Skocz do zawartości
mancin

Vhcs , Proftpd I Mysql

Polecane posty

Witam

Opiekuję się serwerem na którym pracuje kombajn vhcs . Po dłuzszym okresie nudy postanowiłem uaktualnić parę pakietów i problem zaczął się na proftpd . Apt ślicznie zainstalował nowy proftpd , zostawiłem stary proftpd.conf , ale wyglada na to,że nowy serwer nie rozumie opcji związanych z mysql (vhcs dodaje do proftpd.conf parę opcji dotyczących korzystania z mysql-a) PO zapodaniu proftpd.conf z pakietu (maintainers version) ftep startuje, ale nie mogę podpiąć go do mysql-a , co w efekcie daje brak mozliwości logowania sie userów do ftp-a

Wszelkie sugestie mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dpkg :

dpkg -l | grep proftpd

ii proftpd 1.3.0-19 Versatile, virtual-hosting FTP daemon

rc proftpd-common 1.2.10-15sarge4 Versatile, virtual-hosting FTP daemon

ii proftpd-mysql 1.3.0-19 Versatile, virtual-hosting FTP daemon

 

w logach jest tylko kill starego proftpd i start nowego, + dwie moje próby zalogowania się - user unknown

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle ze proftp w polaczeniu z baza danych to jedna wielka kicha :( ostatnio gdy mam straszny ruch na ftp(aktualizacja do dosc znanej gry) dziennie pobierane jest 120Gb danych lecz niestety serwer lapie czasami cckawke przez to ze jest zbyt duzo polaczen do mysqla(oczywiscie limitowane) na raz potrafi sie wbic nawet 50 osob ;) a ile musi sie dziennie przewinac (aktualizacja ma zaledwie 150mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny problem lecz serwer ftp się wywalał (kiedy tylko miał ochotę) - wystarczyło pobawić sie różnymi wersjami bibliotek (w tym mysql) + samego proftpd i teraz śmiga sobie ładnie... tworząc plik logu quota_mysql.log nawet do 1GB dziennie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz znać dokładne wersje które będą działać poprawnie?

 

oj, chyba nie wiesz, że wszystko zależy od tego co już masz w samym systemie (inne oprogramowanie)...

 

Musisz się pobawić, poszukać - nie ma gotowych i sprawdzonych rozwiązań które wszędzie będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kogoś interesuje to trzeba dopisać w proftpd.conf w sekcji obsługi sql zmienną SQLBackend mysql , proftpd starszy od 1.3.0 tego nie posiada i gdy zostawiamy stary proftpd.conf to właśnie tego brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem...

zrobiłem tak nak napisał mancin w ostatnim poscie lecz nic mi to nie pomogło

 

Chciałbym się dowiedzieć czy musze mieć baze vftp ? czy tylko vhcs2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×