechodzi na innego usera który tego potrzebuje.

 

Masz 100% gwarantowane 128MB ale nie oznacza to że będzie ono stało i czekało aż jakaś aplikacja będzie potrzebowała dodatkowej pamięci. Aktualnie nie używana przez Ciebie pamięć ram idzie do innego użytkownika który potrzebuje jej nadzwysz swojej gwarantowanej ilości. Ty jednak możesz być pewny że będziesz miał do dyspozycji 128RAM a CZASEM (jeżeli ram na głównym serwerze jest wolny - nie wiem nie używałem VPSÓW z tej firmy) do 500MB. Identycznie sprawa ma się z procesorem tylko nie masz tej gwarantowanej wielkości (128MB przy ramie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, czy coś się zmieniło w XXL (w sensie na gorsze - co wątpię), ale mogę ich polecić - jakieś 3 miechy temu wziąłem własnie VPSa w Strato przez XXL i było świetnie. Fakt, że to było tak dla testów, na miesiąc : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie zaskoczyły informacje o łączu ? wiadomo komu jakie jest łącze itp ?

i mój znajomy zrezygnował z xxl-web ponieważ często się wieszały to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam pytanie takie pytanie.

Czy jest obecne na tym serwerze / jest możliwość instalacji oprogramowania Pythona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałem na test 12 godzinny dedyka ;) który bardzo dobrze się spisuje :P

 

 

 

Tylko ja mam takiego pecha i jak poprosiłem odmówili mi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×