Skocz do zawartości
verde

Vps Gdzie Nie Oszukuja Na Paramterach

Polecane posty

No jak mozna sie domyslic mam pytanie gdzie nie oszukuja na VPS w gwarantowanych paramterach.

Chodzi mi o to gdzie jesli jest na pisane gwarantowane np 512 ram procek 1000 MhZ to tyle bedzie ?

z kolega sie zastanawialem gdzie tak maja. Aktualnie jego VPS jest co najmniej dzwiny. Dziala okolo 30 kont WWW z DA w tym 3 fora w tym 1 Przema i co sie dzieje ?

wchodze w panel bo mi pisze ze cos mu serwer laguje i co widze...

Wykupil gwarantowane 512 ram i 1000 MhZ a w panelu pisze :

 

230 RAm ( 100 % )  800 Mhz ( 100 % ) a gdzie reszta ?

Na pisalem do suportu co jest gdzie jego prawie drugie tyle RAM gwarantowane I procek.

Juz nie dodam ze pisalo na stronie max do wykorzystania 5 Giga ram :lol: podajze a tutaj mu pokazuje max 230 ram ...  zaczelem mu tlumaczyc ze serwer zwiesil sie gdyz wszytko wlazlo na 100  % i nie da rady nic zrobic.

 

Po kokolo 5 godzinach dostalem od suportu odpowiedz ze owszem pamiec uwaga

NIE JEST DYNAMICZNA ale tutaj zaszla jakas pomylka ... i cos sie posulo ?

 

No nic stwierdzilem raz moze cos sie popsuc.

Za 2 dni ( dzisiaj ) wchodze w panel bo znowu mu VPS sie wiesz i co widze ...

210 RAM ( 100 % ) 2000 Mhz ( 100 % )  A serwer jak zaprzestal odpowiadac nawet ssh na roota nie wchodzi .. nie odpowiada. Restart serwera ... i co ...

Ram poszlo do 170 RAM oczywiscie juz na starcie 100 % procek cos kolo 1800 Mhz sie zatrzymalo .. i doszedlem do wnisku ze na pisze na forum gdzie nie zwyslaja z paramterami ? Bo wiadomo VPS to nie dedyk tutaj masz wspoldzielony serwera ale gdzie az tak nie robia czlowiek w balona ... Bo chyba jest roznica gwarantowane 512 RAm ( dostepne 5 giga ram ) i procesk cos 2 x 3.00 a gwarantowane 1000 Mhz a 

tutaj raz masz 100 ram raz 200 a ani razu 500 .. z prockiem podobnie raz masz az za duzo gwarantowanego 

a raz szkoda mówić ...

 

Wiec pytanie gdzie jest jako tako normalny VPS gdzie jak pisze tak jest. Dodam ze on aktualnie placi cos kolo 130 zł miesiecznie za owego VPS ...

 

 

ps. Firmy nie wymienie ze wzgledów ze on mnie prosil by nie wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego twój kolega nie doda trochę kasy i kupi taniego dedyka?

 

dedyk zawsze wyjdzie drozej, bo sa wyzsze koszty stale. Prad i kolokacje musi oplacic 1 wlasciciel, a w VPSie kilku/kilkunastu. Da sie zaoferowac dobrego VPSa i nie trzeba z tym isc do Ery. Po prostu VPS dobry "dobrze " kosztuje. Jak ktos szuka supertanio to ma "lipe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kimsufi w ovh kupić? Cena ta sama a przynajmniej nie vps więc nie będzie miało prawa coś brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi ze kimsufi w ovh jest za slaby chodzi tutaj o ram

 

własnie o to chodzi ze kimsufi w ovh jest za slaby chodzi tutaj o ram ... Procek .. tez pewnie by sie zapocil ... w provps.pl 512 gwarantowane cos kolo 350 zł .... a ja chyba wyraznie na pisalem jakie koszty sa.

Po drugie dla czego jesli pisze o VPS to wszyscy leca na dedyki. Chyba jak on by chcial dedyka to bym sie nie pytal o VPSa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz swój post i znajdź mi w nim wymagania ram/procek/łącze. Zaproponowałem kimsufi bo to odpowiednik tego co opisujesz że masz (chcąc tego czy nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja umiem czytac i wtraznie pisze :

 

 

Mémoire vive 256 Mo DDR a wyzej na pisalem :

 

Chodzi mi o to gdzie jesli jest na pisane gwarantowane np 512 ram procek 1000 MhZ

 

Processeur : Intel Celeron 2.00 GHz

 

Fakt procesor moze by sie zgodzil . Ale jak mówie ze minimum 512 ram bo na 230 RAm sa lagi ... to chyba wiem co jeszcze pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

verde: Jak juz sie czepiasz, to sie czepiaj z sensem. Nigdzie wczesniej nie napisales jakich parametrow Twoj kolega potrzebuje...

