Skocz do zawartości
mainframe

Tpsa I Komunikacja Z Zagranicznymi Serverami

Polecane posty

Witam,

Problem jest nietypowy...

Posiadam server w niemczech który stoi w serwerowni lambdanet, wszystko smiga i gra idealnie ale...

 

Ostatnio dostaje srednio raz na tydzien email od kogos ze chcialby zobaczyc strone ale mu nie działa, i ze proboje od kilku dni.(Jest to typowy internauta ktory znalazl strone i chce ja zobaczyc - nie widzial wczesniej strony a wiec nie ma jej nawet w cache przegladarki) Strona mi jak i rowniez innym dziala caly czas.

 

Moze innaczej:

 

Na moje oko okolo 5-10% nie moze wejsc na moja strone gdyz twierdza ze strona nie dziala.

 

Dostalem odpowiedz z serwerowni ze wszystko dziala i zadna pula adresow ip nie byla banowana. Mi strona rowniez caly czas dziala wiec na poczatku mocno sie zdziwilem gdy dostalem email o tym ze strona nie dziala.

 

Ostatni email dostalem od osoby ktora uzywa neostrady.

 

Wczesniej inna osoba robila testy i na 4 komputery na 3 dzialalo - te trzy pozostale komputery pracuja na chello i innych wynalazkach.

 

Jak myslicie o co moze chodzic, z tego co wiem to serwer ma zasieg ogolnoswiatowy :D a tutaj widze ze w Polsce niektorzy maja problem z "odbiorem sygnalu"

 

Tpsa cos ma problemy z laczeniem z zagranicznymi ip czy co moze byc wina?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Problem jest nietypowy...

Posiadam server w niemczech który stoi w serwerowni lambdanet, wszystko smiga i gra idealnie ale...

 

Ostatnio dostaje srednio raz na tydzien email od kogos ze chcialby zobaczyc strone ale mu nie działa, i ze proboje od kilku dni.(Jest to typowy internauta ktory znalazl strone i chce ja zobaczyc - nie widzial wczesniej strony a wiec nie ma jej nawet w cache przegladarki) Strona mi jak i rowniez innym dziala caly czas.

 

Moze innaczej:

 

Na moje oko okolo 5-10% nie moze wejsc na moja strone gdyz twierdza ze strona nie dziala.

 

Dostalem odpowiedz z serwerowni ze wszystko dziala i zadna pula adresow ip nie byla banowana. Mi strona rowniez caly czas dziala wiec na poczatku mocno sie zdziwilem gdy dostalem email o tym ze strona nie dziala.

 

Ostatni email dostalem od osoby ktora uzywa neostrady.

 

Wczesniej inna osoba robila testy i na 4 komputery na 3 dzialalo - te trzy pozostale komputery pracuja na chello i innych wynalazkach.

 

Jak myslicie o co moze chodzic, z tego co wiem to serwer ma zasieg ogolnoswiatowy :D a tutaj widze ze w Polsce niektorzy maja problem z "odbiorem sygnalu"

 

Tpsa cos ma problemy z laczeniem z zagranicznymi ip czy co moze byc wina?

 

Pozdrawiam

moze poczytaj sobie o sprawiee TPSA i portalu o2.pl i kwestii degradacji ruchu. Byc mozde TPSA cos "cyrkuje" znowu. Tak czy siak bezpieczniej jest miec serwery na laczach z bezposrednim stykiem z TPSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres jakiejś strony na tym serwerze, przetestujemy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz adres z puli 83.133.127.* to niestety TPSA nie zobaczy Twojego serwera ani Ty TPSA. Ja wziałęm dodatkowe IP z innego zakresu i przez nie puszczam ruch. Na stronie lg.tpnet.pl mozesz sprawdzic tracert i ping do Twojego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szirok chyba nie potrzebnie cytujesz całe poprzednie posty.

 

@sonin tu nie ma co testować, problem był i jest

(więcej informacji np. w temacie o hetzner.de i ogólnie DC niemieckimi)

 

Pula: 83.133.127.* ?

Raczej wszystko co stoi w DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rzeczywisice, lacza tpsa z niemcami sa zlej jakosci. Ogolnie wszystko dziala, ale czasem sie przytyka. Mam serwer w hetzner, ogolnie smiga szybko, ale... No wlasnie, czasem dziala mi na iplusie, a na neo juz nie.