 

Chodzi mi o to gdzie jesli jest na pisane gwarantowane np 512 ram procek 1000 MhZ to tyle bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok sorka moja wina nie sprezycowalem wypowiedzi. Wiec juz poprawiam. Minumum 512 ram i procek 1000 MhZ i oczywiscie maja nie oszukiwac.... a nie co sie logujesz do panelu pisze ze 100 % a paramtery sa o polowe uciete... . Jak na razie nic nie widze zadnej poleceonej firmy / hostingu. No 1 nazwa tylko poszla ale cena odstrasza jak na mojego kolege. Za taka cene to jak by chcial by sobie kupil dedyka. Wiec za VPSa 350 zł po to by miec 512 ram odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć z rodziną dobrze wychodzi się tylko na obrazku [od pasa w dół]. Podobnie jest z koleżeńskimi interesami. Proponuje rozstać sie z kolegą i zaprzyjaźnić z jakąś dobrą duża niemiecką firmą hostingową. Dyskusja jest w tej chwili nie na temat. chcesz mieć gwarantowane zasoby w firmie sprawdzonej na 100%. Proszę bardzo: http://www.sisco.com.pl/promo-przestrzen.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://neu.netdirekt.de/c/cms/front_conten...33&idcat=33

 

 

Dodam ze on aktualnie placi cos kolo 130 zł miesiecznie za owego VPS ...

 

I ktoś (szirok) tu mówił że wyjdzie drożej :lol:

 

Przelicznik według kursu średniego NBP z dnia 2007.05.25

Kwota 29.00 EUR - UGW

Przelicznik 3.8113

Wynik 110.53 PLN - Polska

 

EDIT : Oczywiście bez panelu ;) Ale dedyk to dedyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze VPS to ja na niego nie znajde ... chyba albo mu kaze tutaj osobiscie sie zarejestrowac i niech se radzi .... a tak na marginesie :

 

Preis pro Monat 29,00 €

- Preis inkl. 19% MwSt.

- Keine Einrichtungsgebühr

- Laufzeit: 12 Monate

- verlängert sich autom. um 12 Monate

- Monatliche Abrechnung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał że chodzi o miesięczny kontrakt...

 

Dodam ze on aktualnie placi cos kolo 130 zł miesiecznie za owego VPS ...

 

- Duration: 1 months

- renews automatically for another 1 months

 

Kwota 34.00 EUR - UGW

Przelicznik 3.8113

Wynik 129.58 PLN - Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Verde, szirok dobrze Ci napisał, że dobry VPS dobrze kosztuje. Przykładowe przyczyny niskiej jakości VPS to (moim zdaniem):

- overselling (sprzedaje się znacznie więcej zasobów niż się fizycznie posiada i jeśli wszyscy chcą je wykorzystać - klapa)

- sprzęt niskiej jakości (wolne procesory: co z tego, że ma się np. 1000 MHz, jeśli to jest 1000 MHz desktopowego Pentium 4? Toż to jest o wiele wolniejsze niż Pentium 3 Tualatin 1000 MHz, abo architerktura tych procesorów jest inna.)

BTW: Verde, to zapewne literówka, ale moim zdaniem megaherce pisze się: MHz, M - od mega, a Hz od nazwiska, i dlatego to "H" jest weilką literą. Mnie niestety też się zdarza to pomylić, jak szybko coś klepię.

- słabe oprogramowanie do wirtualizacji, które powoduje błędy i nie zarządza dobrze zasobami. Zdaje się, że są rozwiązania open-sourceowe. To tak, jakby porównywac Open Office i MS Office. W jednym i frugim można popisać, ale ten darmowy nie ma wielu zaawansowanych funkcji i działa wolno, w porównaniu z MS Office. A jeśli oprogramowanie jest komercyjne, jak choćby Virtuozzo, które my stosujemy, czy też VMWare stosowane przez niektórych konkurentów, to na pewno jego jakość jest wyższa, ale i cena usługi idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×