 

Czy wiecie moze jak to poprawic? W ovh jest usluga IP-overworld - dostajesz polskie IP, ktore forwarduje na francuskie - moze by tak zrobic, tylko nie wiem jak to technicznie by mialo wygladac oraz jak to zrobic ( no i czy pomoze ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@adrian

 

Ja wiem tylko o puli 83.133.127.* bo jedno z IP mojego serwera jest wlasnie z tej puli. Sam zobacz na lg.tpnet.pl ping 83.133.127.171 i np 83.133.126.32 To jest ten sam serwer.

 

@ramze5

 

Mozesz poprosic o zmiane/nowy adres IP i wtedy zmienić sobie routing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type escape sequence to abort.

Tracing the route to mail.fastom.pl (83.133.126.32)

 

1 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 12 msec 12 msec 12 msec

2 195.205.0.41 12 msec * 12 msec

3 * * *

4 f-eb5.F.DE.net.DTAG.DE (62.154.17.58) [AS 3320] 32 msec 36 msec 36 msec

5 62.156.139.242 [AS 3320] 60 msec 36 msec 36 msec

6 FRA-1-pos210.de.lambdanet.net (217.71.96.93) [AS 13237] 36 msec 32 msec 32 msec

7 MUC-8-pos620.de.lambdanet.net (217.71.96.50) [AS 13237] 44 msec 44 msec 40 msec

8 GRE-0-pos1337.de.lambdanet.net (217.71.107.50) [AS 13237] 44 msec 40 msec 44 msec

9 mail.fastom.pl (83.133.126.32) [AS 13237] 40 msec 40 msec 44 msec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ramze5

faktycznie rano strona TPSA nie działała ale teraz możesz sprawdzić

 

@Linux

???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Linux możesz wypowiadać się zdaniami złożnymi bo np ja nie wiem w ogóle co miałeś na myśli pisząc swoje dwa ostatnie posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

@Adrian widzisz ja mam na przykład takie coś "Igorujesz wszystkie posty z: Linux. " i problem z głowy.

 

Co do tematu to ja nigdy nie miałem problemu z ruchem gts vs niemcy, i kiedyś miałem łącze z tpsa i też był dobrze.

Co do strony lg.tpnet.pl to wczoraj tez mi sie nie ładowała, ale w końcu jaki operator taka strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Adrian widzisz ja mam na przykład takie coś "Igorujesz wszystkie posty z: Linux. " i problem z głowy.

 

Ale inteligente wof :) :* Załatwie Ci nagrodę nobla ( nie mylić z noobem :) ) za to odkrycie :)

Jak by Adrian nie wiedział że istnieje taka opcja w IPB :) Ale najlepiej jak się kogoś nie rozumie to ignorować :)

 

 

Adrian, chodziło mi o to że...

 

jendrasik napisał

 

Sam zobacz na lg.tpnet.pl ping 83.133.127.171 i np 83.133.126.32 To jest ten sam serwer.

 

a ramze napisał że strona lg mu się nie otwiera więc wkleiłem wyniki dla tego IP....

 

Ale to już nie ważne :) Lets Back to topic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrasik napisał

a ramze napisał że strona lg mu się nie otwiera więc wkleiłem wyniki dla tego IP....

@Linux

Ty wkleiłeś trasę nie dla tego IP co potrzeba. jendrasik dokładnie napisał że problem występuje z z pulą 83.133.127.* i podał dwa IP do jednego serwera czyli 83.133.127.171 (to które jest nie widoczne dla użytkowników tepsy) i działające IP 83.133.126.32 (do którego wkleiłeś trasę, nie wiadomo po co). :) W ten sposób Twoje posty stały się lekko bezsensowne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie server posiada numer ip z puli 83.133.127.*

 

Czyli co radzicie zrobic? Wykupic nowy numer ip? Jesli tak to z jakiej puli?

 

Dodam tylko ze na kilka osob ktore pytalem wszystkim odziwo dziala, w tym 2 osoby z neostrada.

 

Zalezy mi aby ten problem zalatwic calkowicie a wiec tak aby kazdy mial dostep: Polak, Amerykanin oraz Japończyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokup IP, zmień wpisy w DNSach, następnie zmień routing na działające IP. W razie czego służę pomocą.

 

Co ciekawe pisałem w tej sprawie do 1paket, lambdanet i TPSA i nikt nie jest winny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzwonił ktoś może do TP S.A.? Bo jutro prawdopodobnie to uczynię, bo przez te problemy Klienci mają problemy z buforowaniem serwerów shoutcast, a czasami nie mogę wytłumaczyć, że to nie jest wina serwera :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Pozostaje tylko czekać. Również mam problem z klientami, support hetnzer prosił o mtr`a via tpsa... zobaczym co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja się już uspokoiła jakieś 7 dni temu, serwer mam w strato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×